מכינה ייעודית במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
מכינה ייעודית במכללה האקדמית בוינגייט

מכינה ייעודית - המכללה האקדמית בוינגייט


להתקבל ללימודים בלי להשלים בגרויות


לימודי חינוך גופני פותחים את הדלת להשתלבות בעולם מרתק של פעילות גופנית וספורט במגוון של מסגרות, מבתי ספר ועד למוסדות ציבור. הלימודים מקיפים מגוון של נושאים, כגון פיזיולוגיה, מדעים, ניהול ספורט, בריאות וכושר והם חושפים את הסטודנטים לשלל ענפי ספורט ותנועה.


כדי להתקבל ללימודים יש צורך בתעודת בגרות מלאה, לציון פסיכומטרי ולעמידה בדרישות נוספות. עם זאת, מועמדים שאין ברשותם בגרות מלאה שמעוניינים להתקבל ללימודים יכולים לעשות זאת דרך השתתפות במכינה ייעודית. המכינה מהווה נתיב אלטרנטיבי לקבלה ללימודים והיא מקנה לסטודנטים ידע ומיומנויות למידה חשובות.


מועמדים ללימודי חינוך גופני במכללה האקדמית בוינגייט שאינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים ללמוד במכינה הייעודית שמציעה המכללה. מכינה זו היא מסלול ישיר אל הלימודים במכללה והיא מאפשרת להתקבל גם בלי השלמה של תעודת הבגרות. במסגרת המכינה לומדים תחומי יסוד שחשובים לעום החינוך הגופני ורוכשים מגוון של כלים שיכולים לסייע לסטודנטים בהמשך דרכם בלימודי החינוך הגופני. חשוב לציין כי מכינה זו מתאימה רק למועמדים שמעוניינים להמשיך למכללה האקדמית בוינגייט ואינה מאפשרת מעבר לתואר הראשון במוסדות לימוד אחרים.


תכנית הלימודים


במכינה הייעודית הסטודנטים יכולים ללמוד מקצועות יסוד שונים וכך להעלות את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים האקדמיים במכללה ללא צורך בשיפור תעודת הבגרות. במהלך המכינה לומדים תחומים כגון אנגלית, מתמטיקה, הבעה עברית, חינוך גופני ואוריינות אקדמית. הסטודנטים לומדים גם ענפים נוספים במסגרת קורסי בחירה. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות למידה יעילות ומשפרים את אסטרטגיות הלמידה העצמאית שלהם, מה שיכול לסייע להם בהמשך דרכם כסטודנטים במכללה.


מתכונת הלימוד


המכינה הייעודית של המכללה האקדמית בוינגייט נפרשת על פני כשנה אחת. הסטודנטים במכינה לומדים במקצועות חובה וכן בשיעורי בחירה במקצועות שונים.


שכר הלימוד במכינה נקבע על ידי משרד החינוך. רבים מן הסטודנטים שלומדים במכינה יכולים לקבל מימון חלקי או מימון מלא של שכר הלימוד במכינה, דרך מלגות קיום ומלגות נוספות מטעם הקרן לחיילים משוחררים וכן ממשרד החינוך, ללא צורך להשתמש בכספי הפיקדון. מי שאינם זכאים למלגות אלה יכולים להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי כדי לממן את הלימודים במסלול.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט ממוקמת באזור השרון, בסמוך לכביש החוף ולשמורת פולג. היא מציעה תכניות לימודים מגוונות המוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה בתחומי החינוך הגופני, במטרה לקדם את הלימוד, הפעילות והמחקר בענפי החינוך הגופני, התנועה, הבריאות, השיקום והספורט. במכללה ניתן לימודי חינוך גופני לתואר ראשון בהתמחויות שונות, לתואר שני במדעי החינוך הגופני, לתואר שני בחינוך לאורח חיים בריא וכן במסלול להסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני, שמאפשר לבעלי תארים שונים לקבל את ההכשרה הדרושה להשתלב כמורים לחינוך גופני בבתי ספר. כמו כן, במכללה מתקיימים מגוון של מסלולים ללימודי תעודה, בהם מכשירים מדריכים ומאמנים למקצועות הספורט השונים, עבור אוכלוסיות מגוונות.


נוסף על המכללה הייעודית, המכללה האקדמית בוינגייט עורכת גם מכינה לבגרות. מכינה זו מתאימה למועמדים שמעוניינים להשלים או לשפר את תעודת הבגרות כדי להתקבל ללימודים והיא מאפשרת לבוגריה להתקבל הן למכללה האקדמית בוינגייט והן למוסדות אקדמיים אחרים. המכינה לבגרות כוללת הכנה למגוון של מקצועות בגרות, בהם מקצועות החובה ומקצועות בחירה שונים. המכינות במכללה כוללות סיוע ותמיכה לסטודנטים, במטרה לאפשר להם לקבל את ההכנה המיטבית לקראת הלימודים האקדמיים.


תנאי קבלה


למכינה הייעודית יכולים להתקבל מועמדים שהם בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. המכינה מיועדת למי שאין ברשותם תעודת בגרות מלאה או חלקית, וכן לבעלי תעודת בגרות מלאה שממוצע הציונים שלה אינו מספיק לקבלה ללימודים במכללה האקדמית בוינגייט. במכללה מקבלים למכינות מועמדים שגילם מעל 19 שנים, שהם בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא (או פטורים משירות). מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי הקבלה למסלול.


תעודה והמשך לימודים


סטודנטים שעומדים בכל דרישות המכינה בהצלחה מקבלים תעודת סיום מכינה מטעם מוסד הלימוד. כדי להתקבל ללימודים במכללה האקדמית בוינגייט, על בוגרי המכינה לעמוד בתנאים נוספים כגון מבחנים פנימיים, פסיכומטרי וראיונות קבלה. מי שעומדים בכל תנאי הקבלה הללו יכולים להמשיך אל התואר הראשון במכללה האקדמית בוינגייט.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט