קורס ניתוח התנהגות במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס ניתוח התנהגות במכללה האקדמית בוינגייט

קורס ניתוח יישומי של התנהגות במכללה האקדמית בוינגייט


צעד נוסף בתחום החינוך


גישת ניתוח יישומי של התנהגות גורסת כי קשיים התנהגותיים של ילדים ונוער נגרמים במרבית המקרים עקב גורמים סביבתיים ופיזיולוגיים המשפיעים עליהם במהלך שנות התפתחותם. במקביל, הגישה מאמינה כי ילדים הסובלים מקשיי התנהגות ממשיכים בדפוסים אלו גם בגילאים מאוחרים יותר, כיוון שהם מושפעים רבות מסביבתם, בייחוד ממבוגרים שבמעגלים הקרובים להם. על כן, ניתן להשפיע ולטפל בקשיי ההתנהגות, תוך פיתוח תכנית טיפולית המשלבת בין הילד למשפחתו וסביבתו הקרובה. כך, באמצעות תכנית המותאמת אישית לילד ניתן יהיה לשפר את חייו בהיבטים רבים החל מהתנהגותיים, לימודיים ועד חברתיים.


מנתחי התנהגות משתמשים בקשת רחבה של טכניקות שונות לשיפור חייהם של המטופלים שלהם. עליהם לדעת להתאים את הטיפול אל הקשיים אותם חווה המטופל. מנתחי התנהגות מוסמכים לטפל במגוון של ליקויים ואוכלוסיות, לרבות מטופלים על הספקטרום האוטיסטי ותלמידים בחינוך המיוחד. המכללה האקדמית בוינגייט מציעה קורס להכשרת מדריכי ניתוח יישומי של התנהגות. מסלול זה מתאים לאקדמאים מתחומי החינוך והטיפול, המעוניינים לפתח את הקריירה שלהם ולרכוש התמחות מקצועית נוספת.

 


תכנית הלימודים


מטרת המסלול היא להעניק מיומנויות מקצועיות להשתלבות במסגרות חינוכיות שונות בתור מטפלים ומדריכים. במסגרתו, המשתתפים מתמחים בהוראת ילדים ונוער בעלי התפתחות שונה, מרגילה ועד לבעיות התפתחותיות שכליות והספקטרום האוטיסטי. כמו כן, הם רוכשים כלים לעבודה עם משפחות לילדים המאובחנים עם קשיי התנהגות וכן בוחנים כיצד לתכנן תכניות לשיפור הלמידה במסגרות טיפוליות וחינוכיות כאחד.


מתכונת הלימוד


היקף הכשרה מקצועית זו הוא 390 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני שנתיים. השיעורים משלבים למידה עיונית לצד תרגול מעשי נרחב. התלמידים לוקחים חלק בהתנסות מודרכת בניתוח התנהגות במסגרות חינוכיות שונות, לרבות בתי ספר לחינוך מיוחד ובתי ספר לילדים על הספקטרום האוטיסטי.


נושאי הלימוד

 

  • הדרכת משפחות
  • עקרונות חינוך מיוחד
  • תלמידים עם קשיי התנהגות
  • תכנון ויישום תכניות מוטיבציה
  • תלמידים מעוכבים שכלית התפתחותית    
  • ועוד


סגל הוראה


המנהל האקדמי של הקורס הוא בעל תואר דוקטור, המתמחה ברפואת ילדים התנהגותית בעל ניסיון נרחב בתחום זה.

 


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט מציעה מגוון רחב של הכשרות מקצועיות בתחומים שונים. בין המסלולים המוצעים ניתן למצוא קורס אימון להתמודדות עם הפרעות קשב, קורס מורים לספורט טיפולי, קורס להכשרת מטפלים בתנועה ובאמנויות וכן קורס למטפלי LICBT – קוגניטיבי התנהגותי.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לבעלי תואר ראשון באחד מן התחומים הבאים: מדעי ההתנהגות, קרימינולוגיה, חינוך, עבודה סוציאלית ועוד. מועמדים העונים לתנאי זה נדרשים במעבר ראיון קבלה כדי להתקבל לקורס.


תעודה


תלמידים שעומדים בחובות הקורס ומשלימים את תקופת הסטאז' זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.


אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית יכולים להשתלב במערכת החינוך הפרטית והציבורית בשלל תפקידים. ביניהם בתור מדריכים ומטפלים לתלמידים בעלי קשיי למידה והתנהגות, השייכים לשכבות גיל שונות.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט