קורס ספורט טיפולי במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס ספורט טיפולי במכללה האקדמית בוינגייט

קורס הכשרת מורים לספורט טיפולי במכללה האקדמית בוינגייט


מתפתחים ומתקדמים בכוח הספורט


ידוע כי לספורט יש יתרונות רבים לבריאותם של ילדים ובני נוער. עם זאת, חוגי תנועה רבים אינם מותאמים לילדים עם צרכים מיוחדים. גם במסגרות חינוך משלב, לא תמיד ילדים אלה מצליחים להשתלב בפעילות הספורטיבית שמתקיימת בהפסקות ובשיעורים. הספורט הטיפולי בא לסייע לילדים ולמתבגרים אלה בהתמודדותם עם מנעד רחב של לקויות וקשיים. דרך משחקים ופעילויות, המטפלים יכולים לעזור להם לחזק כישורים פיזיים, רגשיים ולימודיים וגם מאפשרים להם לחוות הנאה והצלחה במסגרת חווייתית.


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס ספורט טיפולי, שמכשיר מדריכים להשתלבות בבתי ספר של החינוך המיוחד ובמרכזים פרטיים ועירוניים, כמו מתנס"ים או בתי חולים שיקומיים. הקורס מקנה כלים מעשיים רבים לביצוע תרגילים ספורטיביים טיפוליים לילדים והוא משלב בו גם תרפיה באמצעות תנועה ומשחק.


תכנית הלימודים


במהלך קורס ספורט זה, המשתתפים מתוודעים למגוון שיטות טיפוליות שבאות לסייע למחלות ולקשיים נוירולוגיים, מוטוריים, אורתופדיים, רגשיים והתנהגותיים בקרב ילדים ובני נוער. בהמשך, הם לומדים כיצד ניתן לשלב פעילויות ספורט, משחקים ופעילויות תנועה כחלק ממערכי ההתערבות לאותם ילדים ובוחנים דרכי עבודה כחלק מצוותי חינוך ושיקום מקצועיים. הם גם רוכשים כישורים להקמה ולניהול של מרכזי ספורט שיקומי לטיפול ולקידום של צעירים.


מתכונת הלימוד


קורס ספורט טיפולי במכללה האקדמית בוינגייט מתפרש על פני כשנתיים ומחולק לשתי חטיבות. כל אחת מהחטיבות כוללת כ - 270 שעות לימוד ובסך הכל כ - 540 שעות אקדמיות למסלול כולו. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע, בשעות הבוקר ואחר הצהריים. לעיתים מתקיימים שיעורים מרוכזים גם במהלך חופשות וחגים. במהלך המפגשים, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות, בסדנאות קבוצתיות מעשיות לטיפול תנועתי וגם בסיורים לימודיים בבתי חולים שיקומיים ובמרכזים טיפוליים.

 


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים הנלמדים בקורס ספורט טיפולי:

 

  • עבודה בצוות רב מקצועי
  • בעיות נוירולוגיות בילדים
  • מודלים שיקומיים
  • ארגון מרכזי ספורט טיפולי
  • מטפלים כמטופלים
  • שימוש במשחק לקידום ילדים
  • טיפול קבוצתי ואישי    
  • טיפול בבעיות רגשיות והתנהגותיות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט היא מוסד ללימודי חינוך גופני שנוסד לפני כ - 70 שנה, בו ניתן ללמוד בתכניות לתואר ראשון ושני בתחום. יחידת לימודי התעודה של המכללה מציעה מגוון קורסי ספורט, שמיועדים למורים ולמאמנים שמעוניינים להרחיב את הסמכתם. קורסים אלה כוללים תכניות טיפוליות שונות, כמו למשל קורס מדריכי שחיה שיקומית, רכיבה טיפולית, ליווי התפתחותי, טיפול באמנויות ובתנועה ואימון ADHD. כמו כן, מוצעים גם מסלולי הכשרה למאמני ספורט כמו מחול, שחייה ויוגה.


תנאי קבלה


קורס ספורט טיפולי במכללה האקדמית בוינגייט מיועד למורים מוסמכים לחינוך גופני, שברשותם תואר ראשון לפחות בתחום החינוך או החינוך הגופני ותעודת הוראה להוראת חינוך גופני לבתי ספר יסודיים או על יסודיים.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת "מורה לספורט טיפולי", שמוענקת מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט