קורס אירידיולוגיה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס אירידיולוגיה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מטפלים באירידיולוגיה במכללה האקדמית בוינגייט


להביט ולאבחן


לפי עקרונות האירידיולוגיה, ניתן לאבחן ולאתר מחלות וחולשות שונות דרך קשתית העין האנושית. ניתוח מקצועי של מראה הגלגל הצבעוני בעין, או האיריס, יכול לספק למטפל פרטים על תחלואה נפשית ופיזית וכן להצביע על המקור להתפתחות הבעיה. כך הם יכולים לתכנן את אופן הטיפול כדי להתאים אותו אישית למטופלים ואף לגלות על מצבי מחלה טרם התפרצותם.


גישת האירידיולוגיה עשויה להיות יעילה לאיתור של מצבים מגוונים, מחולשה ומועקה נפשית, דרך חומציות והצטברות רעלים ברקמות ועד ללקויות במערכת העצבים והעיכול. קורס אירידיולוגיה שמתקיים במכללה האקדמית בוינגייט בא להציע למטפלים מיומנויות אבחוניות דרכן הם יכולים להרחיב את ארגז הכלים שלהם ולהציע תרפיה מגוונת יותר ללקוחותיהם. בוגרי המסלול יכולים לשלב את עקרונות האירידיולוגיה עם שיטות טיפוליות נוספות ולעבוד עם מבוגרים וילדים עם פתולוגיות מגוונות בקליניקה פרטית או במרכזי טיפול עצמאיים לרפואה אלטרנטיבית.


תכנית הלימודים


בתחילת המסלול המשתתפים מתוודעים לעקרונות תורת האירידיולוגיה ומכירים את משמעותם של סמלים וסימנים שונים על מפת קשתית העין. כך הם לומדים להתאים בין מבנים שונים בעין לבין מערכות ואיברים בגוף האדם ובאופן זה לאתר מחלות ולקבוע להן טיפול מתאים. בהמשך, הם מפתחים מיומנויות תשאול של מטופלים וכן עוסקים בדרכים לשילוב האירידיולוגיה עם גישות תרפיה נוספות.


מתכונת הלימוד


תכנית זו כוללת כ - 130 שעות לימוד, השיעורים מתקיימים פעם בשבוע בשעות הבוקר. המסלול מורכב משיעורים עיוניים ומתרגולים מעשיים שונים. כמו כן, המשתתפים צריכים לקחת חלק בהתנסות קלינית באבחון אירידיולוגי שנעשית בהדרכת הצוות המלמד.


נושאי הלימוד


מבין הנושאים שנידונים לאורך הקורס אפשר למנות:

 

  • חשיבות מבנה האישון
  • מפת הקשתית
  • הצטברות רעלים בגוף
  • איברים ומערכות
  • משמעות צבעי הקשתית
  • מצבי חרדה ולחץ
  • מבנים בסיסיים בקשתית
  • סימנים באירידיולוגיה    
  • עקרונות תשאול אירידיולוגי    
  • ועוד


סגל הוראה


את התכנית מנהלת דוקטור לרפואה משלימה, מומחית לתזונה הוליסטית ולנטורופתיה שמטפלת בקליניקה פרטית. כמו כן, היא עוסקת בהדרכת סדנאות לאורח חיים בריא, לכושר גופני ולירידה במשקל.


על מוסד הלימוד


בבית הספר לרפואה אלטרנטיבית של המכללה האקדמית בוינגייט מתקיימות הכשרות מגוונות למטפלים הוליסטיים, שמתמקדות בגישות שונות. בין המסלולים אפשר למנות קורס נטורופתיה, קורס כירולוגיה, קורס אוסטאופתיה, קורס רפואה סינית, קורס הומאופתיה וקורס תזונה הוליסטית. בנוסף מציע מוסד הלימוד מסלולי תעודה ותכניות לתואר ראשון ושני בתחומי החינוך הגופני והספורט. המכללה נוסדה בשנת 1944 וממוקמת באזור השרון, סמוך לעיר נתניה.


תנאי קבלה


למסלול יכולים להתקבל מטפלים מנוסים ובעלי ותק בגישה אלטרנטיבית אחת לפחות. כחלק מתנאי הקבלה עליהם להציג אישור כי למדו בעבר בקורס אנטומיה ופיזיולוגיה בהיקף של מעל 90 שעות לימוד ובקורסי פתולוגיה בהיקף של 100 שעות לפחות.


תעודה


משתתפים שמסיימים תכנית זו ועומדים בהצלחה בכל הדרישות זכאים לקבל תעודת גמר "אירידיולוג קליני" שמוענקת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט, בית הספר לרפואה משלימה.

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני