קורס דוגם מי שתייה רמה ב' במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - דוגם מי שתייה ב'.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס דוגם מי שתייה רמה ב' במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר

 

קו פרשת המים


הוועדה לזכויות האדם של האומות המאוחדות קבעה כי לכל אדם ישנה זכות יסוד ליהנות ממי שתייה נגישים ואיכותיים. משמע הדבר הוא שמים אשר משמשים לשתייה, מוכרחים להיות באיכות טובה, נגישים לציבור הכללי ובעלי טעם נקי ומראה אסתטי. האיכות התברואתית של מי השתייה שלנו מנוטרת באופן קבוע, זאת הודות לשפע של מדדים מיקרוביאלים וכימיים שמעמיד משרד הבריאות. המדידות הללו מאפשרות לאפיין את שלל מרכיבי המים, להקפיד על כך שהאיכות התברואתית שלהם תישאר גבוהה וכן לעקוב באופן שוטף אחרי מגמות, שינויים ושאר בעיות המתקשרות לאיכות המים.


דגימות מי השתייה מבוצעות תחת הפיקוח ההדוק של משרד הבריאות אשר מעמיד בעלי מקצוע מוסמכים עבור התפקיד. בשל מגוון הדרישות ומורכבות המערכת, מוטלת החובה על הקניית הכשרה מקיפה עבור עובדים אשר עוסקים במי שתייה. כמו כן, מתוך מחויבות לשקיפות מלאה לציבור, מוטלת החובה גם לשתף את הציבור בכל המתרחש בשטח כולל מתן דיווח מהימן על איכות המים. קורס דוגם מי שתייה רמה ב' מטעם המכללה הטכנולוגיות רופין יכשיר אתכם לקבל את רמת ההסמכה הבאה בשרשרת וליהנות מהזדמנויות חדשות עבור הקריירה שלכם.

 


תכנית הלימודים


קורס דוגם מי שתייה רמה ב' מטעם המכללה הטכנולוגית רופין נועד בכדי להכשיר את הסטודנטים באמצעות לימודים עיוניים ומעשיים מעמיקים, לבצע דגימות מי שתייה על מנת לקיים בדיקות כימיות מקיפות. הסטודנטים זוכים להכשרה מקיפה אשר כוללת הקניית ידע לדיגום מיקרוביאלי, בדיקה כימית מלאה וכן בדיקה רדיואקטיבית.


מתכונת הלימוד


קורס דוגם מי שתייה רמה ב' מטעם המכללה הטכנולוגית רופין נלמד בהיקף של כ - 43 שעות לימוד. הקורס מתקיים במתכונת של לימודי בוקר הכוללים מפגש אחד בשבוע.

 

נושאי הלימוד

 

 • תקנות ואכיפה
 • תחלואה ממים
 • מתקני טיפול במים
 • חשיבות נהלי דיגום
 • זיהום במערכות מים
 • פרמטרים מיקרוביאליים
 • פרמטרים כימיים ופיזיקליים   
 • חיטוי
 • מושגי יסוד
 • תכנית דיגום
 • הכנה לדיגום
 • טוקסיקולוגיה   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


בשנת 1961 הוקמה המכללה הטכנולוגית רופין. מאז ועד היום, מכהנת המכללה כמוסד להכשרה מקיפה בתחום הטכנולוגיה וכן שלל מקצועות נוספים. בהתאם למגמות המשתנות בשוק התעסוקה הישראלי, המכללה מקפידה להתאים את תכניות הלימוד שלה ולדאוג שיישארו רלוונטיות ועדכניות. המכללה הטכנולוגית רופין היא למעשה המוסד הגדול ביותר בישראל ללימודי טכנולוגיה.


במכללה הטכנולוגית רופין קיימים כמה מרכזי לימוד, בהם המרכז להשתלמויות שבו נערכות תכניות ללימודי תעודה. נושאי הקורסים הנלמדים כוללים קורסי ניהול, קורסים באנרגיה וגז טבעי, קורסים בבניין, קורסים בחשמל, קורסי רכב ועוד שלל הכשרות. בתחום המים, נלמדים קורסים כגון דגימת מי ביוב, קורס תברואן, קורס ניקוי וחיטוי מי שתייה ועוד.


המכללה הטכנולוגית רופין מתחזקת מזה שנים קשרים הדוקים ושוטפים עם שלל הגופים הגדולים בתעשייה. באמצעות הקשרים הללו, השתלבותם המהירה של הסטודנטים בשוק העבודה לאחר הלימודים מובטחת.


תנאי קבלה


קורס דוגם מי שתייה רמה ב' מטעם המכללה הטכנולוגית רופין מקבל לשורותיו בעלי הסמכה בדיגום רמה א' או דיגום מי נופש.


תעודה


בוגרי הקורס יזכו לתעודת דוגם מי שתייה רמה ב' מטעם משרד הבריאות.


אפשרויות תעסוקה


לבוגרי הקורס ממתינות משרות רבות הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. יש לציין שדוגם מים זהו תפקיד מבוקש ביותר במוסדות המדיניים הכוללים את משרד הבריאות וכן שלל ארגונים עירוניים. נוסף על כך, גם במעבדות פיתוח ובקרה הדרישה לדוגם מים מוסמך היא גבוהה, כמו גם בענף החקלאות הפרטית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור