קורס תברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה רמה ג' במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - תברואת מים למפעיל מי שתייה ג'.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס תברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה רמה ג' במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


בטרם מגיעים מי השתייה אל הברזים, הם עובדים תהליך קפדני של הערכת איכות. משרד הבריאות מקפיד על פיקוח מתמיד על מי השתייה, כדי לוודא כי הם בטוחים לשימוש ואינם מכילים זיהומים שעלולים לסכן את שלום הציבור. המשרד מפקח גם על הכשרתם של העובדים בתחום הטיפול במים וכך המעוניינים לעבוד בתחום הטיפול וההפעלה של מערכות מי שתייה נדרשים לעבור הכשרה מוכרת על ידי המשרד ולעבור בחינות הסמכה. הוא מפעיל גם שורה של תקנות וכללים שמחייבים את אנשי המקצוע.


במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות מתקיים קורס תברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה ברמה ג'. קורס זה מתמקד בהכשרה מקצועית ייעודית לעובדים בתחום מי השתייה והוא שם דגש על התקנים העדכניים ביותר בתחום איכות המים. המסלול מותאם לדרישות של משרד הבריאות ולתקנות האחרונות בענף והוא מכין את משתתפיו למבחן רשמי לקבלת ההסמכה בתחום.


תכנית הלימודים


הקורס מתמקד בתהליכי עבודה ושיטות מקצועיות לטיפול במים ולמניעת זיהומים ופגיעות באיכות מי השתייה. במהלך התכנית נלמדים מושגים מדעיים שנוגעים לתחלואה ממים ולבטיחות במים. כמו כן, הקורס סוקר שיטות מתקדמות לטיפול במי שתייה ותקנות מקצועיות שאותן נדרשים אנשי המקצוע לאכוף בעת הטיפול ההובלה של מי שתייה. המשתתפים מעמיקים בתקנים העדכניים ביותר ולומדים כיצד לבצע תכנון והערכה בתעשייה כדי להקפיד על איכות המים שמסופקים לצרכנים.

 

  • מעוניינים לרכוש כלים לקידום הקריירה? קראו על קורס עבודה


מתכונת הלימוד


תכנית זו כוללת כ - 94 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, במתכונת ערב או כקורס בוקר לבחירת המשתתפים. המסלול כולל תכננים עיוניים לצד ניסיון מעשי בעבודה עם מערכות מי השתייה וסיור מקצועי למתקני מי שתייה להמחשת החומר הנלמד. כמו כן, מתקיימת הכנה למבחן הממשלתי שנערך על ידי משרד הבריאות.

 


נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס לומדים מגוון של נושאים בתחום מי השתייה, כגון:

 

  • סוגיות באפידמיולוגיה
  • שיטות טיפול במי שתייה
  • מערכות אספקת מי שתייה
  • מיקרוביולוגיה ותחלואה ממים   
  • כימיה של מים
  • בטיחות בעבודה
  • חיטוי והכלרת מים   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית רופין פועל המרכז להשתלמויות שבו פועלות תכניות רבות ללימודי תעודה. בין המגמות המתקיימות במרכז נכללת גם המגמה למים, חקלאות וסביבה שבה ניתן ללמוד בקורסים להכשרת אנשי מקצוע בענפי המים והתשתיות. מסלולים אלה מכינים את המשתתפים בהם לקראת מבחנים רשמיים שנדרשים לקבלת הסמכות מוכרות. בין הקורסים הנלמדים במגמה אפשר למצוא קורס דוגמי מי שתייה מוסמכים ברמה א' ו - ב', קורס מתכנני מערכות אינסטלציה, קורס מתקיני ובודקי מז"ח, קורס ניקוי וחיטוי מערכות מי שתייה, קורס דוגמי מי ביוב ושפכים, קורס תברואת ואיכות מים לעוסקים במי שתייה ברמה ב' והכשרות נוספות.


כמו כן, פועלות במרכז להשתלמויות מגמות בתחום החשמל, הרכב והתחבורה, הניהול, האנרגיה והגז הטבעי, האחזקה, הבטיחות והגיהות, מקצועות הבניין וענפים נוספים שיש להם דרישה במשק.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לעובדים בתחום אספקת מי השתייה, יכולים ללמוד בו עובדים מנוסים בעבודות שטח בהפקת מי שתייה וכן עובדים בתחום הבקרה וההפעלה מרחוק של מערכות לטיפול במי שתייה. בקורס יכולים ללמוד גם עובדים באגודות מים וספקי מים בשוק הפרטי וברשויות המקומיות. כדי לקבל את הפרטים המלאים לגבי תנאי הקבלה, מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס מקבלים אישור על השלמת הקורס שניתן מטעם משרד הבריאות. בין התנאים לקבלת האישור יש צורך לעמוד בדרישות הנוכחות של התכנית וכן לעבור בהצלחה את מבחן הסיום שנערך על ידי המשרד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור