קורס השלמה לאוטוטרוניקה לבעלי הסמכה במכונאות רכב סוג 3 במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - השלמה לאוטוטרוניקה למכונאות סוג 3.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס השלמה לאוטוטרוניקה לבעלי הסמכה במכונאות רכב סוג 3 במרכז להשתלמויות במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר


להכיר את המכונאות של היום


ענף הרכב עובר תמורות משמעותיות מבחינה טכנולוגית, מערכות הרכב היום מבוססות רובן על יישומים אלקטרוניים מתקדמים ועל טכנולוגיות חדשניות שהופכות את הנהיגה ליעילה ובטוחה יותר. חידושים אלה הם בעלי חשיבות רבה גם לעובדים במוסכים ובמכוני השירות לרכב, שכן הם נדרשים להכיר לעומק את המערכות הללו כדי לדעת להעניק שירות מקיף ללקוחותיהם.


כדי להתמודד בהצלחה עם השינויים הללו, גם במשרד התחבורה הנהיגו שינוי באופן ההסמכה לאנשי המקצוע. היום הסמכות בתחום המכונאות אינם נלמדות עוד ובמקומן נלמדים קורסים בתחום האוטוטרוניקה, שמתמקדים בשילוב שבין מכניקה לאלקטרוניקה ברכב. בעלי הסמכה בתחום המכונאות נדרשים להשלים את הכשרתם כדי להתעדכן ולקבל את ההסמכה העכשוווית באוטוטרוניקה.


קורס השלמה לאוטוטרוניקה לבעלי הסמכה במכונאות רכב סוג 3 שנערך במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין מאפשר לעובדים בתחום המכונאות להתוודע לחידושים העדכנים ביותר בתחום הרכב ולקבל הכנה לקבלת תעודת מקצוע מבוקשת. כמו כן, הקורס מכין את משתתפיו למבחני הסמכה בתחום האוטוטרוניקה שחיוניים למי שמעוניינים לקבל הסמכה מקצועית ולקדם את הקריירה בעולם הרכב. תעודת המקצוע שמוענקת לבוגרי ההכשרה יכולה לאפשר להם ללמוד בקורסים מתקדמים נוספים כגון קורס ניהול מוסכים ולקבל כתבי הסמכה מוכרים.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס לומדים לעומק על מערכות הרכב, תוך שימת דגש על מערכות חשמל ומערכות מכניות מתקדמות. הם מתחילים ומתוודעים למושגים חשובים בתורת האלקטרוניקה והחשמל שחשובים לעובדים בענף הרכב וממשיכים בלימוד נרחב של מערכות החשמל המתקדמות שמשולבות בכלי הרכב המשוכללים של היום.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 100 שעות לימוד, מהן כ - 68 שעות ללימוד עיוני ו - 32 שעות שמוקדשות להתנסות מעשית. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב. במסגרת התרגולים המעשיים, המשתתפים מכירים מקרוב את מערכות החשמל והמערכות המכניות בכלי רכב במטרה לקבל הכנה מקיפה לקראת מבחני ההסמכה.


על מוסד הלימוד


המגמה לתחבורה ורכב של המרכז להשתלמויות מסייעת לעובדים בתחום הרכב לשכלל את הכלים שברשתם ולצבור ניסיון מעשי, ומתאימה גם למי ששואפים לפתח קריירה בתחום הרכב ומעוניינים בהסבה מקצועית לענף. נלמדים במגמה קורסים שונים בתחום מכונאות הרכב, קורסים ניהוליים בעולם הרכב ומסלולים להכשרת נהגים בדרגות שונות. הקורסים משלבים עשייה פרקטית שמאפשרת לצבור ניסיון בתחום עוד במהלך ההכשרה. כמו כן, הקורסים מכינים את המשתתפים לקראת מבחנים חיצוניים לקבלת תעודות מקצוע או סיווגים מקצועיים מוכרים. בין הקורסים שנלמדים במגמה נכללים קורס אוטוטרוניקה רמה מתקדמת. קורס ניהול מוסך אוטוטק, קורס שמאות רכב, קורס רכב ציבורי, קורס נהגי משא כבד, קורס טיפול ברכב היברידי וחשמלי ועוד שלל הכשרות.


המרכז להשתלמויות עורך קורסים בעוד מגוון של תחומים כגון ניהול, אחזקה, בניין, אנרגיה וגז טבעי, מולטימדיה ותוכנות עיצוב, הכשרות חשמלאים ועוד שלל תכניות להכשרת טכנאים ואנשי מקצוע מיומנים לענפים מבוקשים.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תעודת סיווג מקצועית במכונאות רכב סוג 3. כמו כן, עליהם להיות בעלי כתב הסמכה בתחום מכונאות הרכב. המועמדים עוברים וועדת קבלה שבה נבחן הרקע המקצועי שברשותם.


תעודה


לאחר תום ההכשרה, הבוגרים צריכים לגשת לשני מבחנים, האחד עיוני והשני מעשי. הבחינות בודקות את הבקיאות של המשתתפים במערכות אלקטרוניקה וחשמל, במערכות בקרת אקלים ובמערכות מיזוג האוויר ברכב. מי שעומדים בהצלחה במבחנים הללו ובכל דרישות הקורס זכאים לקבל תעודת גמר "אוטוטרוניקה רמה מתקדמת" שניתנת על ידי משרד הכלכלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור