קורס מדריכי אירובי במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס מדריכי אירובי במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מדריכי מחול אירובי - המכללה האקדמית בוינגייט


קריירה בקצב התנועה


אימוני אירובי הם שונים במהותם מסוגים אחרים של אימון במכון או במגרש, כגון ריצה או אימון כוח. הם מתאפיינים בתנועה מגוונת מאוד, עם צעדים משתנים בחלל, תנועה מסוגננת ויצירתית. הפעילות מצריכה מהמתאמנים לפתח את הקואורדינציה נוסף על פיתוח הסיבולת הגופנית.


כאשר מאמנים באים לתכנן אימון אירובי, הם צריכים להביא בחשבון מגוון רחב של שיקולים, כגון רמת הקושי של הקבוצה וגילי המתאמנים. כמו כן, הם צריכים לבנות מערכי כוריאוגרפיה ולתכנן את התאמתם עם מוזיקה כדי ליצור אימון שהוא מאתגר, מגוון ובעיקר מהנה.


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס מדריכי מחול אירובי, תכנית זו מכשירה מדריכי אירובי למגוון של גילים ורמות קושי והיא מתקיימת באישור של מנהל הספורט. במכללה שואפים להכשיר מאמני אירובי מיומנים שבקיאים בתורת האימון ויעולים לתרום לפיתוח איכות חיים ובריאות אצל המתאמנים שלהם. הקורס מתמקד בשלל סוגי אימון עכשוויים ומבוקשים והוא משלב מגוון של תרגולים מעשיים כדי להכין את המשתתפים לקראת השתלבות בעולם הספורט כמאמנים.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס נחשפים לטכניקות חדשניות בתחום האימון האירובי ואימוני מדרגה. הקורס מתמקד בשלל טכניקות לעבודה עם אביזרים, בשיטות לחיטוב הגוף ובסוגי מתיחות. כמו כן, המשתתפים לומדים להדריך קבוצות ייחודיות באוכלוסייה כגון בני נוער, נשים הרות או נשים לאחר לידה ולומדים להתאים את האימון לצורכיהן הייעודיים ולדרגות קושי שונות.


נוסף על כך, נלמדים עקרונות בפיתוח של כוריאוגרפיה לאימונים ותכנון של צעדים וטכניקות אימון. בהמשך ההכשרה נלמדים כיצד לתכנן את רמת הסיבוך והמורכבות של המתאמנים וכיצד לשכלל אותה תוך כדי תהליך האימון כדי לסייע למתאמנים להגיע ליעדיהם.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס כ - 283 שעות לימוד. כ - 105 משעות הקורס כוללות לימוד עיוני של מדעי הספורט, 150 שעות מוקדשות לתורת הענף במחול אירובי. 28 משעות הקורס מוקדשות לקורס עזרה ראשונה שמהווה תנאי חובה לקבלת ההסמכה כמדריכים. נוסף על כך, התכנית משלבת הכשרות לקבלת תעודות נוספות, להדרכת פיטבול ולהדרכת אימון רצועות.


נושאי הלימוד

 

  • עיצוב הגוף
  • תרגילי מתיחות
  • תורת האימון
  • אנטומיה של האדם
  • בחירת מוזיקה לאימון
  • חיזוק שרירים   
  • פיזיולוגיה כללית ובמאמץ
  • ועוד
  • כוריאוגרפיה למחול אירובי   
 


סגל הוראה


המנהלת האקדמית של הקורס היא מאמנת מנוסה בשלל סוגי אימון שמנהלת סטודיו עצמאי וגם מדריכה ברשתות. כמו כן, היא עוסקת בהכשרה של מדריכי אירובי ומומחית בביומכניקה של האירובי ובטיפוח יציבה.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט פועל בית הספר להסמכת מאמנם ומדריכים בספורט. בבית הספר ניתן למצוא שלל קורסים להכשרה בענפי ספורט שונים, שמותאמים לדרישות מינהל הספורט. בין קורסי המדריכים אפשר למנות קורס מדריכי חדר כושר, קורס מדריכי אתלטיקה קלה, קורס מדריכי התעמלות, קורס מדריכי כדורגל, קורס מדריכי רכיבה על סוסים ועוד שלל הכשרות.


נוסף על כך, המכללה עורכת מסלולים ללימודים אקדמיים בתחומי החינוך הגופני והספורט. ניתן ללמוד בתכניות ללימודי חינוך גופני, להסבת אקדמאים לחינוך גופני, במסלול תואר שני במדעי החינוך הגופני וענפים נוספים.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים שגילם 17 שנים לפחות, לאחר מעבר של מבחן מעשי וראיון קבלה אישי. עליהם להיות בעלי ניסיון של לפחות שנה אחת כמתאמנים בחדרי כושר. כמו כן, יש צורך להציג אישורים המעידים על בריאות תקינה.


תעודה


לאחר תום ההכשרה הבוגרים ניגשים למבחני גמר, חלקם עיוניים בתורת הענף ובמדעים, ואחרים מעשיים שבהם נבחנות יכולות האימון בפועל. את הבחינה מעשית יש לעבור בציון של 65 ומעלה. מי שעומדים בהצלחה בכל המבחנים מקבלים תעודת מדריכי מחול אירובי. תנאי נוסף לקבלת הדיפלומה הוא השלמת קורס עזרה ראשונה לפי אישור משרד הבריאות.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט