קורס חשמלאי מוסמך לבוגרי הנדסאי מכשור ובקרה והנדסאי אלקטרוניקה במכללה הטכנולוגית רופין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - חשמלאי מוסמך להנדסאי אלקטרוניקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חשמלאי מוסמך לבוגרי לימודי הנדסאי מכשור ובקרה ולימודי הנדסאי אלקטרוניקה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


לפתח את הכלים המקצועיים


בעבודתם, הנדסאים רבים נדרשים לעסוק בסוגיות מתקדמות בתחום החשמל, בין אם בתכנון של מערכות חדשות ובין אם בזמן התחזוקה של מערכות טכנולוגיות קיימות. מסיבה זו, בוחרים לא מעט הנדסאים לרכוש רישיון חשמלאי מקצועי, שמעניק להם את ההכשרה הנדרשת בחוק לביצוע עבודות החשמל השונות. רישיונות חשמל מוענקים על ידי משרד הכלכלה למי שעומדים בבחינות שונות ועוברים גם קורס הכשרה מקצועי מתאים.


הנדסאים בתחום האלקטרוניקה או המכשור והבקרה שמעוניינים לפתח את הכלים המקצועיים שברשותם יכולים לפנות בין היתר גם להסמכות בתחום החשמל. במכללה הטכנולוגית רופין מתקיים קורס חשמלאי מוסמך לבוגרי הנדסאי אלקטרוניקה והנדסאי מכשור ובקרה, שיכול לסייע להנדסאים אלה להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהשתלב בפרויקטים מורכבים ומתקדמים יותר בתעשייה.


קורס חשמלאי מוסמך מכין את משתתפיו לקראת מבחני הסמכה שעורך משרד הכלכלה לקבלת רישיון החשמלאי. התעודה והרישיון המקצועי הניתנים לבוגרי ההכשרה מאפשרים להם לתכנן עבודות חשמל בזרם תלת פאזי, של 80 X30 אמפר. לאחר קבלת הרישיון, הם יכולים להשתלב בשלל פרויקטים בתכנון, בתחזוקה ובהתקנה של רשתות חשמל ומתקנים מסוגים שונים וכן לבצע בהם שלל סוגי בדיקות שנחוצות בתעשייה.

 


תכנית הלימודים


משתתפים בקורס לומדים בהרחבה על מבנה ותפקוד של מערכות חשמל תלת פאזי. הם מתמקדים במכונות חשמל ובמתקני חשמל נפוצים בתעשייה ולומדים לעומק גם על תהליכי פיקוד ובקרה למערכות אלה. בהמשך, הם לומדים על תהליכי התכנון המוקדם וההתקנה של מתקני החשמל וכן על אחזקתם השוטפת ועל הבדיקות שיש לבצע בהם כדי למנוע תקלות ולאתר כשלים שונים.


מתכונת הלימוד


קורס חשמלאי מוסמך במתכונת זו נפרש על פני כ - 564 שעות לימוד. המשתתפים יכולים לבחור בין מסלול לימודי יום לבין קורס ערב וכך להתאים את הקורס לשילוב עם העבודה. הקורס משלב עבודה מעשית במערכות החשמל כדי לאפשר להנדסאים להכיר מקרוב את תהליכי העבודה בתחום החשמלאות. לקראת סיומו מתקיימות גם הכנות ממוקדות למבחני משרד הכלכלה.

 


נושאי הלימוד


הכשרה זו מקיפה את הנושאים הבאים:

 

  • בקרה ופיקוד
  • מתקני חשמל
  • מכונות חשמל   


על מוסד הלימוד


בתחום החשמל, מציע המרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין עוד מגוון של הכשרות מקצועיות. בין היתר ניתן ללמוד בקורס חשמלאי מוסמך לבוגרי הנדסאי מכטרוניקה, לימודי חשמלאי ראשי, לימודי חשמלאי מעשי, לימודי חשמלאי מתח גבוה ולימודי טכנאי קירור ומיזוג אוויר. הקורסים מכינים את המשתתפים בהם לקראת מבחנים חיצוניים הנחוצים לשדרוג הרישיון בתחום החשמל.

נוסף על כך, מוסד הלימוד עורך קורסים רבים בתחומים טכנולוגיים וניהוליים מבוקשים במשק, כגון רכב, אחזקה, מחשוב, אנרגיה, סאונד, בטיחות, מחשוב ועיצוב. מרבית הקורסים כוללים תכנים מעשיים במטרה להכין את המשתתפים בהם לקראת ההשתלבות בשוק העבודה עם תום ההכשרה.

 

תנאי קבלה


מסלול זה מיועד להנדסאים מדופלמים בוגרי לימודי הנדסאי מכשור ובקרה או לימודי הנדסאי אלקטרוניקה ממוסד לימוד מוכר על ידי מה"ט. המועמדים לקורס עוברים גם ראיון בפני וועדת קבלה כדי לבחון את הרקע הקודם שלהם ואת מידת התאמתם לתכנית.


תעודה


לאחר תום הקורס, על הבוגרים לגשת לשלושה מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי משרד הכלכלה. מי שעומדים בהצלחה בבחינות ובכל חובות הקורס מקבלים תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה וכן זכאות לרישיון חשמל בדרגת חשמלאי עוזר. ההגעה לדרגת רישיון החשמלאי המוסמך נעשית באופן הדרגתי ובהתאם לניסיון המקצועי. אחרי צבירה של שנת וותק מקצועי בתעשייה, הם יכולים לקבל רישיון בדרגת חשמלאי מעשי. אחרי שנתיים נוספות של ניסיון מקצועי בתחום החשמל, מוענק להם רישיון החשמלאי המוסמך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור