רוצה פרטים על קורס רישיון D2?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס אוטובוס זעיר ציבורי - רישיון D2

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס רישיון D2? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס רישיון D2 - קורס אוטובוס זעיר ציבורי


הופכים את אהבת הנהיגה לקריירה


שגרת החיים העמוסה שלנו מצריכה מרבים מאיתנו נסיעות רבות ושהייה ממושכת בדרכים. בין אם נסיעה למקום העבודה או נסיעות בשעות הפנאי, רבים מסתמכים על נסיעות ברכבים ציבוריים כגון מיניבוסים ואוטובוסים זעירים כדי להתנייד בכבישי הארץ.


בעלי ניסיון וותק בנהיגה, שמעוניינים להפוך את אהבת הנהיגה שלהם למקצוע מניב יכולים לפנות לקבלת רישיון לאוטובוס זעיר ציבורי. מדובר בכלי רכב להסעת נוסעים בתשלום, אשר יכול להוות דרך לקדם את הקריירה ולהשתלב בתחום מבוקש ורווחי.


חשוב לזכור כי מעצם מהות התפקיד, נהגי אוטובוסים ציבוריים זעירים נושאים על כתפיהם אחריות רבה. הם נדרשים לשלומם של הנוסעים ברכב שלהם, חייבים להכיר את תקנות התחבורה והחוקים הנוגעים למקצוע ולשמור על משנה זהירות בדרך. נהגים בדרגה זו יכולים גם להמשיך ולפתח את הכישורים שלהם ולרכוש רישיונות נוספים, כגון לרכב כבד ולאוטובוס, דרך השתתפות בקורסים נוספים בתחום הרכב והכשרות נוספות.


אוטובוס זעיר ציבורי הגדרה - מה זה אוטובוס זעיר


דרגות הרישוי שמגדיר משרד התחבורה מחלקות את הרישיונות לכמה דרגות וסוגים, בהתאם לגורמים כגון גודל הרכב ומספר הנוסעים שבו. הרישיונות להסעת נוסעים באוטובוסים נחלקים לרישיון D1, D2 ו - D3, כאשר רישיון D2 מתייחס לרכבים ציבוריים ו - D3 לאוטובוסים זעירים פרטיים. בעוד שני הרישיונות מקנים נהיגה על אוטובוסים שמשקלם עד 5 טון ושבהם בין 15 - 19 נוסעים, ההבדל ביניהם הוא בסוג הנוסעים ואופי ההסעה. מחזיקי רישיון ציבורי יכולים להסיע נוסעים בתשלום בחברות הסעה. נהגים בדרגת אוטובוס זעיר פרטי יכולים להסיע נוסעים בהסעות פרטיות בלבד, ללא גביית תשלום.


לפי הגדרות משרד התחבורה לכלי רכב מסוג אוטובוס זעיר, מלבד היותם במשקל 5 טונות והכלת 15 - 19 מקומות למעט הנהג, עליהם להיות בעלי מרכב תקין וכן ברישיון הרכב שלהם יש לציין כי הם אוטובוס זעיר.


קורס אוטובוס זעיר ציבורי


קורס אוטובוס ציבורי זעיר מתאים לנהגים מנוסים, שברצונם להתקדם ולהביע נוסעים בתשלום בחברות הסעה בלבד. קורס זה מקנה רישיון להסעה של עד 16 נוסעים, אולם למי שמחזיקים גם ברישיון C1 ניתן להסיע עד 19 נוסעים. דרגת רישיון הנהיגה D2 כוללת בתוכה גם את דרגת D3 - לנהיגה באוטובוס זעיר פרטי.


קורסים להכשרת נהגי אוטובוסים זעירים ציבוריים כוללים מגוון נושאים שחשובים לנהגים אלה, בין היתר נלמדים דיני תעבורה נבחרים, סוגיות בנהיגה מונעת, בהסעת תלמידים, ביציבות רכבים ובנהיגה מתקדמת. התלמידים לומדים גם על חשיבותו של הגורם האנושי בנהיגה, על תהליכי כיבוי אש ועזרה ראשונה וכן על היבטים בנגישות לאנשים עם מוגבלות וזיהוי של אמצעי חבלה בכלי הרכב.


המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים להיות מעל גיל 20, להחזיק ברישיון B (רישיון לרכב פרטי) וותק של שנתיים ומעלה בנהיגה ולהציג תעודת יושר ממשטרת ישראל והפנייה חתומה על ידי משרד הרישוי. עליהם גם להנפיק טופס ירוק מתאים, לבצע בדיקות רפואיות ובדיקת ראייה.

 

  • כמה מרוויחים נהגי אוטובוס ונהגים נוספים? קראו על שכר נהגים


אוטובוס זעיר ציבורי 19 מקומות


שינויים בתקנות התעבורה בשנים האחרונות הגדירו מחדש את כמות הנוסעים אותם רשאים להסיע נהגים בעלי רישיון D2. בעלי רישיון בדרגה D2 וכן נהגי D3 רשאים לנהוג באוטובוסים זעירים שבהם עד 19 נוסעים, בתנאי שברשותם רישיון נוסף בדרגה C1 - מסחרי או משא כבד עד 12 או 15 טונות. אם אין ברשותם רישיון C1, הם רשאים להסיע 16 נוסעים בלבד.


קורס אוטובוס זעיר פרטי


קורס אוטובוס זעיר פרטי, שידוע גם בשמו קורס רישיון D3, מכשיר את משתתפיו לנהיגה ברכבים פרטיים ורכבי מסע שבהם יותר מעשרה נוסעים, יש להדגיש כי בניגוד לקורס אוטובוס זעיר ציבורי, התכנית איננה מכשירה להסעת אנשים למטרות רווח. תכנית זו כוללת גם את ההסמכה להסעת תלמידים.


רישיון D1


דרגת D1 מקנה רישיון למוניות, לרכבי סיור ולאוטובוסים זעירים ציבוריים במשקל של עד 5,000 ק"ג, כאשר בהם עד 16 מקומות ישיבה ללא הנהג. הגיל המינימלי להגשה למבחן העיוני והמעשי לקבלת רישיון זה הוא 20 שנה, והגיל המינימלי לקבלת הרישיון עצמו הוא 21 שנים. כדי לקבל את הרישיון על התלמידים להיות בוגרי 8 שנות לימוד לפחות שברשותם אישורים מצד המכון הרפואי וכן שנתיים של וותק ברישיון בדרגה B או C.


רישיון D2


רישיון D2 מתייחס לאוטובוס זעיר ציבורי. כאמור, רישיון זה נכלל לרוב במסגרת רישיון D3 ומוענק יחד איתו למסיימי הקורסים וההכשרה הנדרשים מטעם משרד התחבורה. כדי לקבל רישיון זה, על הנהגים לעבור קורס עיוני במוסד לימוד מוסמך ומוכר של ידי משרד התחבורה, אשר מעניק לבוגריו תעודת גמר המאושרת על ידי משרד העבודה והרווחה והשירותים החברתיים. לאחר מעבר הקורס העיוני וקבלת התעודה, הם יכולים להמשיך לחלק המעשי בלמידה, שמתבצע בבתי ספר לנהיגה (לעיתים ניתן ללמוד אותו במסגרות אותו מוסד לימוד). לאחר השלמת מכסת השיעורים הנדרשת יש צורך לעבור מבחן נהיגה מעשי (טסט) על כלי רכב מסוג M2 2400ק"ג - 5000 ק"ג.


רישיון D3


דרגת הרישיון D3 מתייחסת לאוטובוס זעיר פרטי. כדי לקבל רישיון זה יש צורך ברישיון B וותק של לפחות שנתיים, וכן במעבר מבחן שליטה על רכב מסוג M2. בעלי רישיון אוטובוס זעיר פרטי יכולים לנהוג גם על רכבים בדרגה B.


מכללות קורס רישיון D2


קורס אוטובוס זעיר ציבורי בצפון

  

  • מכללת אגד (חיפה): המכללה מציעה קורס רישיון לרכב ציבורי. הקורס מתקיים בשעות הערב במהלך שלושה ימים בשבוע ובימי שישי בבקרים, אורכו הוא כחודשיים וחצי. מסלול זה מעניק למשתתפיו את הכלים להשתלבות כנהגי אוטובוס זעיר ציבורי, אוטובוסים ומוניות.

  

  • חש"ן בית הספר למקצועות התחבורה (חיפה): במוסד זה אפשר ללמוד בקורס אוטובוס ציבורי זעיר וכן בקורסים כגון אוטובוס ציבורי פרטי, קורס בוחני נהיגה, קורס מנהלים מקצועיים לבתי ספר לנהיגה ומסלול להוספת סוגים להיתר הנהיגה.


קורס אוטובוס זעיר ציבורי במרכז ובשרון

 

  • מכללת טוב (כפר סבא): המכללה מציעה קורס רישיון D2 הכולל בתוכו את רישיון D3, שהיקפו הוא 106 שעות לימוד. בין הקורסים הנוספים שמתקיימים במכללה זו אפשר למצוא שלל הכשרות בתחום הרכב, בהן קורס רכב ציבורי, קורס משא כבד, קורס מלגזה, קורס נהגי מונית, קורס טרקטור ועוד שלל הכשרות.

 

  • מכללת המסלול הנכון (פתח תקווה): במכללה זו אפשר ללמוד בשלל קורסים בתחום הרכב, בהם קורס אוטובוס זעיר ציבורי. אורכו של המסלול הוא כחודש וחצי והוא מאפשר לבעלי רישיון תקף וותק של שנתיים ומעלה לרכוש את הכלים לקבל רישיון להסעה בתשלום ובחברות הסעה. בין היתר ניתן ללמוד בקורס ניהול צי רכב, קורס שמאות רכב, קורס בוחני נהיגה, קורס קציני בטיחות בתעבורה ועוד.


קורס אוטובוס זעיר ציבורי בדרום

 

  • במבי המכללה לבטיחות ונהיגה (סמוך לקידרון): מסלול זה מכין את המשתתפים לקראת מבחני ההסמכה העיוניים לקראת המשך הלימוד המעשי לרישיון D2. קורסים נוספים שמתקיימים במוסד ה כוללים קורס מלגזה, קורס משא כבד, קורס עגורן, קורס מכונה ניידת ועוד שלל מסלולים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס רישיון D2?

רוצה לדעת יותר על קורס רישיון D2?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור