קורס מטפלים בתזונה טבעית במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מטפלים בתזונה טבעית במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מטפלים מוסמכים בתזונה הוליסטית במכללה האקדמית בוינגייט


כוחו של הטבע


הרפואה והתזונה ההוליסטית מתמקדת בעיקרה בטיפול מונע. היא מתבססת על ההנחה כי בחירות תזונתיות נכונות משפיעות רבות על הבריאות הכללית של הגוף שלנו. על כן, הקפדה על תזונה נכונה בטווח הארוך יכולה למנוע מצבי חולי שונים. התזונה ההוליסטית משתמשת בפירות, בירקות, במזון טבעי עשיר בוויטמינים ובמינרלים, בתוספי תזונה ובצמחי מרפא כדי לאזן את מערכות הגוף ולנקות את הרעלים.


על מטפלים בתזונה הוליסטית לדעת כיצד לזהות מצבים פתולוגיים ולהתאים אליהם טיפול הוליסטי, כמו גם לדעת להכיר את המטופלים היטב כדי לספק להם טיפול מונע ולייעץ להם לאורח חיים בריא. כדי לעשות זאת, עליהם לעבור הכשרה מקצועית מקיפה שתקנה להם ידע נרחב הן בתחום הרפואה המשלימה והן ברפואה מערבית.


בית הספר לרפואה משלימה שבמכללה האקדמית בוינגייט מציע קורס להכשרת מטפלים מוסמכים בתזונה הוליסטית. תכנית זו מוכרת על ידי האגודה הישראלית לנטורופתיה ולתזונה טבעית. יש לציין כי קורס זה אינו מקנה תואר תזונאי, בהתאם לתקנות חוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות.


תכנית הלימודים


מטרת הקורס היא הקניית המיומנויות לטיפול בתזונה הוליסטית ולמתן ייעוץ לאורח חיים בריא. התלמידים לומדים מקצועות תשתית בתחום הרפואה המערבית כגון אנטומיה, ביוכימיה ופתולוגיה. בנוסף, הם מתעמקים בתזונה טבעית לרבות זיהוי פתולוגיות והתאמת הטיפול ההוליסטי לסוג החולי. כמו כן, הם רוכשים כלים מקצועיים לפיתוח וקידום עסקי אשר יסייע להם בפתיחת קליניקה עצמאית.


מתכונת הלימוד


הקורס נלמד בהיקף של 1870 שעות לימוד המתפרשות על פני שלוש שנים. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע ומשלבים הרצאות תאורטיות עם התנסות מעשית במעבדה. כמו כן, במהלך השנה השלישית מתקיימת התנסות מעשית בקליניקה.


נושאי הלימוד

 

  • מבוא לתזונה
  • ניקוי רעלים
  • יחסי מטפל מטופל
  • קידום עסקי
  • עקרונות הפתולוגיה
  • תוספי תזונה
  • ביוכימיה ופרמקולוגיה
  • העצמה אישית    
  • התאמת תזונה למצבי חולי    
  • ועוד


סגל הוראה


מרכזת המגמה היא מומחית בנטורופתיה ומנהלת בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט. היא בעלת ותק וניסיון מקצועי רב בהוראת התזונה ההוליסטית ובטיפול נטורופתי.


על מוסד הלימוד


בית הספר לרפואה משלימה שבמכללה האקדמית בוינגייט מציע קשת רחבה של מסלולים. מבין התכניות המוצעות ניתן למצוא קורס נטורופתיה, קורס תזונה לפי סוג דם, קורס טיפול באכילה רגשית וקורס פרחי באך.


תנאי קבלה


מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד המציגים קורות חיים ועוברים ראיון קבלה.

 


תעודה


תלמידים שעומדים בדרישות הקורס זכאים לתעודת גמר בתזונה הוליסטית מטעם בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט. כמו כן מוענקת תעודת הרבולוג קליני.


אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית יכולים להשתלב במגוון רחב של תחומי עיסוק כגון מייעצים בחנויות טבע, במכוני רפואה משלימה ובחברות המספקות תוספי תזונה. כמו כן, הם יכולים לפתוח קליניקה פרטית לטיפול באמצעות תזונה. יש לציין כי צוות המגמה מסייע לבוגרים להשתלב בעבודה.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט