היסטוריה של עם ישראל במכללה האקדמית אורנים

שירות אישי - צור קשר
היסטוריה של עם ישראל במכללה האקדמית אורנים

היסטוריה של עם ישראל במכללה האקדמית אורנים


סטודנטים במכללה האקדמית אורנים יכולים ללמוד בחוג להיסטוריה של עם ישראל שבו נחשפים למגוון תמורות ותהליכים שעברו על העם היהודי לאורך הדורות. הסטודנטים רוכשים ידע נרחב בתחום זה וכן מקבים הכשרה להוראת המקצוע במערכת החינוך העל יסודית, תוך שימת דגש על פיתוח כישורי הוראה ומחקר עצמאיים בתחום.

 

מה לומדים?


בחוג להיסטוריה של עם ישראל רוכשים ידע עיוני וכלים להבנת תולדות עם ישראל לדורותיו ובמגוון מקומות שבהם שכן. הסטודנטים מתמקדים בתהליכים היסטוריים בתחום המדיני, הכלכלי, החברתי והתרבותי שאותם עבר העם היהודי החל מראשיתו ועד לעת החדשה.


במהלך לימודי היסטוריה של עם ישראל דנים הסטודנטים בסוגיות מרכזיות הנוגעות לעברו של העם היהודי לרבות בהיסטוריה פוליטית, כלכלית וחברתית. כמו כן, נידונים נושאים ביחסי ישראל ואומות העולם.


הסטודנטים רוכשים ידע נרחב בתחום וכן מפתחים מיומנויות לימוד, הוראה ומחקר עצמאי בתחום ההיסטוריה של עם ישראל.

 

 

כמה זמן לומדים?


זהו אחד החוגים שבהם ניתן לבחור במסגרת לימודי החינוך שאורכם ארבע שנים.


סטודנטים בחוג לוקחים חלק בקורסים עיוניים וכן בסיורים לימודיים. הסיורים מתקיימים ברחבי הארץ ומהווים חלק אינטגרלי מתכנית הלימודים. במהלכם נידונות סוגיות היסטוריות רלוונטיות לאורים ותקופות שונות תוך עיסוק בשאלות מן העבר וההווה הישראלי בתחומים כגון כלכלה, חברה, דת, עדות, פוליטיקה ותרבות. בין הסיורים הלימודיים שהתקיימו נכללים סיורים לירושלים, מצדה, רמת הגולן, כוכב הירדן, ציפורי, יודפת ועוד.


חלק מן הקורסים בתכנית מתקיימים במתכונת מקוונת ונלמדים באופן סינכרוני או א - סינכרוני.

 

מהם תנאי הקבלה?


במסגרת תנאי הקבלה לחינוך יש לעמוד באחת מן הדרישות הבאות:

  • בגרות מלאה או מכינה קדם אקדמית בממוצע 93 ומעלה
  • ציון משולב של 540 ומעלה (שקלול בגרויות והציון בפסיכומטרי)
  • בעלי ממוצע בגרות 88 - 92 או ציון משולב 525 - 539 נדרשים לעבור ראיון מסיל"ה מטעם משרד החינוך
  • באפשרות ועדת החריגים לקבל עד 10 אחוזים מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה.


איזו תעודה מקבלים?


בוגרי החוג העומדים בהצלחה בכל הדרישות מקבלים תואר ראשון BA בחוג להיסטוריה של עם ישראל וכן תעודת הוראת היסטוריה לבתי ספר על יסודיים, לכיתות ז' - י'.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


עם סיום הלימודים ועמידה בדרישות משרד החינוך, לרבות השלמת הסטאז', יכולים בוגרי המסלול להשתלב כמורים להיסטוריה של עם ישראל בבתי ספר על יסודיים. כיום ישנה דרישה מרובה למורים במערכת החינוך ובוגרי התכנית מבוקשים בקרב מנהלי בתי הספר ובהמשך דרכם יכולים גם להתקדם לתפקידים בכירים במערכת. כמו כן, באפשרותם להמשיך לתואר שני בתחומים רלוונטיים וכך לפתח ולהעמיק את הכשרתם.

 

על מוסד הלימוד


מסלולים נוספים שאותם ניתן למצוא בין חוגי ההיסטוריה של המכללה האקדמית אורנים כוללים לימודי ארץ ישראל, היסטוריה של המזרח התיכון, היסטוריה כללית או מחשבת ישראל.


נוסף על כך, במכללה מתקיימים מגוון מסלולים ללימודי חינוך לתואר ראשון ושני וכן להסמכת אקדמאים להוראה. הסטודנטים יכולים לבחור מבין מגוון חוגים, התמחויות ושכבות גיל. בין היתר מתקיימים לימודי חינוך לגיל הרך, יסודי ועל יסודי וכן חינוך מיוחד. פועלים חוגים בענפי מדעי החברה והרוח וכן מדעים.


במוסד הלימוד שואפים להקנות למורים לעתיד ידע נרחב לצד כלים פרקטיים שישרתו אותם בדרכם במערכת החינוך, תוך שימת דגש על כלים מעשיים. במכללה מעודדים חשיבה ביקורתית ויצירתית לצד מעורבות חברתית. מוסד הלימוד ממוקדם בקריית טבעון, בצפון הארץ.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים