השתלמות רכב היברידי רמה 1 ו - 2 במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - השתלמות רכב היברידי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השתלמות חובה לרכב היברידי ברמה 1 ו - 2 במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


בניגוד לרכבים המונעים על ידי מנוע בנזין, כלי רכב היברידיים כוללים בדרך כלל שני מנועים שאחד מהם חשמלי. תהליכי התחזוקה והטיפול בכלי הרכב הללו הוא מורכב ודורש ידע מקצועי נרחב מן המכונאים ואנשי המקצוע. ידע מקצועי זה מהותי במיוחד בכל הנוגע לחשמל מתח גבוה. עובדים במוסכים שמורשים לטפל ברכב היברידי נדרשים לעבור השתלמויות ייעודיות בתחום כדי להכיר מקרוב את מערכות הרכב החשמלי ואת נהלי הבטיחות.


עובדים בתחום הרכב שעוסקים גם במערכות רכב חשמלי, שנדרשים לעדכן את הידע המקצועי שברשותם יכולים ללמוד בהשתלמות חובה לרכב היברידי שמתקיימת במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות. השתלמות זו מורכבת משני חלקים - בטיחות ונהלי עבודה ברכב חשמלי היברידי (רמה 1) ומוסמך במתח גבוה ברכב חשמלי היברידי (רמה 2). הקורס נערך בפיקוח ובאישור של משרד התחבורה והוא מקנה למשתתפיו מגוון של כלים לעדכון ולשדרוג המיומנויות המקצועיות.

 

רמה 1 - בטיחות ונהלי עבודה לרכב היברידי


השתלמות ברמה 1 מתמקדת בנהלי עבודה שייחודיים לתחום הרכב ההיברידי והחשמלי. המשתתפים מכירים את מערכות הרכב ההיברידי ולומדים כללים חשובים לבטיחות בעבודה עם מערכות חשמל מתח גבוה שמותקנות ברכבים אלה, תוך היכרות עם נהלים להגנה ועם חוק החשמל. היקפה של ההשתלמות הוא כ - 10 שעות אקדמיות.


רמה 2 - מתח גבוה ברכב היברידי


השתלמות ברמה 2 ברכב היברידי מתמקדת במערכות מתח גבוה ברכלי הרכב ובאמצעי הזהירות שעל בעלי המקצוע לנקוט בהם בעת העבודה על הרכבים. הם מתוודעים למערכות המתח הגבוה במכוניות היברידיות לרבות סוללות, ממירים, מטענים, כבלים ומנועים תוך היכרות עם ספרות מקצועית ונתוני יצרן. כמו כן, הם לומדים על תהליכי ההתמודדות עם תקלות ועל טיפול במקרים של פגיעה מחשמל מתח גבוה.


היקפה של ההשתלמות הוא 16 שעות אקדמיות. השיעורים נערכים בערבים אחת לשבוע. השתלמות זו כוללת עבודה מעשית בפירוק ובהרכבה של מכלולים במערכות מתח גבוה, במהלכה המשתתפים מתנסים בעבודה עם מנועים, כבלים וסוללות.


תנאי קבלה


לרמה 1 של ההשתלמות מתקבלים עובדים מנוסים בתחום הרכב כגון בוחני רישוי רכב, שמאי רכב, קציני בטיחות בתעבורה ועובדים שעוסקים בקנייה ובמכירה של רכבים.


רמה 2 של ההשתלמות מיועדת למועמדים שברשותם כתב הסמכה וניסיון מקצועי במקצועות שונים במוסכים, כגון עובדי מוסכי אוטוטק לרכב קל, עובדים במוסכי אוטוטק לרכב כבד, מכונאי רכב, טכנאי מיזוג אוויר לרכב, פחחי רכב, מסגרי רכב ובעלי הסמכות נוספות מטעם יצרני רכב.


על מוסד הלימוד


מגמת התחבורה והרכב שפועלת במרכז להשתלמויות במכללה הטכנולוגית רופין עורכת עוד שלל קורסים והשתלמויות. נוסף על ההשתלמות לרכב היברידי, פועלת השתלמות למנהלים מקצועיים במכונאות וחשמל רכב למערכות ECAR. כמו כן, נערכים קורסים כגון קורס טיפול ואחזקה לרכב היברידי, קורס אוטוטרוניקה מתקדמת, קורס בוחני רכב, קורס ניהול מוסך אוטוטק, קורס קציני בטיחות בתעבורה, קורס נהגי משא כבד, קורס שמאות רכב, קורס מכונאות סוג 3 ועוד שלל הכשרות.


במרכז להשתלמויות מתקיימות הכשרות נוספות שמטרתם להכין את המשתתפים בהן לקראת השתלבות בשוק העבודה בתפקידים מבוקשים ומאתגרים. הקורסים עוסקים בתחומים כגון ניהול, אחזקה, אנרגיה וגז טבעי, מולטימדיה ועיצוב, בניין, חשמל והכשרות נוספות בתחומים טכנולוגיים. הקורסים מתמקדים בפן הפרקטי של המקצוע ורבים מהם כוללים התנסויות מעשיות וסדנאות.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את כל החובות במהלך ההשתלמות זכאים לתעודה מקצועית לרכב חשמלי והיברידי בהתאם לרמה אותה למדו - רמה 1 או רמה 2.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור