קורס מטפלים בעיסוי רב תחומי במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס מטפלים בעיסוי רב תחומי במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מטפלים בעיסוי רב תחומי במכללה האקדמית בוינגייט


טיפול באמצעות עיסוי הוא ענף ברפואה המשלימה, בעל מסורת ארוכת שנים ששורשיו ההיסטוריים נטועים כבר לפני אלפי שנים. גם בתחום הרפואה הקונבנציונלית, רבים אנשי המקצוע שמכירים ביעילות שבשילוב עיסוי במהלך הטיפול בבעיות רפואיות שונות כגון בעיות גב ושרירים וכן חיזוק תפקודים גופניים, כמו מחזור הדם בגוף, ומערכות פנימיות שונות.

 

קורס עיסוי מתאים למי שמתעניינים ברפואה טבעית ורוצים לפתח קריירה במקצוע טיפולי, במסגרתו ניתן להקל על אנשים הסובלים מכאבים ומבעיות רפואיות שונות. בקורס עיסוי רב תחומי במכללה האקדמית בוינגייט, ניתן להתמחות במספר ענפים של עיסוי ולקבל בהם הסמכה: עיסוי שבדי, עיסוי רפואי, ועיסוי לספורטאים.

 

תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מיועדת להכשרת הסטודנטים לבדיקה וטיפול בבעיות בריאותיות מגוונות, כמו בעיות גב, דלקות שרירים ודלקות גידים, בעיות ביציבה, פציעות שנובעות מפעילות ספורטיבית, ועוד. הקורס מהווה הכשרה בעיסוי רב תחומי, והמשתתפים רוכשים ידע על עקרונות וטכניקות שונות של עיסוי, כולל עיסוי שבדי, עיסוי ספורטאים, ועיסוי רפואי, תוך התנסות מעשית בעיסוי הגוף. כמו כן, הסטודנטים לומדים כיצד בונים תכנית טיפול ומציבים מטרות לטיפול.

 


מתכונת הלימודים


לצד התכנים העיוניים הנלמדים בקורס, קיים דגש בתכנית הלימודים על ההתנסות המעשית של הסטודנטים, שכולל תרגול וסטאז'.
הקורס מתפרש על פני שנתיים אקדמיות, וכולל 55 מפגשים, שמתקיימים פעם בשבוע כאשר כל מפגש מונה 10 שעות אקדמיות. נוסף על כך, מוקדשות 38 שעות לתרגולים והתנסות מעשית של המשתתפים בקורס, וכן 10 מפגשי סטאז' שאורך כל אחד מהם הוא 5 שעות אקדמיות. סך כל שעות הלימוד בקורס הוא 618 שעות אקדמיות.


נושאי הלימוד

 

 

 • אנטומיה ופתולוגיה
 • מקורות העיסוי השבדי
 • עקרונות אתיקה מקצועית
 • טכניקות הטיפול בעיסוי השבדי
 • שיטת P.N.F להגמשת שרירים
 • השפעות העיסוי על מערכות הגוף
 • העיסוי הרפואי והשפעתו הגופנית
 • הצבת מטרות ובניית תכנית טיפול
 • עיסוי ספורטאים וטיפול בפציעות ספורט
 • טיפול בבעיות רפואיות באמצעות עיסוי רפואי
 • ועוד

 

על סגל ההוראה


סגל המרצים מורכב ממורים מוסמכים לעיסוי בענפים כמו עיסוי ספורטאים, עיסוי שבדי, עיסוי איורוודי, עיסוי רפואי, ועוד. מרכזת הקורס היא פיזיותרפיסטית מוסמכת ובעלת ניסיון רב, ובין המרצים ניתן למנות מעסה בכיר ואוסטיאופת, וכן מורה לעיסוי העוסקת גם בתחום ההכנה ללידה והכשרת דולות.


על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית בוינגייט פועלת מזה 7 עשורים ומתמחה בתחומי הוראת החינוך הגופני והספורט. סטודנטים רבים לומדים בה לתואר ראשון ושני בחינוך גופני. כמו כן, פועלים במסגרת המכללה בתי ספר להשתלמויות ולימודי תעודה שבהם מוצעים מגוון קורסים והכשרות מקצועיות בתחומים רבים.


בבית הספר לרפואה משלימה Medi Win מתקיימים מסלולי לימוד בתחום, המכונה גם רפואה אלטרנטיבית. בין המסלולים ניתן למנות תזונה הוליסטית ונטורופתיה, רפואת מגע, רפואת צמחים, רפואה משלימה לטיפול בבעלי חיים, ועוד. בבית הספר מתמקדים בפן המעשי של ההכשרות, והסטודנטים יכולים להתנסות מעשית במהלך תרגולים שונים בקורסים, כמו גם במרכז טיפולים הוליסטי שאותו מפעילה המכללה. במרכז הסטודנטים יכולים להתחיל ולצבור ניסיון מעשי בטיפול באוכלוסיות שונות כבר במהלך לימודיהם.

 


תנאי קבלה


ההכשרה מיועדת למי שרוצה לעסוק במקצועות הטיפול באמצעות מגע, ואנשי מקצוע כגון מטפלים, אחים ואחיות סיעודיים, ומיילדות, שמעוניינים להעשיר את ידיעותיהם ולהוסיף לארגז הכלים הטיפולי שלהם גם טיפול בעיסוי.


תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בדרישותיו בהצלחה, זכאים ל - 4 תעודות הסמכה: תעודת מטפל מוסמך בעיסוי רב תחומי, תעודת מטפל בעיסוי שבדי, תעודת מטפל בעיסוי רפואי בכיר ותעודת מטפל בעיסוי ספורטאים. כל התעודות ניתנות מטעם בית הספר לרפואה משלימה Medi Win במכללה האקדמית בוינגייט.

 


אפשרויות תעסוקה


אנשי מקצוע בתחום העיסוי יכולים להשתלב במקומות עבודה מגוונים, במשרות בקופות חולים ובמערכת הבריאות, בתפקידים במלונות, מרכזי ספא ובתי הארחה למיניהם, כמו גם בחדרי כושר ומכוני ספורט.


בבית הספר לרפואה משלימה מוצעים לבוגרי הקורסים סיוע בהשתלבות בשוק העבודה, תוך ליווי של צוות המרצים.
 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט