קורס מדריכים ללימוד שחייה במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס מדריכים ללימוד שחייה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מדריכים ללימוד שחייה - המכללה האקדמית בוינגייט


לזנק למים - ולקריירה


ללימודי שחייה כבר בגיל מוקדם יש לא מעט יתרונות. שחייה יכולה לתרום לפיתוח הכושר הגופני ובמקרים רבים גם לחזק את הביטחון העצמי של השחיינים ולהגביר את תחושת המסוגלות שלהם. מסיבה זו בוחרים לא מעט הורים לשלוח את ילדיהם לשיעורי שחייה במסגרות שונות, מה שמעלה את הביקוש למורים לשחייה שיכולים להדריך את השחיינים הצעירים בהתאם ליכולות ולצורכים שלהם.


שחיינים שמעוניינים להפוך את אהבת הספורט לקריירה רווחית יכולים להשתתף בקורס מדריכים ללימוד שחייה שנערך במכללה האקדמית בוינגייט. הקורס, שמתקיים בבית הספר למדריכים ולמאמנים של המכללה, מותאם לחוק הספורט ומכשיר ללימוד שחייה לשלל אוכלוסיות במסגרות לא תחרותיות. בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב במגוון מסגרות ללימוד שחייה לילדים ולמבוגרים, כגון מרכזי ספורט, מתנ"סים ומרכזי פנאי.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים בהרחבה על ענף השחייה ורוכשים מיומנויות ללימוד שחייה לשלל רמות וקבוצות גיל. הם מתחילים ומתוודעים למושגים במתודיקה של השחייה, בעקרונות מדעיים בתנועה במים ולכלים לשיפור טכניקה בעת השחייה. לאחר מכן, הם מתמקדים בתהליכי הוראת השחייה לילדים. הם עוסקים בתכנון שיעורי שחייה, הפיתוח הכושר דרך השחייה ובמשחקים שונים שניתן לשלב במהלך השיעורים. כמו כן, נלמדים עקרונות בלימוד שחייה לאוכלוסיות מבוגרים וכן לקשישים.


מתכונת הלימוד


הקורס נערך במתכונת המותאמת לחוק הספורט ולדרישות משרד החינוך להכשרת מדריכים. הוא כולל כ - 46 שעות לימוד בתחום מדעי הספורט וכן 154 שעות ללימוד בענף השחייה. השיעורים נערכים בימי שישי אחת לשבוע, בשעות הבוקר והצהריים.


לאורך הקורס, המשתתפים לוקחים חלק בלימוד עיוני של עקרונות בספורט וכן בתרגילים מעשיים כגון תכנון שיעורי שחייה או צפייה באימונים. בתום ההכשרה המשתתפים צריכים גם להשלים סטאז' מעשי בשחייה, שהיקפו כ - 15 שעות, שמתקיים בבתי ספר לשחייה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים:

 

 • תכנון לקראת אימון
 • הידרו דינמיקה
 • תכנון שיעורי שחייה
 • משחקים במים
 • שחייה לגיל השלישי
 • כושר גופני במים
 • הכנה גופנית לילדים
 • מתודיקה בשחייה   
 • שיפור סגנון השחייה
 • ועוד
 • תהליכי הסתגלות למים   
 


סגל הוראה


מנהל התחום הוא בעל תואר דוקטור, ששימש בעבר מאמן נבחרת ישראל לשחייה. כמו כן, מרצה במסלול זה שחיינית מנוסה, שעסקה בעבר בניהול בית ספר לשחייה ובאימון באגודות שחייה שונות. היא עוסקת גם בתחום ההידרותרפיה.


על מוסד הלימוד


המכללה עורכת עוד מבחר קורסים להכשרת מאמנים בתחומי ספורט נוספים. בין הקורסים הללו נכלל קורס מדריכי שחייה תחרותית, שמכשיר את המשתתפים להדרכת שחיינים צעירים לתחרויות. כמו כן, במכללה נערכים קורס מדריכי חדרי כושר, קורס מדריכי רכיבה על סוסים, קורס מדריכי אירובי, קורס מדריכי אתלטיקה קלה, קורס מדריכי התעמלות אמנותית ועוד. בוגרי הקורסים הללו שברצונם לשכלל את הסמכתם ולהרחיב את קהל היעד שאותו הם יכולים לאמן יכולים ללמוד גם בקורסים להסמכת מאמנים שבהם מקבלים הסמכה לאימון אוכלוסיות מבוגרים במסגרות תחרותיות. במוסד הלימוד ניתן למצוא גם עוד שלל קורסים ללימודי תעודה בתחומי הספורט, התנועה וההדרכה וכן תכניות אקדמיות לתואר ראשון, לתואר שני ולהסבת אקדמאים לחינוך הגופני.


תנאי קבלה


לקורס מתקבלים מועמדים מעל גיל 16, לאחר מעבר של ראיונות אישיים ומבחנים מעשיים שבהם נבדקת היכולת הטכנית בשחייה בסגנונות שונים בהם חזה, גב וחתירה. על המועמדים להיות מסוגלים להשלים שחייה באורך של 200 מטרים. כמו כן, יש צורך להציג אישורים רפואיים שמעידים על כשירות לעסוק בספורט.


תעודה


משתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה ועומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת מדריכי שחייה - לימוד מטעם המכללה האקדמית בוינגייט. כחלק מן התנאים לקבלת התעודה יש צורך להשלים קורס עזרה ראשונה בהיקף של 28 שעות.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט