קורס בוחני רישוי רכב במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - בוחני רכב.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס בוחני רכב במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר


רשות הרישוי במשרד התחבורה מציבה נהלים מחמירים בכל הנוגע לרישוי כלי רכב. בוחני הרישוי אחראיים על ביצוע של בדיקות מעמיקות למכוניות, כדי לוודא כי כל המכשור והמערכות שמצויים ברכב הם תקינים. תהליכי הבדיקה הללו מעוגנים בנהלים ותקנות של המשרד, במטרה להבטיח את איכות הבדיקה המירבית. על כתפיהם של בוחני הרכב מוטלת אחריות רבה, שכן מערכות לא תקינות במכונית עלולות אף לגרום לתאונות ולפגיעה בחיי אדם.


כדי לוודא כי הרכב בטוח וכשיר לנסיעה, בוחני רכב מבצעים שורה של בדיקות. לשם כך עליהם להכיר את מגוון סוגי המכשור ולהתמצא בנתונים ומידע מקצועי רלבנטי. משרד התחבורה מחייב את המעוניינים לעסוק בבדיקות רכב להשלים הכשרה מקצועית ייעודית ולעבור מבחני הסמכה רשמיים בתחום.


המכללה הטכנולוגית רופין מציעה קורס בוחני רכב, שמכשיר את משתתפיו לתפקיד מבוקש בתחום הרכב ומעניק להם את מכלול הכלים והידע שדרושים לביצוע התפקיד בהצלחה. בעזרת קורס זה יכולים טכנאים בתחום הרכב להרחיב את הידע המקצועי ולקדם את הקריירה, בדרך להשתלבות במגוון של תפקידים מבוקשים במכוני רישוי לרכב.


תכנית הלימודים


הקורס חושף את המשתתפים למגוון היבטים טכניים ומקצועיים שנוגעים לתהליך רישוי כלי רכב פרטיים, בהתאם להנחיות משרד התחבורה. הם לומדים על ביצוע הבחינות הטכניות למערכות הרכב, מכירים מערכות רכב מתקדמות ומתוודעים לאוגדן בדיקות הרכב שבו משתמשים אנשי המקצוע.


המשתתפים מכירים את החוקים והתקנות בתחום הבדיקות לרכב, לרבות הבדיקות לתקינות החלקים והמערכות ובדיקות לזיהום אוויר. לאחר מכן, הם לומדים בהרחבה על שלל סוגי הטפסים הממוחשבים במכון הרישוי ועל נתונים שנדרשים מן הבודקים לכל אורך השלבים השונים בתהליך הבדיקה. נוסף על כך, הם מפתחים כלים עסקיים ומקצועיים שיכולים לסייע להם לקבל החלטת נכונות יותר במסגרת תפקידם.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס מותאם להנחיות משרד התחבורה והוא כולל כ - 264 שעות לימוד. הנדסאים מדופלמים יכולים ללמוד בקורס בהיקף שעות מצומצם יותר, שבו כ - 204 שעות לימוד. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הערב. התכנית משלבת בין לימוד עיוני לבין תרגולים מעשיים, שמאפשרים למשתפים להתנסות הלכה למעשה בתהליכי רישוי הרכב.


על מוסד הלימוד


ההכשרות המקצועיות המגוונות שנערכות במכללה הטכנולוגית רופין מתקיימות במגמות שונות, בהן גם מגמת התחבורה והרכב. מגמה זו מציעה קורסים מקצועיים שמתאימים לנהגים מנוסים וכן קורסים שמיועדים לחסרי ניסיון מקצועי בתחום התחבורה שמעוניינים להשתלב בענף. הקורסים מותאמים להנחיות משרד התחבורה והם מכינים את המשתתפים בהם לקראת בחינות ממשלתיות לצורך קבלת דיפלומות מוכרות בתחום הרכב.


בין הקורסים בתחום הרכב שנערכים במכללה, נכללים קורס בוחני מכשור רכב, קורס נהגי משא כבד, קורס מכונאי רכב סוג 3, קורס אוטוטרוניקה רמה מתקדמת, קורס קציני בטיחות בתעבורה, קורס שמאות רכב, קורס רכב ציבורי, קורס טיפול ברכב חשמלי והיברידי ומסלולים נוספים. מתקיימות גם השתלמויות בתחום הרכב, כגון השתלבות מערכות רכב והשתלבות לרכב היברידי.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות מעל גיל 21 ובעלי אזרחות ישראלית, שאין ברשותם רישום פלילי. עליהם להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות או בוגרי לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות רכב. כמו כן, הם נדרשים להחזיק בהסמכה מקצועית מכונאות רכב סוג 3 ורישיון נהיגה בדרגת C1 לפחות.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס ועוברים בהצלחה מבחנים חיצוניים זכאים לקבל תעודת גמר "בוחני רכב" שמוענקת על ידי משרד הכלכלה. בחינות אלה כוללות מבחן עיוני ומבחן מעשי. יש לציין כי בוגרי הקורס צריכים לעבור גם השתלמות מעשית בהיקף של לפחות 12 ימים כדי לקבל את ההסמכה לעיסוק בבדיקות רכב. עבור הנדסאים מדופלמים, יש צורך לעבור השתלמות שהיקפה 90 ימים במכון מורשה לרישוי ולהציג את האישורים הנדרשים על ידי משרד התחבורה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור