הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללת לוינסקי - תעודת הוראה

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללת לוינסקי - תעודת הוראה

הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללת לוינסקי לחינוך - תעודת הוראה

 

Yes you can

 

בעבר האנגלית שימשה כשפה זרה והיא לא תפסה חלק גדול במרחב הציבורי. אך עם השנים, עם ההתפתחויות הטכנולוגיות, עם האינטרנט ועם הגלובליזציה שהביא עמו, אנגלית אינה עוד שפה זרה, היא שפה שניה לכל דבר ועניין והשימוש בה הוא יומיומי לצרכים שונים, מההגדרות בטלפון הסלולרי ועד מקומות עבודה שמתנהלים אך ורק בשפה האנגלית. על כן, הצורך באנגלית אינו מותרות והשליטה במיומנויות הדיבור, הקריאה והכתיבה היא הכרחית.

 

מכאן ישנו צורך הולך וגובר במורים להוראת האנגלית שלהם היכולת להעמיק בכללי השפה, באוצרות הלשוניים שלה, בשימוש הספרותי שלה לצד השימוש הטכני שלה ולהעביר את כל הידע הזה לתלמידים. כיום אין די במושגים בסיסיים בשפה האנגלית כדי להתקיים במרחב הציבורי, אלא יש צורך בהכרת השפה על בוריה. משכך, אנשים אשר יש להם היכולות האקדמיות המחקריות, שליטה בשפה האנגלית ורצון לתרום מהידע שלהם למען חינוך ילדי ישראל יכולים להתאים להוראת האנגלית כשפה זרה.

 

 

כמה זמן לומדים?

 

הלימודים נמשכים בין שנה לחמש שנים, תלוי בקצב ההתקדמות של הסטודנט. מתכנות הלימוד מותאמת אישית לסטודנטים לפי הרקע הדיסציפלינארי שממנו הם באים. מתכונת הלימוד כוללת שיעורים עיוניים, תרגולים, סדנות, שיעורי הכשרה להוראת אנגלית והתנסות מעשית בבתי ספר. השיעורים העיוניים מתקיימים ביום לימוד אחד מרוכז המאפשר לשלב עבודה עם הלימודים.

 

תכנית הלימודים

 

הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללת לוינסקי לחינוך מכשירה את הסטודנטים להוראת השפה האנגלית כשפה זרה בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים. מטרת הלימודים היא להעמיק את הידע העיוני של הסטודנטים על השפה האנגלית ועל השיטות להוראתה וכן להקנות להם את הכלים להוראה יעילה ומעניינית וכזו שהתלמידים יוכלו להתחבר אליה בקלות ולרכוש את הידע הנדרש כדי להבין לדבר, לקרוא ולכתוב בשפה האנגלית.

 

תכנית הלימודים היא אינטר - דיסציפלינארית המשלבת תחומים רבים כמו לשון, ספרות, בלשנות, הבנת הנקרא, לקויות למידה וכתיבה אקדמית. כמו כן, התכנית מבוססת על עקרון האינטגרציה אשר משלב בין העמקת ידע על השפה מחד גיסא לבין פיתוח כישורי השפה מאידך גיסא.

 

הסטודנטים מקבלים את ההכשרה הנדרשת לתקשורת אישית ובין אישית בשפה האנגלית וכן הם רוכשים מיומנויות לשוניות ברמה אקדמית הן בשפה הכתובה הן בשפה הדבורה, זאת כדי להקנות להם את היכולת לנתח טקסטים ברמה אקדמית ולהיחשף לתרבויות שונות ולמגמות שונות.

 

ההתמחות בשפה האנגלית ובהוראתה נעשית בשילוב של טכנולוגיות הוראה מתקדמות וכן מתוך התעמקות בספרות האנגלית ובתרבות האנגלית. הסטודנטים מתנסים בהוראת אנגלית כשפה זרה בכיתות שבהן לומדים תלמידים עם לקויות למידה. ההכשרה המעשית נעשית בהדרכה של מדריך פדגוגי.

 

נושאי לימוד

 

 • אוריינות תקשורתית
 • סוגיות בתרגום
 • הוראה דיפרנציאלית
 • רכישת שפה זרה
 • הבנת הנקרא באנגלית
 • חשיבה ביקורתית
 • פדגוגיה של האזנה ודיבור
 • פונטיקה ופונולוגיה
 • לקויות למידה באנגלית כשפה שניה
 • פדגוגיה של דקדוק    
 • הוראת אנגלית בחברה רב תרבותית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת לוינסקי לחינוך היא מוסד אקדמי המתמחה בתחום החינוך. המכללה דוגלת בקידום ערכים חברתיים, הן ברמה המקומית והן ברמה האוניברסלית והיא מעודדת את הסטודנטים להשתתף וליזום פעילויות למעורבות חברתית. בזכות המוניטין של המכללה והמצוינות האקדמית שלה בוגרי המכללה מבוקשים מאוד במסגרות החינוך השונות ולפי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מספר בוגרי המכללה המשתלבים במוסדות החינוך הוא הגבוה ביותר בארץ.

 

המכללה מציעה מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון, לתואר שני, לתעודת הוראה ולהסבת אקדמאים להוראה, כמו הסבת אקדמאים להוראת מקרא, הסבת אקדמאים להוראת ספרות, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה והסבת אקדמאים להוראת ביולוגיה וטבע.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתכנית הסבת אקדמאיים להוראת אנגלית צריכים להיות בעלי תואר אקדמי ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 80 ומעלה או בעלי תואר אקדמי ממוסד אקדמי מוכר בתחום המדעים המדויקים או מדעי החיים בממוצע ציונים של 75 לפחות. בעלי תארים אקדמיים מחו"ל צריכים להציג אישור שקילה וציון 125 ומעלה במבחן יע"ל, כמו כן הם יחויבו בקורסי עולים בהיקף של 4 שעות לימוד אקדמיות. הקבלה ללימודים מותנית במבחן פנימי באנגלית.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל דרישות הלימודים, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תעודת הוראת אנגלית מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הלימודים משתלבים במוסדות החינוך השונים כמורים לאנגלית, כרכזי תחום הוראת האנגלית וכאחראים על מערך הלימודים של האנגלית כשפה זרה.

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך
עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך