קורס טכנאי מיגון ושמע לרכב במכללת המינהל הטכני

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על המינהל הטכני - טכנאי מיגון רכב.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מיגון ושמע לרכב - מכללת המינהל הטכני


שומרים על הרכב


עולם הרכב חווה התפתחות טכנולוגית עצומה וכך תוך עשורים ספורים בלבד שינה את פניו כמעט לחלוטין. מערכות הרכב של היום משוכללות ומתקדמות יותר מאי פעם, רובן המכריע מבוסס על מערכות מחשוב מתקדמות שדורשות הבנה ממוקדת כדי להתקין ולתפעל אותן באופן יעיל ונכון. כלל המערכות אשר משולבות ברכב, כגון מערכת השמע, המולטימדיה ומערכת האזעקה והמיגון, הן בעלות חשיבות רבה לתפקוד התקין שלו והן בעלות תפקיד חשוב במהלך הנהיגה השגרתית.


כדי לוודא כי כל אמצעי המיגון והשמע שמותקנים ברכב הם תקינים ואיכותיים, וכן כדי להתמודד בהצלחה עם תקלות שמתרחשות בהם, על טכנאי מערכות הרכב להחזיק בסל נרחב של כלים מקצועיים. הם נדרשים להבין בתחום החשמל, באלקטרוניקה, בקריאת שרטוטים ובמיומנויות נוספות, כדי לוודא את מהלך הפעילות התקין והבטוח של המערכות המשולבות ברכב. הם צריכים גם להתעדכן בפיתוחים ובטכנולוגיות האחרונות שקיימות בשוק, במטרה להעניק את השירות המתקדם ביותר ללקוחות שלהם.


במכללת המינהל הטכני ניתן ללמוד בקורס מיגון ושמע לרכב, אשר מכשיר את המשתתפים בו כמתקיני מערכות שמע ואמצעי מיגון בכלי רכב ומעניק להם כלים לאיתור ולתיקון של תקלות משלל סוגים. הכשרת טכנאים זו כוללת התנסות מעשית מרובה במטרה להכין את המשתתפים באופן מיטבי לקראת ההשתלבות בשוק העבודה. מדובר בתחום מבוקש ודינמי, כאשר הבוגרים יכולים להשתלב בחברות רכב כשכירים או לפתח קריירה עצמאית ולפתוח עסק לתיקון ולהתקנת מערכות מיגון לרכב.


תכנית הלימודים


לאורך קורס זה, המשתתפים רוכשים ידע רב בתחומים כגון אלקטרוניקה, חשמל ומכשור הרכב והם מתוודעים לטכנולוגיות אזעקה, מיגון ואיתור שמותקנות ברכב וכן למערכות המולטימדיה והשמע, דיבוריות ועזרים נוספים.


המשתתפים מתוודעים לסוגי המערכות ולתפקידיהן ורוכשים מיומנויות בקריאת שרטוט טכני עבור קודנים, כדי להבין לעומק על אופן ביצוע התיקונים וההתקנות של מערכות הרכב. הם סוקרים סוגים שונים של מערכות, ברכבים חדשים ויזנים כאחד וכן בוחנים מערכות ממוחשבות ועדכניות. הם לומדים לעשות שימוש בטוח ונכון בכלי עבודה ובוחנים תהליכים מותרים ואסורים במהלך העבודה. כך הם מתוודעים לאופן ההתקנה והניתוק של שלל סוגי מגברים, מסכים, מנעולים ועוד.


מתכונת הלימוד


זהו קורס ערב שנפרש על פני כ - 6 חודשים ובמהלכו נערכים שני שיעורים במהלך השבוע. הכשרה זו מתקיימת בשני שלבים, הראשון עיוני והשני מעשי. השלב הראשון מתמקד בלימוד תיאורטי בכיתה, והוא כולל הרצאות פרונטליות ודיונים כיתתיים. לאחר מכן, עוברים התלמידים לשלב השני של הקורס שמתמקד בעבודה מעשית עם רכבים במרכז ההתקנות של מוסד הלימוד. חלק מעשי זה כולל מפגשים פעם או פעמיים במשך השבוע והוא כולל עבודה בקבוצות קטנות שמאפשרת להתנסות באופן פעיל בהתקנת מערכות, תוך קבלת משוב והדרכה מצוות המורים של הקורס.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במהלך הכשרה זו נכללים:

 

 • מערכות מחשוב ברכב
 • מערכות לאיתור לווייני
 • בדיקת תקינות חיישנים
 • התקנות מסכים וממסרים
 • מולטימדיה ומערכות שמע
 • שימוש בהלחמות ובידודים
 • מצלמות אחוריות וחלונות חשמל
 • מערכות IOS ואנדרואיד למולטימדיה    
 • קודני ניתוק
 • נעילה מרכזית
 • דיבוריות לרכב
 • כבילה והשחלות
 • חשמל ואלקטרוניקה
 • חיישני רוורס אחוריים
 • אימבולייזרים וקודניות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת המינהל הטכני נערכות שלל הכשרות מקצוע ותכניות ללימודי טכנאים. הקורסים שואפים להקנות מיומנויות וכלים פרקטיים לצורך השתלבות כטכנאי שירות מיומנים בשוק הישראלי, שבו יש דרישה מרובה מאוד לטכנאים איכותיים. הקורסים שנלמדים במכללת המינהל הטכני כוללים בין היתר קורס טכנאי מערכות מיגון והתרעה, קורס טכנאי מזגנים וקירור, קורס מנעולנות, קורס טכנאי מוצרי חשמל ביתיים, קורס טכנאי מחשבים PC , קורס טכנאי מכשור רפואי, קורס ניהול רשתות מחשבים וקורס ללימוד תוכנת סולידוורקס. תכניות הלימוד משלבות במהלכן עשייה מעשית במטרה לחשוף את המשתתפים למיומנויות מקצועיות הנדרשות בתעשייה.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים לבעלי אוריינטציה טכנית שמעוניינים לרכוש כלים במקצוע מבוקש. אין צורך בידע קודם או בניסיון בתחום מערכות המיגון והשמע לרכב.


תעודה


למשתתפים אשר עומדים בכל חובות התכנית בהצלחה ניתנת תעודת גמר "טכנאי מיגון ושמע לרכב" על ידי המינהל הטכני - בית הספר לטכנאי שירות. כדי לקבל תעודה זו עליהם להיות נוכחים בלפחות 80 אחוזים מהשיעורים, לעבור בהצלחה מבחן ביניים ולעבור מבחני הסמכה מעשיים ועיוניים בציןו של 60 ומעלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת המינהל הטכני - בית ספר לטכנאי שירות | קורסים מקצועיים

כלים שיעזרו לך לבחור