הכשרת מטפלים בכירים ומתקדמים ברפלקסולוגיה במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
הכשרת מטפלים בכירים ומתקדמים ברפלקסולוגיה במכללה האקדמית בוינגייט

הכשרת מטפלים בכירים ומתקדמים ברפלקסולוגיה בבית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט


כף רגל בדלת להצלחה


ממצאים היסטוריים מעידים כי טיפול דרך כפות הרגליים והידיים ניתן עוד בתקופת העת העתיקה, במצרים, סין והודו של היום. כיום, מי שרוצה לעסוק ברפואה אלטרנטיבית ומשלימה ומתעניין בדרכי טיפול אלו יכול ללמוד רפלקסולוגיה - שיטת טיפול שפותחה במהלך המאה ה- 20 ובמסגרתה מאבחנים ומטפלים בפתולוגיות שונות דרך עיסוי ולחיצות על כפות הרגליים והידיים.


מי שרוצה לטפל במסגרות הרפואה האלטרנטיבית והמשלימה, יכול לרכוש את ההכשרה הדרושה לרפלקסולוגים בMedi Win, בית הספר לרפואה משלימה שפועל במסגרת המכללה האקדמית בוינגייט. ענף הרפלקסולוגיה אותו לומדים ב - Medi Win הוא רפלקסולוגיה פנטגרמית, המתבססת על הרפואה הסינית ושיטות טיפול טבעי שונות, וקושרת אותן לטיפול דרך כף הרגל.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מוכרת על ידי איגוד הרפלקסולוגים בארץ, כאשר בשנה הראשונה הסטודנטים לומדים את תשתית הידע הדרושה עבור מטפלים ברפלקסולוגיה, כולל טכניקות בסיסיות לטיפול ורפלקסולוגיה של כף הרגל וכף היד. בשנה השנייה, הסטודנטים לומדים כיצד לבצע אבחונים באמצעות כפות הרגליים. כמו כן, הם משתתפים בסדנאות מקצועיות שונות כדי להתמחות בתחומים כמו מיילדות משלימה, וטיפול בקבוצות גיל שונות, מילדים ועד קשישים. בשנה השלישית הסטודנטים מתמקצעים עוד בנושאים כגון בעיות קשב וריכוז, פסיכופתולוגיה, מחלות סופניות, אבל ואובדן, וגם לומדים כיצד לשווק את עצמם כמטפלים.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים מחולקים ל - 3 קורסים שאורך כל אחד מהם שנת לימודים. בסיום כל שנה, העומדים בחובות הקורס בהצלחה מקבלים תעודה ויכולים להמשיך בלימודיהם ולהתקדם לשנה הבאה. במהלך כל אחד מ - 3 הקורסים מתקיימת התנסות מעשית קלינית (סטאז') בטיפול רפלקסולוגי, תוך ליווי והדרכה ביישום החומר הנלמד. הסטאז' נערך במתכונת פרטנית במסגרות טיפוליות שונות ובבתי חולים, כמו גם במתכונת מפוקחת בתוך המכללה האקדמית בוינגייט.


נושאי הלימוד

 

 

 • הידרו רפלקסולוגיה
 • שיטות טיפול בסיסיות
 • מיפוי כף הרגל והכרתה
 • רפלקסולוגיה של כף היד
 • שיטת נקודות הלחיצה: אקופרסורה
 • אבחון פתולוגיות באמצעות כף הרגל
 • עקרונות פילוסופיים מאחורי רפואה טבעית
 • ועוד


על סגל ההוראה


סגל המרצים מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון עשיר בתחום הרפלקסולוגיה; מרכז המגמה פועל בתחומי המחקר, ההדרכה והטיפול ברפלקסולוגיה מעל ל - 3 עשורים.


על מוסד הלימודים


במכללה האקדמית בוינגייט מוצעים מסלולי לימוד והכשרות מקצועיות המתמקדות בלימודי חינוך גופני וספורט, כמו גם בתחומי האימון, המחול, השיקום התנועתי, ועוד. במסגרת המכללה פועלים בתי ספר שונים ללימודי תעודה, כמו בית הספר לרפואה משלימה Medi Win.


ההכשרות המקצועיות והקורסים השונים ב - Medi Win מיועדות להסמכת מורים ומטפלים בענפי הרפואה המשלימה השונים, כגון תזונה הוליסטית ונטורופתיה, רפואת הצמחים, רפואת המגע, ועוד. במסגרת בית הספר לרפואה משלימה פועל מרכז טיפולים הוליסטי, בו הסטודנטים יכולים להתנסות בטיפול תוך כדי לימודיהם וכך לצבור ניסיון בעבודה בשטח. סגל ההוראה בבית הספר מציע גם סיוע וליווי מקצועיים לבוגרי הקורסים וההכשרות בהשתלבות בשוק העבודה.


תנאי קבלה


ההכשרה מיועדת עבור אנשים שמתעניינים ברפואה משלימה, ורוצים לעסוק בטיפול באוכלוסיות שונות דרך כפות הרגליים והידיים.


תעודה


לימודי התעודה מחולקים ל - 3 קורסים, המתפרשים על פני 3 שנים. בסוף כל קורס שנתי, אלו שעומדים בחובות הקורס זכאים לתעודה.

 

 

 • בסוף השנה הראשונה, המסיימים בהצלחה מקבלים תעודת מטפלים מוסמכים ברפלקסולוגיה.
 • המסיימים בהצלחה את השנה השנייה מקבלים תעודת מטפלים בכירים ברפלקסולוגיה.
 • בוגרי השנה השלישית והאחרונה זכאים לתעודת מטפלים בכירים מתקדמים ברפלקסולוגיה.

 

כל התעודות ניתנות מטעם בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט, Medi Win.


אפשרויות תעסוקה


עבור רפלקסולוגים מוסמכים קיים מגוון של אפשרויות לעבודה במקצוע, בארגונים וגופים ציבוריים שונים כמו בתי חולים וקופות חולים ובמרכזי בריאות פרטיים. כמו כן, רפלקסולוגים מוסמכים המעדיפים לעבוד באופן עצמאי יכולים לפתוח קליניקה פרטית ולקבל בה את המטופלים שלהם.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט