קורס מתקיני מתקן גז טבעי רמה 1 במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - מתקין גז טבעי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מתקין גז טבעי רמה 1 במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר


מתקדמים בתעשיית האנרגיה


המעבר לאנרגיה שמקורה בגז טבעי החל בתחילת שנות האלפיים ומאז, בעקבות גילוי מאגרי הגז לחויפ ישראל, חווה השוק צמיחה אדירה. השימוש בגז הטבעי יכול לקדם את כלכלת המדינה ולאפשר בה בעת התייעלות אנרגטית ושמירה על הסביבה, למשל דרך צמצום גזי חממה והפחתה של זיהום האוויר מהתעשייה.


קורס מתקין גז טבעי 1 במכללה הטכנולוגית רופין מכשיר מתקינים למערכות הגז הטבעי בישראל. במסגרת התכנית, שמוכרת על ידי משרד הכלכלה ורשות הגז, רוכשים מיומנויות טכניות שחשובות לעבודה בענף הגז הטבעי, שכידוע מתפתח וצובר תאוצה בשנים האחרונות בארץ. בפני בוגרי המסלול עומדות הזדמנויות רבות לתעסוקה כמתקינים במתקני גז טבעי שפועלים בישראל.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים לומדים באופן מעמיק על ההתקנה ועל התפעול השוטף של מתקני גז טבעי, בדגש על מקטעים פנים מפעליים. הם מכירים את הבדיקות התקופתיות ואת פעולות התחזוקה השוטפות שיש לבצע במתקנים על מנת לוודא את פעילותם התקינה. כמו כן, הם מתוודעים להוראות הבטיחות בעבודה בהן יש לנקוט בזמני שגרה במתקנים וגם לנהלי הפעולה בשעת חירום, כאשר מתרחשות בהם תקלות.


מתכונת הלימוד


קורס מתקיני גז טבעי במכללה הטכנולוגית רופין מתפרש על פני כ - 204 שעות הוראה אקדמיות. המסלול כולל לימודים עיוניים וגם תרגולים בהם מתנסים התלמידים בתפעול מערכות הגז. הכשרה מעשית זו מתפרשת על פני כ - 86 שעות לימוד. המפגשים מתקיימים פעם בשבוע, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים.

 


נושאי הלימוד

 

  • פירוק והרכבת מכלולים
  • מכלולי גז טבעי
  • בדיקות שגרה תקופתיות
  • כללי התנהגות בשעת חירום
  • מקטע פנים מפעלי
  • נהלי בטיחות במערכות גז טבעי
  • מכשור פיקוח ובקרה    
  • מפרטים תפעוליים של מקטעי גז    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין היא מוסד להכשרת הנדסאים וטכנאים שממוקם באזור עמק חפר. במוסד הלימוד פועל "מרכז נובל רופין", שהוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין חברת אנרגיה בין לאומית, בו מכשירים אנשי מקצוע במקצועות הטכנולוגיה בדגש על תחום האנרגיה והגז הטבעי. במרכז זה ניתן ללמוד בקורסים מקצועיים שונים וכן במסלול הנדסאי גז טבעי.


תנאי קבלה


לקורס מתקיני גז טבעי רמה 1 במכללה הטכנולוגית רופין מתקבלים מועמדים בוגרי לימודי הנדסאי או טכנאי ממוסד מוכר על ידי מה"ט. כמו כן, יכולים ללמדו בתכנית טכנאי גפ"מ רמה 2 מורשים מטעם מנהל הגז של משרד האנרגיה, או טכנאי גפ"מ רמה 1 מוסמכים בעלי ניסיון מקצועי של לפחות שלוש שנים בעבודה עם מערכות גפ"מ. מתאימים שעומדים ברף הקבלה מוזמנים לראיון שנערך בפני ועדה.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר "מתקיני גז טבעי מוסמכים רמה 1", שניתנת על ידי המכללה הטכנולוגית רופין, משרד הכלכלה ורשות הגז הטבעי של משרד המים והאנרגיה. כדי לקבל את הדיפלומה, הם צריכים לעמוד במבחנים חיצוניים שבודקים את השליטה בחומר הנלמד. אלה כוללים מבחן עיוני ומבחן מעשי, אותם יש לעבור בציון של 70 ומעלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור