קורס אוסטאופתיה במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס אוסטאופתיה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס אוסטאופתיה במכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה


אוסטאופתיה היא אחת השיטות ברפואה המשלימה המתמקדת בטיפול במגע. מטפלים בגישה זו משתמשים בטכניקות מגע שונות להקלה על בעיות בשרירים ובעצמות וכך מסייעים למצבים של פגיעה בתנועתיות או כאב. על פי הגישה, כדי לסייע להתגבר על בעיה פיזית, המטפלים לא יכולים להסתפק בטיפול באזור הפגוע אלא צריכים להציע מעטפת טיפולית מלאה שעוסקת בגוף כולו, זוהי גישה הוליסטית שבה הטיפול מתמקד בכלל מערכות הגוף.


בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס אוסטאופתיה שבו יכולים מטפלים במגע להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם. בעזרת הידע הנלמד במהלך הקורס יכולים הבוגרים להציע טיפולים באוסטאופתיה למטופלים הזקוקים לכך ולספק להם עזרה מקיפה ומעמיקה יותר.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס מקבלים המשתפים שלל כלים לטיפול רב תחומי ומשולב בגישת האוסטאופתיה. תחילה נלמדים עקרונות תיאורטיים העומדים בבסיס השיטה וכן נסקרות סוגיות באנטומיה, בפתולוגיה, בביו מכניקה ובענפים מדעיים נוספים. בהמשך לומדים על שלל טכניקות אקטיביות ופסיביות מענף האוסטאופתיה בעזרתן יכולים מטפלים להקל על תסמינים מגוונים.


המשתתפים מתוודעים לתחום האוסטאופתיה הסטרוקטורלית הקלאסית שמתמקד בהשבת איזון הגוף בעקבות בעיות מבניות שונות. כמו כן, הם לומדים על אוסטאופתיה קרניאלית ששמה דגש על שחרור מתחים באמצעות פיתוח תנודתיות עצמות הגולגולת. נלמדים גם עקרונות באוסטאופתיה ויסרלית, שנוגעת לקשרים שבין איברים פנימיים ומתמקדת בהחזרה של תנועתיות לאיברים.


מתכונת הלימוד


היקף קורס אוסטאופתיה הוא כ - 5 שנים. הוא כולל כ - 9 סמסטרים ונפרש על פני כ - 3,500 שעות. השיעורים מתקיימים בשני ימי לימוד בשבוע, אחד מהם יום מלא והשני מפגש ערב. כמו כן, מתקיימות סדנאות מרוכזות בימים מסוימים. מרבית הקורסים מתקיימים בקמפוס המכללה האקדמית בוינגייט, אולם קורסים מסוימים נערכים גם מחוץ למכללה.


הקורס כולל עבודה מעשית מרובה לצד הלימוד העיוני בכיתה, כדי לסייע לתלמידים לפתח מיומנויות טיפוליות פרקטיות. הסטודנטים משתתפים בעבודה מעשית במעבדות אנטומיה ומנתחים מקרי בוחן מן התחום. כמו כן, הם משתתפים ב - 1,000 שעות תרגול מודרך במרפאות בית הספר. הם יכולים להמשיך לתרגל את הטכניקות הנלמדות בקליניקות בית הספר הפתוחות לשימוש התלמידים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך קורס אוסטאופתיה נכללים:

 

 

  • נוירו אנטומיה
  • טיפול קרניאלי
  • אבחנה מבדלת
  • החזרת איזון לגוף
  • קשרים בין איברים פנימיים
  • אוסטאופתיה סטרוקטורלית
  • טכניקות רפלקס באוסטאופתיה
  • ועוד
     

סגל הוראה


מנחי הקורס הם מומחים בתחומי הרפואה המשלימה, חלקם עוסקים גם במקצועות רפואיים קונבנציונליים. ביניהם ניתן למנות מומחים לרפואה מערבית, מומחים לאורתופדיה ומטפלים בגישות נוספות.


על מוסד הלימוד


בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה מתקיימים קורסים מגוונים נוספים בתחום תרפיית המגע, בין היתר קורס רפלקסולוגיה, קורס עיסוי שבדי, קורס מטפלים בעיסוי רפואי, קורס עיסוי ספורטאים, קורס להסמכת מטפלים רב תחומיים במגע ועוד.


כמו כן, ניתן למצוא מסלולי לימוד בענפים נוספים של הרפואה המשלימה, כגון רפואת צמחים, טיפול בתנועה, תזונה טבעית, אבחון הוליסטי וטיפול בהתמכרויות. חלק מן הקורסים מתאימים למתחילים בתחום הרפואה האלטרנטיבית שמעוניינים לקבל כלים לפיתוח קריירה בתחום וחלקם מיועדים למטפלים מנוסים יותר שברצונם לפתח ולהעשיר את סל הכלים המקצועי כתרפיסטים.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד למטפלים מנוסים בטכניקות תרפיה במגע, על המועמדים להיות בוגרי קורס באחת מטכניקות טיפול המגע, הכולל 100 שעות של לימוד תחום האנטומיה והפיזיולוגיה וכן 100 שעות של טיפול מעשי. עליהם להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. במסגרת תהליך הקבלה המועמדים עוברים ראיון אישי שבו עליהם להציג קורות חיים.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת לבוגריו דיפלומת מטפלים מוסמכים באוסטאופתיה DO על ידי בית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט והמכון הישראלי ללימוד אוסטאופתיה. כדי לקבל את התעודה יש צורך לעמוד במטלות הקורס וכן לעבור מבחן חיצוני שעורך האיגוד האירופי FORE, איגוד המפקח על תקנים להסמכת אוסטאופתים במדינות שונות בעולם. התעודה המוענקת מוכרת על ידי רשימת האוסטאופתים הישראלים והאיגוד המקצועי לאוסטאופתיה בארץ.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט