קורס מתקין ובודק מז"ח במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - בודקי מז"ח.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מתקיני ובודקי מז"ח מוסמכים במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר


שומרים על המים שלנו


מים הם אמנם משאב חיוני לחיינו, אך הם יכולים גם לגרום לתחלואה ולסיכונים בריאותיים, כאשר הם אינם מקבלים טיפול נכון. כאשר המים עומדים במקומם זמן רב ללא תחלופה, או כשחודרים רכיבים זרים למים הזורמים, הדבר עלול להוות סכנה חמורה לבריאותנו.

 

לשם כך, מחייבים במשרד הבריאות לערוך בדיקות למערכות מז"ח, או מניעת זרימה חוזרת. תפקידן של מערכות אלה הוא למנוע חדירה של חומרים רעילים או מזהמים למי השתייה שלנו או למים שמיועדים להשקיית יבולים. מדובר במערכות מורכבות למדיי, על כן בדיקתן והתקנתן מותרת רק לאנשי מקצוע מוסמכים שעברו הכשרה מתאימה כחוק.


המכללה הטכנולוגית רופין מקיימת קורס התקנה ובדיקת מז"ח, שמכשיר אנשי מקצוע להתקנת אביזרים במערכות מניעה לזרימה חוזרת. לאורך הקורס מכירים את כל התקנות והנהלים למניעת סכנות בחקלאות ובמגזר הפרטי ולומדים לבצע את פעולות התחזוקה הנדרשות לשמירה על בריאות הציבור. בוגרי הקורס יכולים להשתלב כמתקיני מז"ח וכבודקי מז"ח במגוון ארגונים ומפעלים בתעשייה וכן יכולים לפתוח בקריירה עצמאית.


תכנית הלימודים


המשתתפים בהכשרה זו מתוודעים להיבטים הטכניים והחוקיים של משק המים ומתמקדים במניעה ובטיפול בזיהומים במערכות אלו. הם סוקרים את החקיקה העדכנית של משרד הבריאות שעוסקת בזרימה חוזרת ואת התקנות שמחייבות רישום ודיווח על מצב מערכות ההשקיה. לאחר מכן, הם מכירים מקרוס את האביזרים והציוד המקצועי המשמש לבדיקת מערכות הצנרת וההשקיה למגזר הפרטי והחקלאי. כך, הם דנים בפעולות הבקרה הנדרשות למניעת זיהומים ולומדים למנוע סיכונים בדרגות חומרה שונות שעלולים להיגרם כתוצאה מהם.


מתכונת הלימוד


קורס מז"ח במכללה הטכנולוגית רופין כולל כ - 40 שעות לימוד אקדמיות, ניתן לבחור בין מסלול בוקר לבין קורס ערב שמותאם לצרכים של אנשים עובדים. התכנית משלבת בין ידע עיוני לבית התנסות מעשית מיומנויות ההתקנה, התחזוקה והפיקוח במערכות המים. כמו כן, מתקיימת הכנה מרוכזת לבחינות ההסמכה לקראת סיום הקורס.

 


נושאי הלימוד

 

 • מערכות השקיה בגני נוי
 • מניעת סיכונים
 • תחזוקת ותיקון אביזרים
 • בדיקות תקופתיות
 • דישון במערכות ההשקיה
 • חובת דיווח ורישום
 • מז"חים מאושרים להתקנה
 • חקיקה בזיהום מים
 • דרגות הסיכון מזרימה חוזרת
 • זרימה חוזרת בענף החקלאות
 • מניעת חיבורי כלאיים    
 • מפרטים למניעת זרימה חוזרת    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין היא מוסד להכשרה מקצועית שממוקם באזור עמק חפר. המכללה מציעה מגוון קורסים בתחומי החשמל, המים, האנרגיה, המחשבים וההייטק, שמאפשרים לעובדים להתקדם בסולם המקצועי ולצבור מיומנויות טכניות חדשות ועדכניות. במגמת מים וסביבה ניתן למצוא קורסים כקורס דוגמי מי ביוב ושפכים, קורס דוגמי מי שתייה וקורס מפעילי בריכות שחייה.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל אנשי מקצוע מוסכים ובעלי וותק בעלי ניסיון בענפי המים, החקלאות וההשקיה. בין היתר, המסלול מתאים לעובדי תברואת מים ברשויות מקומיות, לעובדי אינסטלציה, לדוגמי מים במפעלים ובמוסדות ולעובדים במכוני מים ובמתקני שפכים.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים את הקורס בהצלחה מקבלים תעודת מקצוע "מתקינים ובודקים מוסמכים" המוענקת על ידי משרד הבריאות והמכללה הטכנולוגית רופין. על מנת לקבל דיפלומה זו, הם צריכים לעמוד בדרישות הנוכחות של הקורס ולעבור שתי בחינות חיצוניות שעורך משרד הבריאות, האחת עיונית והשנייה מעשית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור