קורס מאמן כדורסל במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס מאמן כדורסל במכללה האקדמית בוינגייט

קורס הכשרת מאמני כדורסל במכללה האקדמית בוינגייט

 

מעמדת הצופה לעמדת המאמן

 

קורס מאמני כדורסל מכשיר את התלמידים הלומדים בו להיות מאמנים מקצועיים ומיומנים שיכולים לאמן קבוצות ילדים, נוער ובוגרים. הלימודים מקנים ידע מעמיק ונרחב בשיטות אימון שונות שפותחו בעולם הכדורסל בשילוב גורמי הישג וטכניקות משחק חדשניות ומקוריות. הקורס מיועד לאנשים שחיים ונושמים ספורט, שתעודת מדריך הכדורסל כבר קטנה למידותיהם וברצונם לעלות לשלב הבא של קריירת הכדורסל שלהם.

 

 • עולם הפעילות הגופנית מעניין אתכם? קראו עוד על קורסי ספורט

 

תכנית לימודים

 

קורס מאמני כדורסל במכללה האקדמית וינגייט כולל לימודים תיאורטיים לצד לימודים מעשיים. תלמידי הקורס לומדים על המבנה האנטומי והפיזיולוגי של גוף האדם לצד תזונה ופציעות, וכן הם לומדים פיתוח מיומנויות וטכניקות אימון, פסיכולוגיה וטקטיקה קבוצתית. הקורס מכשיר את תלמידיו לבנות תכניות אימון והתאמתן לגיל השחקנים.

 

כמו כן, התלמידים מתעמקים ביכולות הטכניות של היחיד בקבוצה ובדרכי ניהול ואימון של משחקים. כחלק מתכנית הלימודים הם לומדים קורס עזרה ראשונה שבלעדיו אינם יכולים לקבל את ההסמכה הרשמית של מאמן כדורסל.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא 530 שעות המתחלקות לארבעה נושאים: לימודי מדעים עיוני, לימוד מעשי ענפי, התמחות מעשית וקורס עזרה ראשונה. המפגשים נערכים פעם בשבוע בשעות הבוקר וכוללים סדנאות, תרגילי אימון ולימודים עיוניים פרונטאליים.

 

נושאי הלימוד

 

 • תורת התנועה
 • פיתוח כוח
 • מבוא לאנטומיה
 • אימון ילדים
 • תורת האימון
 • אקטיבציה לאימון
 • יסודות ההגנה
 • פציעות ספורט    
 • פיזיולוגיה כללית ובמאמץ    
 • ועוד

 

סגל ההוראה

 

המנהל המקצועי של מסלול הלימודים הוא מאמן נבחרת ישראל בעבר וסגל המרצים מורכב מצוות מורי המכללה לחינוך גופני בוינגייט וממאמנים בכירים בעולם הכדורסל בישראל.

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית בוינגייט היא מוסד אקדמי המוכר במועצה להשכלה גבוהה המציע תכניות לתארים אקדמיים בחינוך גופני, השתלמויות, קורסים מקצועיים ומכינות. בין הקורסים שהמכללה מציעה אפשר ללמוד קורס מדריכי כדורסל, קורס מאמני כדורגל, קורס מאמני שחייה וקורס מאמני טריאתלון.

 

תנאי קבלה


תלמידים המעוניינים ללמוד בקורס מאמני כדורסל מחויבים להיות בעלי תעודת מדריך בכדורסל וכן הם מחויבי בניסיון מעשי באימון כדורסל של שנתיים לפחות. כמו כן, עליהם להצטייד באישור רפואי המוכיח כשירות לפעילות גופנית. הקבלה מותנית בראיון ובמבחן מעשי.


תעודה

 

תלמידים אשר עוברים את מבחני הגמר העיוניים והמעשיים בציון הנדרש זכאים לקבל תעודת מאמן כדורסל על פי חוקי הספורט מטעם המכללה האקדמית בוינגייט אשר מוכרת ברחבי העולם. יש לציין שרק תלמידים אשר בבעלותם תעודת עזרה ראשונה יכולים לקבל את תעודת מאמן הכדורסל, וכן בתום הקורס התלמידים עוברים הכשרה מעשית הנמשכת שנה שרק לאחריההם יכולים לאמן בפועל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס אשר מסיימים את שנת ההתמחות ומחזיקים בידם את תעודת מאמן הכדורסל יכולים לאמן במוסדות החינוך הפורמאליים והבלתי פורמאליים. נוסף על כך, הם יכולים להשתלב בקבוצות כדורסל פרטיות ובקבוצות כדורסל השייכות לקהילה הציבורית.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט