קורס הומאופתיה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס הומאופתיה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס הכשרת מטפלים בהומאופתיה במכללה האקדמית בוינגייט


להקל על הבעיה


הומאופתיה היא גישה אלטרנטיבית לטיפול שהחלה את דרכה לפני כמאתיים שנים. זהו זרם ששם דגש על החיבור בין הגוף לנפש כדי להתמודד עם מחלות ומצוקות פיזיות ורגשיות כאחד. לפי הגישה, התרופות ההומאופתיות מבוססות על דילול במים של רכיבים מעולם הצומח והחי, כך שהתמיסות שמתקבלות דומות במאפייניהן לתסמיני המחלות בהן הן באות לטפל.


ניתן להשתמש בגישה זו כדי לסייע למבוגרים, לילדים ואף לפעוטות והיום מטפלים הוליסטיים רבים משלבים אותה במערכי התרפיה שלהם. קורס טיפול בהומאופתיה במכללה האקדמית בוינגייט מתמקד בעקרונות ההומאופתיה הקלאסית ומעניק לתלמידיו כלים פרקטיים להקלה על מגוון תחלואים. המסלול גם מספק כלים לתעסוקה וכך בוגריו יכולים לפתוח קליניקות ולהשתלב כעצמאיים בעולם הרפואה המשלימה.


תכנית הלימודים


לאורך מסלול זה מכירים התלמידים את עקרונות ההומאופתיה ובוחנים גם את הפילוסופיה שניצבת מאחורי הגישה. בהמשך הם לומדים לעומק על שיטות לסיוע למצבי מחלה שונים בקרב אוכלוסיות מגוונות, כגון נשים, תינוקות או ילדים. כך הם מתוודעים לסוגי התרופות ההומאופתיות וסוקרים כיצד להתאים אותן לשלל מקרים שכיחים. בנוסף לכך, הם רוכשים מיומנויות עסקיות ושיווקיות שיכולות לסייע להם לפתח ולנהל קליניקה עצמאית ולקדם את שירותיהם כמטפלים.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני כארבע שנים והיא כוללת כ - 1,960 שעות לימוד. בשלוש השנים הראשונות מתקיימים שיעורים פעמיים במהלך השבוע בשעות הבוקר או בשעות אחר הצהריים. בשנה הרביעית מוקדשות מרבית שעות הלימוד לביצוע של התמחות מעשית, שמתקיימת במרפאות אלטרנטיביות.


נושאי הלימוד

 

  • ניהול מרפאה ושיווק עצמי
  • תחלואת נשים
  • טיפול במצבי חולי בילדים
  • מצבי מחלה נפוצים
  • יסודות הרפואה המערבית
  • עזרה ראשונה בהומאופתיה
  • עקרונות חולי ובריאות
  • מאטריה מדיקה הומאופתית
  • פילוסופיה ברפואה ההומאופתית    
  • ועוד


סגל הוראה


את המסלול מרכזים שלושה מטפלים בעלי ניסיון ברפואה משלימה. הם כוללים דוקטור שמשמש מנהל של מרכז לטיפול בהפרעות קשב וריכוז באמצעות רפואה אלטרנטיבית; הומאופת שעוסק בהכרת מטפלים וכן מתמחה בטיפול בנשים הרות, בילדים ובתינוקות בגישה זו; ומטפל המנהל קליניקה עצמאית אשר עוסק גם בתחום הייעוץ לאורח חיים בריאה והתזונה ההוליסטית.


על מוסד הלימוד


בית הספר למקצועות הרפואה האלטרנטיבית במכללה האקדמית בוינגייט מפעיל שלל הכשרות למטפלים ולחסרי רקע קודם בענף. ביניהם אפשר למנות גם קורס מטפלים באוסתאופתיה, קורס נטורופתיה, קורס פסיכותרפיה הוליסטית וקורס מטפלים בפרחי באך.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת למטפלים מנוסים בגישות השונות ברפואה האלטרנטיבית שהם בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. כחלק מתנאי הקבלה למסלול עליהם לעבור ראיון אישי בו הם צריכים להציג קורות חיים ולהעיד על ניסיונם הקודם בענף.


תעודה


תלמידים שעומדים בכל דרישות התכנית ומשלימים את כל מטלותיהם ואת ההתמחות המעשית מקבלים תעודת גמר "מטפלים מוסמכים בהומאופתיה קלסית" שניתנת מטעם בית הספר לרפואה אלטרנטיבית במכללה האקדמית בוינגייט ובשיתוף בית ספר "אוצרות" להומאופתיה. בוגרים מצטיינים במיוחד יכולים לקבל סיוע מטעם מוסד הלימוד בהשמה במרפאות ובמרכזים טיפוליים, כמו בקליניקות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט