קורס השלמה לאוטוטרוניקה לבעלי הסמכה בחשמל רכב סוג 2 במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - השלמה לאוטוטרוניקה לחשמל רכב סוג 2.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס השלמה באוטוטרוניקה לבעלי הסמכה בחשמל רכב סוג 2 במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


מתקדמים לעולם האוטוטרוניקה


מערכות הרכב של היום מתבססות בעיקרן על מחשוב ויישומים אלקטרוניים, בניגוד למערכות המכניות שהיו דומיננטיות ברכבים עד לאחרונה. המערכות האלקטרוניות משפיעות על ההיגוי, הבלימה, המנוע ועוד מגוון חלקים במכונית והן רק הולכות ומשתכללות. מכונאים נדרשים היום להכיר את המערכות המתקדמות הללו ולדעת להעניק שירות איכותי לכלי הרכב, הן לרכבים המונעים על ידי דיזל או בנזין והן למכוניות היברידיות וחשמלאיות שהופכות נפוצות יותר ויותר בשוק.

 

משרד התחבורה מציב נהלים חדשים בתחום האוטוטרוניקה, שמחייבים בעלי מקצוע בתחום המכונאות לשדרג את הידע המקצועי שברשותם לרמת אוטוטרוניקה מתקדמת. במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות ניתן למצוא קורס השלמה באוטוטרוניקה לבעלי הסמכה בחשמל רכב סוג 2. מסלול זה מאפשר לחשמלאי רכב להכיר מקרוב את מערכות המכונית האלקטרוניות ולהתוודע לחידושים בענף הרכב. תכנית זו גם מכינה את משתתפיה למבחני סיום פנימיים וחיצוניים שנדרשים לקבלת התעודה באוטוטרוניקה. תעודת המקצוע שניתנת לבוגרי ההכשרה מאפשרת להם להתקדם למסלולים נוספים בתחום הרכב, כגון קורס ניהול מוסכים, וכן מסייע להם לקבל כתבי הסמכה דרכם הם יכולים לפתוח אפשרויות תעסוקה חדשות ובכירות יותר.

 

תכנית הלימודים


קורס ההשלמה לחשמלאי רכב סוג 2 מתמקד בענף האוטוטרוניקה ומעניק למשתתפיו ידע פרקטי ועיוני בנוגע למערכות הרכב השונות תוך היכרות עם החידושים וההתפתחויות האחרונות בתחום הרכב. המשתתפים לומדים בהרחבה על מנוע הרכב ומערכותיו ובוחנים את השינויים שהתחוללו בפעילות המנוע עם המעבר לאלקטרוניקה ברכב. כמו כן, הקורס בוחן לעומק את מערכות הרכב השונות כגון מערכת ההיגוי, הבלמים והמתלים וסוקר את תהליכי העבודה העדכניים שמתאימים להן.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 130 שעות לימוד, מהן 90 שעות מוקדשות ללימוד עיוני ו - 40 שעות להתנסות מעשית בעבודה עם מערכות אלקטרוניות וממוחשבות לרכב. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב. הקורס כולל גם הכנה מקיפה לקראת מבחנים פנימיים וחיצוניים שנערכים מטעם משרד התחבורה להסמכה באוטוטרוניקה.


על מוסד הלימוד


מגמת תחבורה של המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עורכת שלל קורסים להכשרת אנשי מקצוע בתחום הרכב, שמתאימים גם לעובדים מנוסים בענף שמעוניינים לקדם את הקריירה ולרכוש תעודות הסמכה נוספות. בין הקורסים הללו נכללים קורס השלמה לאוטוטרוניקה לבעלי הסמכה במכונאות רכב סוג 3, קורס אוטוטרוניקה ברמה מתקדמת, קורס מכונאות רכב סוג 3, קורס ניהול מוסך אוטוטק, קורס שמאות רכב, קורס קציני בטיחות בתעבורה, קורס טיפול ואחזקה לרכב היברידי, קורס בוחני רכב, קורס נהגי רכב משא כבד, קורס בוחני מכשור לרכב ועוד מגוון של קורסים שמוכרים על ידי משרד התחבורה.


במרכז להשתלמויות נערכות עוד מגוון של תכניות לימוד לתעודה, בענפים כגון ניהול, חשמל, אחזקה, גז טבעי, בטיחות, מים, מכטרוניקה ומולטימדיה. הקורסים מתמקדים בכישורים פרקטיים שנדרשים מאנשי המקצוע בתעשייה ורבים מהם גם מכינים את בוגריהם לקראת מבחנים חיצוניים לקבלת דיפלומות ממשלתיות ורישיונות עסקיים מוכרים.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תעודת סיווג מקצועי בחשמלאות רכב מסוג 2. מתקבלים בעלי כתב הסמכה למנהלי מוסכים למיזוג אוויר ולחשמל. על המועמדים לעבור ראיון בפני וועדת קבלה שבה נבחן הרקע המקצועי והלימודי שברשותם והתאמתם למסלול.


תעודה


בסיום הקורס המשתתפים ניגשים למספר מבחנים עיוניים ומעשיים שמתקיימים באופן פנימי או חיצוני. מי שעוברים בהצלחה את המבחנים הללו ועומדים בכל הדרישות במהלך הקורס זכאים לקבל תעודת "אוטוטרוניקה ברמה מתקדמת" שמוענקת על ידי משרד הכלכלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור