קורס עובדי בריאות הסביבה במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קורס בריאות הסביבה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס עובדי בריאות הסביבה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר - קורס תברואן


משרד הבריאות ערך רפורמה מקיפה לפני מספר שנים בתחום רישוי העסקים והבריאות הסביבתית. במסגרת התקנות החדשות, הרשויות המקומיות הן הגורם שאחראי על פיקוח על תנאי התברואה במסעדות, מרכולים, מכונים קוסמטיים וסוגים נוספים של בתי עסק. כתוצאה מתקינה זו, הרשויות המקומיות חייבות על פי חוק להעסיק עובדים מקצועיים בתחום בריאות הסביבה, שידועים בשם "תברואנים מוסמכים". התברואנים אחראיים על אישור הרישוי לעסקים הללו ופיקוח הפעילות השוטפת שלהם כדי לדאוג לבריאות הציבור ולתנאים נאותים במרחב העסקי.


קורס תברואנים - עובדי בריאות הסביבה של המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות מכשיר את משתתפיו לקבלת רישיון מטעם משרד הבריאות בהתאם לדרישות החוק. מסלול זה מותאם לתקנות בריאות העם לכשירות עובדי איכות הסביבה ובריאות ברשויות המדינה וברשויות מקומיות. תפקידי עובדי בריאות הסביבה נחוצים במגוון רחב של מסגרות ובוגרי ההכשרה יכולים להשתלב לאחר תום המסלול כמפקחים על שלל חברות וארגונים מטעם הרשויות המקומיות.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מקבלים הכשרה מקיפה בתחום בריאות הסביבה ולומדים לעומק על תקנות בריאות העם שנוגעות לתברואה ברשויות מקומיות. הם לומדים על תהליכי הפיקוח בענפי התברואה, איכות הסביבה והבריאות ברשויות מקומיות ומפתחים מיומנויות מקצועיות לביצוע של בדיקות ולמתן אישורים עבור עסקים בתחום המזון, מכוני יופי, מספרות וסוגים נוספים של בתי עסק ומוסדות. הם שמים דגש על תחום התברואה בענף המזון ועל תהליכי פיקוח על איכות מי השתייה. כך הם בוחנים את תהליכי הענקת רישיון עסק למסגרות שונות וכן חידוש רישיונות קיימים.

 

מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 420 שעות אקדמיות, שיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר והצהריים. מעבר לשעות הקורס, יש צורך להשלים סטאז' מעשי בתום התכנית, בהיקף של כארבעה ימים. משתתפי הקורס מקבלים ערכת חומרי לימוד שכוללת מקצבי דיני רישוי ועסקים, כדי לסייע להם בהטמעת החומר הנלמד.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במסגרת קורס זה כוללים בין היתר:

 

  • מינהל ציבורי
  • תברואת המזון
  • תברואה למי שתייה
  • תברואה במוסדות ובעסקים   


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות מציעה מספר מגמות לימוד שבהם נלמדים קורסים לתעודה. בין המגמות נכללת גם המגמה למקצועות המים, הסביבה והחקלאות. קורסים אלה מתאימים לעובדים בתחום התשתיות והסביבה שמעוניינים לפתח את הידע המקצועי שברשותם. בין הקורסים במגמה נכללים קורס דגימת מי שתייה, קורס תברואה ואיכות מים, קורס דגימת מי שפכים וקולחין, קורס ניקוי מערכות מי שתייה, קורס דגימת מי נופש ומקוואות, קורס אינסטלציה ומסלולים נוספים.


במרכז להשתלמויות פועלות עוד שלל מגמות לימוד. ניתן ללמוד בקורסים בתחום התחבורה והרכב, בקורסים להכשרת חשמלאים וטכנאים, בקורסי ניהול ומינהל, בקורסים בתחומי המולטימדיה והעיצוב הדיגיטלי, בקורסים בענפי הגז הטבעי והאנרגיה ובמגמות נוספות.


תנאי קבלה


למסלול זה מתקבלים מהנדסים, הנדסאים וכן אקדמאים שברשותם תואר ראשון לפחות בתחומים טכנולוגיים ומדעיים, כגון לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי כימיה, לימודי מדעי הטבע, לימודי ביולוגיה, לימודי מדעי הסביבה, לימודי חקלאות, לימודי תזונה לתואר, לימודי מדעי החיים ולימודים במגמות מים במסלולים נוספים. הקבלה מותנית גם במעבר ראיון מול ועדה.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות המסלול בהצלחה זכאים לקבל עם סיומו תעודה שניתנת על ידי משרד הבריאות. כדי לקבל אותה, עליהם לעמוד בדרישות הנוכחות של המסלול ולעבור שלושה מבחנים עיוניים בציון של לפחות 70. אחרי מעבר הבחינות, הם נדרשים להשלים ארבעה ימי סטאז' מעשי שמתקיים בליווי של חונך או נציג מטעם משרד הבריאות. לאחר השלמת הסטאז' מגישים דו"ח בקרה ופיקוח.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור