קורס פלדנקרייז במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס פלדנקרייז במכללה האקדמית בוינגייט

קורס הכשרת מורי פלדנקרייז במכללה האקדמית בוינגייט


לנוע באופן טבעי


בילדותנו המוקדמת, מרבית מן הכישורים המוטוריים והקוגניטיביים שלנו נלמדים בצורה טבעית. תינוקות מתחילים לזחול ולאחר מכן גם ללכת ללא הדרכה מצד סביבתם. בהתבגרותנו, שיטת לימוד אורגנית זו הופכת לפחות נפוצה ורוב הכישורים שאנו רוכשים נלמדים באמצעות לימוד פורמלי ואינטלקטואלי. שיטת הפלדנקרייז טוענת כי אנשים בגילאים שונים יכולים לשכלל את היכולות הפיזיות שלהם על ידי למידה אורגנית, כשם שהיינו תינוקות. זוהי שיטה שבבסיסה האמונה כי הגוף והנפש אינם ניתנים להפרדה והם מהווים יחידה אחידה אחת. באמצעות למידה טבעית של תנועות הגוף אנו יכולים לשפר את הכישורים הרגשיים והשכליים שלנו.


טכניקה זו מיושמת במגוון רחב של אוכלוסיות: מבוגרים, תינוקות וילדים בגיל הרך, קשישים ואנשים בעלי פגיעות נוירולוגיות וקשיים מוטוריים. בהתאם לזאת, על מורה הפלדנקרייז להיות מיומן בקשת רחבה של תחומים כדי לספק טיפול הולם למטופליו השונים. במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס להכשרת מורים בשיטת הפלדנקרייז, המיועד לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום הרפואה המשלימה והטיפול בתנועה.


תכנית הלימודים


במהלך ההכשרה, התלמידים לומדים את כל ההיבטים שבשיטת הפלדנקרייז וכיצד להשתמש בה לטיפול במגוון רחב של אוכלוסיות, מתינוקות ועד קשישים. הם מקבלים רקע תיאורטי נרחב במקצועות הרפואה המאפשר להם להבין לעומק פתולוגיות שונות וכיצד לטפל בהן באמצעות התנועה. כמו כן, הם דנים בהוראה פרטנית לצד הוראה קבוצתית של שיטה זו.


מתכונת הלימוד


הקורס אורך כשלוש שנים והמפגשים מתקיימים אחת לשבוע. הוא משלב בתוכו שני מסלולים, האחד מתמקד בהוראת שיעורים אישיים באינטגרציה פונקציונלית והשני בהוראת שיעורים לקבוצות בטיפול בתנועה. כמו כן, לבוגרים ישנה אפשרות לקחת חלק בסטאז' בהיקף של 27 יום ולעבוד עם אוכלוסיות שונות בקהילה, תוך ליווי של מדריך מקצועי. הסטאז'רים יכולים להתנסות בשלל תחומים כגון שיקום נוירולוגי, גריאטרי וקרדיולוגי.


נושאי הלימוד

 

  • פגיעות עצבים
  • מערכת העצבים הקרניאלית
  • תהליכי תנועה
  • מבוא לאנטומיה ונוירופיזיולוגיה
  • מערכות חישה
  • התפתחות מוטורית של תינוקות
  • מאפייני הפגיעה העצבית    
  • השבת התפקוד בעזרת הפלדנקרייז    
  • ועוד


סגל הוראה


המנהלת החינוכית והמקצועית של המסלול היא מורה בכירה בטכניקת הפלדנקרייז. היא בעלת ניסיון רב בהוראת השיטה ולימדה בין היתר באירופה, בניו זילנד וביפן. כמו כן, היא בעלת וותק בעבודה טיפולית עם מגוון של אוכלוסיות שונות.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט מציעה שלל הכשרות מקצועיות בתחום הרפואה המשלימה. ביניהן הכשרת מטפלים מוסמכים באוסטאופתיה, קורס מטפלים בכירים בשיאצו, הכשרת מטפלים מתקדמים ברפלקסולוגיה, קורס למטפלים בסו ג'וק ועוד.


תנאי קבלה


מסלול זה אינו מותנה בתנאי קבלה ומיועד לכל המעוניינים במקצוע טיפולי וכן למבקשים להשתלב בתחום הרפואה האלטרנטיבית.


תעודה


משתתפים העומדים בדרישות התכנית זכאים בסופה לתעודת מורה מוסמך לשיטת הפלדנקרייז מטעם בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט.


אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס יכולים לעבוד בתור מורים לפלדנקרייז במגוון רחב של אוכלוסיות כמו תינוקות, מבוגרים, קשישים, ספורטאים וכן בשיקום לאחר תאונות שגרמו לפגיעות נוירולוגיות.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט