קורס ארומתרפיה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס ארומתרפיה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס ארומתרפיה במכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה


עוד מימים קדומים היו ידועות סגולותיהם של צמחי המרפא להקלה על מגוון תסמינים רגשיים ופיזיים. בענף הארומתרפיה משתמשים המטפלים במגוון של שמנים ארומטיים המופקים מצמחים ומפרחים כדי לסייע למטופלים להתמודד עם קשיים רגשיים, בעיות עור ומגוון רחב של מצבים נוספים. במהלך הטיפול הם מתאימים את סוגי המיצוי והצמחים הנכללים בו לצורכים של המטופל כדי להעניק לו מענה ממוקד.


המעוניינים לפתח קריירה ברפואה אלטרנטיבית יכולים ללמוד בקורס ארומתרפיה המתקיים בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט. בתכנית זו ניתן להכיר שלל שמנים ותמציות ואת השימוש שלהם הן בתחום הטיפולי והן למטרות קוסמטיות. בוגרי ההכשרה יכולים להשתמש בידע שברשותם כדי לפתוח קליניקה לטיפול ארומתרפי או להצטרף לצוות המטפלים במסגרות טיפוליות אלטרנטיביות ובקופות החולים. נוסף על כך, באפשרותם להקים עסק עצמאי לייצור מוצרי טיפוח טבעיים.

 

תכנית הלימודים


במהלך קורס ארומתרפיה המשתתפים מכירים מגוון של שמנים אתריים ומתוודעים לתכונותיהם ולאופן שבו ניתן להיעזר בהם במהלך טיפול אלטרנטיבי. תחילה הם מכירים משפחות בוטניות שונות מהן נתן להפיק את התמציות והשמנים וכן לומדים על החומרים הפעילים בכל אחד מן הצמחים. בין חומרי הגלם הנלמדים נכללים כ - 80 שמנים אתריים ו - 40 שמנים נשאים שבהם משתמשים ארומתרפיסטים בעבודתם.


בהמשך הקורס, הם לומדים על תהליך הכנתן של תמיסות ותמציות ועל שלבי הטיפול הארומתרפי בקליניקה. הם סוקרים מגוון של פתולוגיות ובוחנים תמציות צמחיות שניתן לשלב במהלך הטיפול באותם מקרים.


נוסף על כך, המשתתפים לומדים גם על תחום הקוסמטיקה הטבעית ומתוודעים לתהליכי ההכנה של שלל קרמים ומוצרים. בין היתר, הם לומדים כיצד להשתמש בשמנים אתריים להפקתן של משחות תוך היכרות עם בעיות עור שונות ותוך התאמה לסוגי עור מגוונים.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 15 מפגשים שבועיים והיקפו הכולל כ - 90 שעות לימוד. במהלך השיעורים, שנערכים בשעות הצהריים, המשתתפים נחשפים לסוגיות תיאורטיות בארומתרפיה וכן מתנסים בפועל בכלים הנלמדים. הם מנתחים מקרי בוחן מהעולם הטיפולי ומתרגלים באופן יישומי הכנה של מגוון שמנים צמחיים ותמציות. התרגולים המתקיימים במהלך הקורס יכולים לסייע לתלמידים לפתח ניסיון יישומי ולהתכונן להשתלבות מקצועית בתחום הטיפול האלטרנטיבי.


נושאי הלימוד


במהלך קורס ארומתרפיה המשתתפים עוסקים בשלל סוגיות, בהן הנושאים הבאים:

 

 

  • חומרים פעילים
  • רוקחות טבעית
  • סוגי פתולוגיות
  • משפחות בוטניות
  • קוסמטיקה טבעית
  • קרמים משמן אתרי
  • סינרגטיקה בשמנים אתריים
  • ועוד

 

סגל הוראה


מנחת התכנית היא מטפלת רב תחומית במקצועות הרפואה האלטרנטיבית. היא גם משמשת מרצה למגוון ענפים בטיפול ברפואה המשלימה כגון פרחי באך, צמחי מרפא וארומתרפיה.


על מוסד הלימוד


בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט מתקיימים מגוון קורסים להכשרת מטפלים ברפואה אלטרנטיבית ומשולבת. בקורסים אלה יכולים המשתתפים להכיר טכניקות טיפול וכן להתנסות בפועל ביישומן באמצעות סדנאות והתנסות בקליניקת המכללה. בין הקורסים הנלמדים במכללה בתחום רפואת הצמחים ניתן למנות קורס צמחי מרפא וקורס פרחי באך.


מסלולי לימוד נוספים המתקיימים בבית הספר לרפואה אלטרנטיבית כוללים קורס נטורופתיה, קורס תזונה הוליסטית, קורס תזונה בהתאם לסוג הדם, קורס רפלקסולוגיה, קורס אירידיולגיה ועוד מבחר הכשרות בענפים טיפוליים שונים. במכללה נערכות גם שלל הכשרות בתחומי הספורט, התנועה, הפעילות האתגרית והביטחון, וכן תכניות לתואר ראשון ושני במקצועות החינוך הגופני.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


במסלול זה יכולים ללמוד מטפלים בשלל גישות ברפואה האלטרנטיבית שמעוניינים להכיר את עקרונות השימוש בשמנים ארומטיים כדי לסייע למטופלים המתמודדים עם קשיים שונים. התכנית יכולה להתאםי גם למתחילים בתחום שאין ברשותם ניסיון טיפולי קודם במעוניינים לקבל את הכלים הנדרשים להשתלבות בענף הארומתרפיה. כמו כן, התכנית מתאימה גם למי שברצונם לפתח קריירה בתחום הקוסמטיקה הטבעית.

 

תעודה


משתתפים שמשלימים את הקורס ועומדים בכל הדרישות במהלכו מקבלים תעודת מטפלים בארומתרפיה שניתנת על ידי בית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט