הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללה האקדמית אורנים

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללה האקדמית אורנים

הכשרת אקדמאים להוראת אנגלית במכללה האקדמית לחינוך אורנים

 

לפתוח דלת להוראת אנגלית


השפה האנגלית נחשבת כבר מזמן לאחד הכלים השימושיים ביותר בארגז הכלים של כל אדם צעיר. מיכולת לנווט במדיה החברתית ועד כישורים לבניית קשרי עבודה עם גופים מעבר לים, שליטה טובה באנגלית יכולה לפתוח לדור הצעיר דלתות רבות בחיים. מביסה זו ישנה חשיבות רבה למורים לאנגלית ובמערכת החינוך פועלים לקדם את הכשרתם של מורים איכותיים לתחום זה.


התכנית להסבת אקדמאים להוראת אנגלית שמתקיימת במכללת אורנים מציעה לאקדמאים מענף האנגלית ומתחומים נוספים לקבל את הכלים הנדרשים ללימוד שפה בין לאומית זו בבתי הספר. התכנית מפתחת הן את הידע באנגלית ובתרבותה והן בעולם החינוך וכך הבוגרים יוצאים אל מערכת החינוך כשבידיהם סל נרחב של כישורים חשובים.

 

כמה זמן לומדים?

 

משך הלימודים בין שנה לשנתיים. 

 

את התכנית להסבת אקדמאים להוראת אנגלית ניתן ללמוד במסגרת הסבת אקדמאים לחינוך היסודי או במסלול להסבת אקדמאים לחינוך העל יסודי. תכניות אלה מותאמות אישית לסטודנטים, אורכן הוא בדרך כלל בין שנה לשנתיים אך ישנה אפשרות לפרוש אותן עד שש שנים. שיעורים מקיימים ביום או יומיים בשבוע, כאשר ביומיים נוספים משתתפים בעבודה מעשית במערכת החינוך שבמהלכה מתרגלים את הכלים החינוכיים שנלמדים.


נוסף על כך, הסטודנטים לוקחים חלק בסדנאות מעשיות ובאימוני הוראה. בתום התכנית עליהם לבצע שנה אחת של סטאז' בהוראה. שנת הסטאז' מאפשרת להשתלב כמורים בבתי ספר לפי מסלול ההתמחות ולקחת חלק בהווי המוסד הלימודי.


תכנית הלימודים


במסגרת תכנית הסבת האקדמאים, הסטודנטים מתוודעים לעקרונות בחינוך, בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה שלו ובמקביל בונים את הידע שלהם בשפה ובספרות האנגלית. הם מכירים כלים להוראת אנגלית בתור שפה זרה ובוחנים דרכים ללימוד השפה בהתאם לשכבת הגיל. בין הנושאים שנידונים במסגרת התכנית נכללים מבנה השפה והתחביר, רומנים ושירה באנגלית ותרבותן של מדינות דוברות אנגלית. נוסף על כך, הם לומדים על תהליכי רכישת שפה אצל ילדים וסוקרים את ההשפעות של הגלובליזציה על תהליכים אלה בימינו.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית אורנים אפשר ללמוד בעוד מגוון של תכניות להכשרת אקדמאי להוראה. בין המסלולים נכללים הסבת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים להוראה ברוח חינוך וולדורף והסבת אקדמאים להוראת אמנות. ישנו גם מסלול מיוחד שמכשיר אקדמאים להוראת מתמטיקה לבתי ספר יסודיים ולהגשה לבגרות, בשיתוף עם קרן טראמפ. אקדמאים יכולים ללמוד גם במסלולי תואר שני בחינוך M.Teach אשר מקנים תואר שני ותעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים.


תנאי קבלה

 

  • אישור זכאות לתואר ראשון
  • בוגרי לימודים בחו"ל - יש להציג אישור על הכרה בתואר מטעם היחידה להערכת תארים של משרד החינוך
  • ממוצע ציונים - 80 ומעלה
  • בוגרי לימודי מדעים - ממוצע 70 ומעלה
  • בחוג לאנגלית - מתקיים מבחן כניסה חוגי


תעודה


לבוגרים אשר עומדים בהצלחה בכל התנאים במסלול מוענקת תעודת הוראה על ידי המכללה האקדמית לחינוך אורנים. רישיון הוראה ניתן לבוגרים שמשלימים את שנת הסטאז' ועומדים בכל החובות הנוספים כפי שדורש משרד החינוך.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים