קורס מדריכי הישרדות במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס מדריכי הישרדות במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מדריכי הישרדות במכללה האקדמית בוינגייט


הישרדות בטבע כוללת התמודדות עם מצבים שבני אדם בעולם המודרני לרוב לא נחשפים אליהם: הדלקת אש, ליקוט וציד מזון ובישול בשטח, לינה ובניית מחסות מפני השמש והגשם, מציאת מקורות מים והפיכתם לראויים לשתייה, ניווט ומעבר מכשולי גובה כמו מצוקים, ועוד. ניתן לרכוש את מגוון המיומנויות הללו, שבחברות אנושיות לפני אלפי שנים עברו מדור לדור, בהכשרות מקצועיות שונות.


מדריכי הישרדות יכולים לסייע לקבוצות אוכלוסייה שונות, בפרט ילדים ובני נוער, להתמודד עם מכשולים ואתגרים שהטבע מציב, וכך לרכוש כישורים מועילים ולהעצים את הביטחון והביטוי העצמי שלהם לקראת המשך חייהם. בין קורסי ההישרדות בהם אפשר לקבל את ההכשרה הדרושה, ניתן למנות את קורס מדריכי הישרדות במכללה האקדמית בוינגייט.


תכנית הלימודים


במסגרת הלימודים, משתתפי הקורס לומדים את התיאוריה שמאחורי הישרדות בשטח, וכן מתנסים באופן מעשי וכך מיישמים את החומר הנלמד. המפגשים עוסקים בנושאים שונים כמו אש, מים, שימוש בצמחים בשטח, ניווט באמצעות גרמי השמיים ואמצעים נוספים, שימוש בחבלים כדי להתגבר על מכשולי גובה, פסיכולוגיה של ההישרדות והתמודדות עם מצבים מסכני חיים. לצד השיעורים, הסטודנטים משתתפים בסדנאות ותרגילים בשטח, במקומות שונים ברחבי המדינה.


מטרת הקורס היא להעניק את מיומנויות ההישרדות וההדרכה הדרושות כדי להעביר את עולם ידע זה לקבוצות שונות, כמו מטיילים, ילדים ונוער שמשתתפים במסגרות חינוך לא פורמליות, בחוגים ובפעילויות הישרדות. נוסף על כך, תכני הקורס מדגישים את חשיבות החיבור לטבע וכללי ההתנהגות הנכונה לשמירה על הסביבה.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים בקורס מתקיימים במשך כ - 120 שעות לימוד, הנפרשות על פני 12 ימים מלאים של מפגשים במהלך כ- 3 חודשים. המפגשים נערכים במתכונת של פעם בשבוע. לצד השיעורים העיוניים, המשתתפים מתנסים באופן חווייתי בסדנאות ופעילויות שונות בחיק הטבע, כולל סדנת לינה בשטח, שמתקיימות במקומות שונים בארץ.


נושאי הלימוד

 

 

 • בניית אלונקות
 • שימוש בצמחים
 • בניית מקומות מחסה
 • שימוש בחבלים וקשירות
 • פסיכולוגיה של ההישרדות
 • הפיזיולוגיה של ההישרדות
 • מציאת מים בשטח וטיהורם
 • ניווט במרחב ללא מפה ומצפן
 • כיצד להשיג ולהכין מזון בשטח
 • הדלקת אש ומדורות מסוגים שונים
 • ועוד

 

על סגל ההוראה


צוות ההוראה מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום ההישרדות בשטח; מרכז הקורס, בעל ניסיון צבאי נרחב, מרכז את קורס Outdoor Training ופועל גם כרכז גלישה, טיפוס וחילוץ במכללה האקדמית בוינגייט.


על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית בוינגייט ידועה בהכשרות המקצועיות, בקורסים ובתארים הראשונים והשניים שהיא מציעה בענפי החינוך הגופני השונים. במסגרת המכללה פועל גם בית ספר ללימודי תעודה ולהשתלמויות, בו מוצעות הכשרות מקצועיות לקראת הסמכה במגוון מקצועות. בין מסלולי ההכשרה ניתן למנות הדרכת ספורט, אימון, רפואה משלימה, ותחומים נוספים.

 

קורס מדריכי הישרדות מתקיים במסגרת בית הספר לתיירות ופנאי אתגרי של המכללה האקדמית בוינגייט, שבין ההכשרות המקצועיות שמוצעות בו, קיימות כאלו שממוקדות בהכשרת מדריכים לפעילויות שטח וכן לפעילויות ספורט אתגרי כמו סנפלינג. מסלולי לימוד אלו משלבים בין תכנים עיוניים לבין התנסות חווייתית מעשית, באמצעות סיורים לימודיים ויישום החומר הנלמד בשטח.


תנאי קבלה


הקורס מותאם לבעלי ניסיון קודם בשטח, טיולים ובפעילות אתגריות, כמו גם לאנשי מקצוע מתחומי החינוך, ההדרכה והטיפול שרוצים ללמוד מיומנויות הישרדות בשטח. הקבלה מותנית בראיון אישי, כאשר מהמשתתפים נדרשת בריאות תקינה, וכן יכולות כושר גופני וניסיון בשהייה בתנאי שטח. כמו כן, רקע קודם בהדרכה מהווה יתרון.


תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בדרישותיו בהצלחה, זכאים לתעודת מדריכי מיומנויות הישרדות, שניתנת מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.


אפשרויות תעסוקה


עבור אלו שמתעניינים בעבודה בתחום החינוך וההדרכה, קורס מדריכי הישרדות יכול לפתוח הזדמנויות חדשות לקריירה. כך למשל מדריכי הישרדות יכולים להדריך במסגרות חינוך לא פורמליות ובחוגים לילדים ולנוער, לעבוד עם קבוצות אוכלוסייה שונות, וכן לפתוח מיזמים עסקיים משלהם. גם עבור מדריכי טיולים, קורס הישרדות יכול לסייע ברכישת כלים להתמודדות עם מצבים שונים שנתקלים בהם בשטח, כמו גם לספק מגוון של מיומנויות ורקע תיאורטי אותן הם יכולים להעביר למטיילים בעת הדרכתם.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט