קורס נטורופתיה במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס נטורופתיה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מטפלים מוסמכים בנטורופתיה במכללה האקדמית בוינגייט


עוזרים לגוף לעזור לעצמו


משמעות המונח נטורופתיה היא מחלה טבעית. נטורופתיה היא שיטת טיפול אלטרנטיבית המבוססת על האמונה כי הגוף מסוגל לרפא עצמו ממחלות וכן למנוע אותן. כל זה נעשה באמצעות עידוד מנגנוני ריפוי פנימיים בגוף, הבא לידי ביטוי בשימוש בצמחי מרפא, בתזונה נכונה, בפעילות גופנית ועוד.


תפקיד הנטורופת הוא לעזור לגוף לרפא את עצמו תוך הסרת המכשולים העומדים בפניו, כדי להביא את הגוף להרמוניה כללית. חשוב להדגיש כי נטורופת אינו מטפל בתסמינים של מחלות, אלא מסייע לעצב דרך חיים אחרת שהיא בריאה יותר ומותאמת אישית ללקוח. מעבר לטיפול הגופני, הנטורופתיה שמה דגש על הקשר שבין גוף לנפש וכן על למידת הרפואה המערבית. בית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט מציע קורס נטורופתיה, להכשרת מטפלים מוסמכים בגישה זו. תכנית זו מוכרת על ידי האגודה הישראלית לנטורופתים.

 

הקורס מתקיים בשלוחת מוסד הלימוד בירושלים

 


תכנית הלימודים


מטרת הקורס היא לספק הכשרה מקצועית מתאימה לעיסוק בתור מטפלים בנטורופתיה. התלמידים לומדים את עקרונות הנטורופתיה ובוחנים את הקשר שבין הגוף לנפש וכן את הגישות הפילוסופיות השונות לטיפול נטורופתי. בנוסף, הם רוכשים ידע ברפואה מערבית קונבנציונלית, לרבות אנטומיה, פתולוגיה ופרמקולוגיה. כמו כן, הם דנים בטכניקות השונות לאבחון ולשיפור הגוף ופינוי רעלים, כגון צמחי מרפא, תזונה נכונה ופרחי באך. הקורס מקיף מגוון של מיומנויות לטיפול אלטרנטיבי, כגון אירידיולוגיה, הרבולוגיה, ארומתרפיה וגישות נוספות.


מתכונת הלימוד


הקורס נמשך ארבע שנים והוא נלמד בהיקף של כ – 2800 שעות לימוד אקדמיות ועוד כ - 210 שעות לקורסי בחירה. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע והם משלבים הרצאות עיוניות לצד תרגול מעשי במעבדות. במהלך השנה הרביעית התלמידים לוקחים חלק בסטאז' ומתנסים מעשית בקליניקה. הסטודנטים יכולים ללמוד בתכנית זו באופן מודולרי והתאים את קצב הלימוד לצורכיהם.


נושאי הלימוד

 

  • אירידולוגיה קלינית
  • גוף ונפש
  • אנטומיה ופיזיולוגיה
  • פרחי באך
  • פתולוגיה ומאפייניה
  • צמחי מרפא
  • שיטות אבחון וטיפול
  • ביוכימיה ופרמקולוגיה
  • גישות בנטורופתיה    
  • ועוד


סגל הוראה


מרכזת המגמה היא דוקטור, מרצה לתזונה הוליסטית ולנטורופתיה בעלת ניסיון רב בתחום. בנוסף, היא משמשת בתור מנהלת בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט נלמדים מגוון של קורסים בתחומי הספורט, הבריאות והטיפול. בין המסלולים שמתקיימים במכללה ניתן למנות קורס הידרותרפיה ושחייה שיקומית, קורס רכיבה טיפולית, קורס מנחי קבוצות בגישה הוליסטית, קורס ליווי התפתחותי, קורס מדריכי פילאטיס מזרן, קורס מומחים לפנאי אתגרי והכשרות רבות נוספות. כמו כן, מוסד הלימוד עורך תכניות ללימודים אקדמיים לתואר ראשון ושני בתחום החינוך הגופני, להכשרתם של מורים מיומנים להשתלבות בבתי הספר.

 

 

תנאי קבלה

 

לתכנית זו מתקבלים מועמדים בעלי בגרות מלאה, המציגים קורות חיים ועוברים ראיון קבלה.
 

תעודה

 

במהלך הקורס, התלמידים מקבלים תעודות בהתאם לשלב הלימודי שבו הם נמצאים. התעודות כוללות, בין היתר תעודת מטפל בפרחי באך, תעודת הרבלוג קליני, תעודת אירידיולוג קליני, תעודת מטפל בארומתרפיה וכן תעודה במקצוע מגע או מקצוע תנועה לבחירתם, מתוך המקצועות שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי רב תחומי או רפואה קוריאנית. בתום המסלול, תלמידים שעומדים בדרישות זכאים לתעודת מטפל מוסמך (N.D) בנטורופתיה מטעם בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט.

 

אפשרויות עבודה


בסיום התכנית, צוות המורים מסייע לבוגרים להשתלב בשוק העבודה. הם יכולים לעבוד בתור שכירים במכונים לרפואה משלימה ובחנויות למוצרי טבע ותוספי תזונה. כמו כן, הם יכולים לעבוד בתור עצמאיים ולפתוח קליניקה לטיפול נטורופתי.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט