השתלמות גז טבעי לממונה בטיחות במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - השתלמות גז טבעי לממונה בטיחות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס גז טבעי לממוני בטיחות במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר - המרכז להשתלמויות - השתלמות גז טבעי


מתמודדים עם כל התרחישים


עם פיתוחה של תעשיית הגז הטבעי בארץ והקמתם של מתקני גז חדשים, מפעלים רבים יותר בתעשייה עוברים לעשות שימוש בגז הטבעי במקום חומרי גלם מסורתיים יותר. השימוש בגז הטבעי מציב אתגרים חדשים בפני אנשי המקצוע והוא מצריך ידע מקצועי מתקדם כדי למנוע סיכוני בטיחות וכשלים שונים.


בהתאם לתקנות הגז הטבעי, מפעלים ומתקנים שמשתמשים בגז טבעי חייבים להעסיק מומחים בתחום הבטיחות שברשותם אישורים מתאימים. לפי חקיקה עדכנית זו, ממוני בטיחות נדרשים לעבור קורסים ייעודיים כדי להכיר את סיכוני הבטיחות בשימוש בגז הטבעי וכדי ללומד כיצד להתמודד בהצלחה עם מחדלים שונים. השתלמויות אלה הן חובה לממוני בטיחות במפעלים שמחוברים לרשת הולכת הגז ועוסקים בחלוקת גז טבעי.


במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות יכולים ממוני בטיחות שעובדים במפעלים בתחום הגז הטבעי לקבל כלים מקצועיים חשובים במסגרת השתלבות גז טבעי לממוני בטיחות. קורס זה מותאם לדרישות המקצועיות בתעשייה והוא מכין את תלמידיו לקראת מבחני הסמכה רשמיים לקבלת תעודת ההשתלמות. הידע הנרכש בקורס יכול לסייע למשתתפיו לנהל בהצלחה שלל תרחישים בתעשייה ולהוביל את המפעלים שלהם לעבודה בטוחה ויעילה יותר.

 


תכנית הלימודים


קורס זה מקנה למשתתפיו כלים מקצועיים לעבודה בטוחה בסביבות הגז הטבעי והוא מותאם לדרישות לקבלת אישורי ההסמכה הנדרשים לממוני בטיחות במפעלים שבהם צורכים גז טבעי. הם לומדים על תהליכים לניהול מצבי חירום ולהתמודדות עם אירועים שונים במתקני הגז ומכירים גם את התקינה והנהלים המקצועיים בתעשייה לניהול הבטיחות במערכות המשולבות גז טבעי. כמו כן, נלמדים עקרונות העבודה במתקני PRMS לוויסות לחץ הגז וכן סוגיות בכיבוי אש שרלבנטיות לעובדים בגז הטבעי.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני כ - 40 שעות אקדמיות והיא מחולקת לשישה מפגשים שנערכים אחת לשבוע בשעות הבוקר. שש שעות מסך הקורס מוקדשות להתנסות מעשית ולמבחן גמר. התרגולים הפרקטיים מדמים מצבי ניהול סיכונים במתקני גז טבעי והם מאפשרים למשתתפים להתנסות הלכה למעשה בכלים הנלמדים במהלך הקורס.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים שנלמדים במהלך התכנית ניתן למנות:

 

  • סיכונים בגז טבעי
  • תכונות הגז הטבעי
  • אירועי חירום מפעליים
  • גורמים בתעשיית הגז הישראלית
  • ניהול בטיחות במערכות משולבות   

 


על מוסד הלימוד


במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין ניתן ללמוד במגוון רחב של קורסים מקצועיים ותכניות ללימודי תעודה. בין הקורסים שנלמדים ביחידה נכללים קורס להכשרת ממונה בטיחות, קורס מפעיל תחנות כוח, קורס מפקח ריתוך צנרת פוליאתילן, קורס מפעיל גז טבעי, קורס עובדי בריאות הסביבה, קורס ניהול אחזקה, קורס ניהול לבקרה ואבטחת איכות ועוד מבחר הכשרות בתחומים כגון מים, בניין, רכב, חשמל, ניהול, עיצוב ומולטימדיה. הקורסים מתמקדים בכלים מעשיים שחשובים בשוק העבודה של היום, במטרה להכין את המשתתפים בהם לקראת אתגרי שוק התעסוקה. חלק מן ההכשרות גם מכינות את התלמידים לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים לקבלת תעודות מקצוע.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד לממוני בטיחות בעבודה מנוסים ובעלי וותק, שנדרשים לעבור השתלמויות בתחום הגז הטבעי במסגרת תפקידם וכדי לקם את הקריירה.


תעודה


לתלמידים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות בקורס ניתנת תעודת גמר השתלמות בגז טבעי לממוני בטיחות שמוענקת על ידי המרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין. כדי לקבל את התעודה עליהם לעמוד במטלות הקורס ולעבור את הבחינות בסיומו. קורס זה מזכה את ממוני הבטיחות בשישה ימי כשירות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור