מתמטיקה בשילוב מדעי הרוח (B.A.) במכללה האקדמית אורנים

שירות אישי - צור קשר
מתמטיקה בשילוב מדעי הרוח (B.A.) במכללה האקדמית אורנים

מתמטיקה בשילוב מדעי הרוח (B.A.) במכללה האקדמית אורנים

 

 

במכללה האקדמית אורנים מתקיימת תכנית מתמטיקה בשילוב מדעי הרוח לתואר BA. אלה הם לימודים דו חוגיים המאפשרים לסטודנטים לרכוש ידע מתמטיקה נרחב ובמקביל להעשיר את ההשכלה בידע במדעי הרוח לפי בחירתם מבין חוגים שונים הנלמדים במכללה.


כמו כן, הסטודנטים בתכנית מתמטיקה ומדעי הרוח יכולים לבחור לשלב תעודת הוראה. הוראת המתמטיקה היא מקצוע מבוקש במערכת החינוך, הבוגרים יכולים ללמד בחטיבות ביניים וכן בתיכונים וללמד לבגרויות. השכלה זו פותחת דלת גם לתארים מתקדמים בתחום המתמטיקה וענפים משיקים.

 

מה לומדים?


סטודנטים בתכנית זו רוכשים בסיס איתן בתחום המתמטיקה. הם מכירים סוגיות מתמטיות מרכזיות ובמקביל מפתחים את הסקרנות האינטלקטואלית, יכולות החקר המדעי ואת האופקים האקדמיים.


כמו כן, במסלול הדו חוגי משלבים גם לימודים מחוגי מדעי הרוח של המכללה. הסטודנטים מעשירים את השכלתם בתחומים כגון גיאוגרפיה ולימודי סביבה, היסטוריה, סוציולוגיה ותקשורת.


מי שברצונם לשלב תעודת הוראה בתכנית נחשפים גם לתיאוריות בתחום החינוך ורוכשים כלים להוראת מתמטיקה בבתי ספר על יסודיים.

 

 

כמה זמן לומדים?


לימודים ללא תעודת הוראה נפרסים על פני שלוש שנים. כמו כן, לימודים בתכנית המצטיינים של המכללה נמשכים שלוש שנים (בלימודים אלה מוענקת תעודת הוראה).


לימודים בתכנית עם תעודת הוראה נמשכים ארבע שנים. שנת הלימודים הרביעית מוקדשת ברובה לסטאז' והיקפם של הלימודים במהלכה מצומצם. הסטאז' כולל התנסות פרקטית בבתי ספר תוך ליווי הסגל והצוות.


במהלך הלימודים משלבים קורסים עיוניים עם סמינרים והתנסויות מעשיות. מי שבוחרים לשלב תעודת הוראה לוקחים חלק בהתנסות בבתי ספר ובשנה הרביעית כאמור מבצעים סטאז' בהוראה.


סטודנטים עם הישגים גבוהים במהלך הלימודים יכולים להיות זכאים למלגות שונות, בהתאם לשיקולי המכללה ולעמידה בתנאים.


נושאי הלימוד


הסטודנטים לומדים קורסים בתחום המתמטי ובמקביל לומדים קורסים מחוגי מדעי הרוח השונים. הנה מספר דוגמאות לקורסים בתחום המתמטיקה הנלמדים בתכנית:

 

  • אלגברה מודרנית
  • מתמטיקה חישובית
  • סטטיסטיקה והסתברות
  • גיאומטריה דיפרנציאלית
  • פונקציות של משתנה מורכב
  • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


כדי להתקבל ללימודים אלה, המועמדים נדרשים לעמוד בתנאים הבאים:

  • בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון של לפחות 65, או ברמת 4 יחידות בציון 70 לפחות.
  • ציון 500 ומעלה במבחן הפסיכומטרי
  • מי ששפת אימם איננה עברית נדרשים למבחן יע"ל בציון 120 לפחות
  • קבלת מועמדים הקרובים לסף הקבלה נשקלת על ידי מוסד הלימוד בכפוף לראיון אישי ולהחלטת החוג.

 

איזו תעודה מקבלים?


סטודנטים העומדים בהצלחה בכל חובותיהם מקבלים תואר ראשון דו חוגי BA במתמטיקה בשילוב מדעי הרוח. הבוחרים באפשרות זו מקבלים גם תעודת הוראת מתמטיקה לבתי ספר על יסודיים.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


מי שלומדים במקביל לתעודת הוראה פותחים אפשרויות תעסוקה במערכת החינוך, כמורים למתמטיקה בבתי ספר על יסודיים. זהו מקצוע מבוקש היום במערכת ולמורים אלה יש דרישה בבתי ספר רבים. חשוב להדגיש כי כדי להשתלב במערכת החינוך כמורים יש להשלים את תקופת הסטאז' ולקבל רישיון הוראה ממשרד החינוך.


המעוניינים בקריירה מחוץ למערכת החינוך יכולים להשתלב במגוון אפיקים בתעשייה עתירת הידע - הייטק. כמו כן ידע מתמטי יכול לסייע לסלילת דרך לקריירה בתחום המערכת הפיננסיות כגון בבנקים, בחברות הביטוח או המשרדים בסקטור הממשלתי.


סטודנטים המעוניינים להמשיך לפתח את הקריירה יכולים לפנות לתארים מתקדמים בתחום המתמטיקה או ענפים משיקים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים