תואר שני בניהול ופיתוח המשאב האנושי בהתמחות ניהול משאבי אנוש במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בניהול ופיתוח המשאב האנושי בהתמחות ניהול משאבי אנוש במכללה האקדמית ספיר

תואר שני בניהול ופיתוח המשאב האנושי MA בהתמחות ניהול משאבי אנוש במכללה האקדמית ספיר


למען העובדים ועם העובדים


למשאב האנושי של כל ארגון יש כוח גדול בקידומו, הוא יכול לסייע להגדיל את הערך ולעמוד ביעדים כלכליים, תפעוליים ושיווקיים. מנהלי משאבי האנוש נדרשים לשים לב למגוון של היבטים ולראות את התמונה המלאה כדי לתכנן תהליכי שינוי ארגוני ולהטמיע אותם בהצלחה בשורות בעסק.


המכללה האקדמית ספיר מציעה תכנית לתואר שני בניהול ופיתוח המשאב האנושי, בה אפשר לבור גם במגמת התמחות בניהול משאבי אנוש - Human Resource Management and Development. מסלול התמחות זה שם לו למטרה להכשיר מנהלי משאבי אנוש איכותיים ובעלי ידע נרחב ועדכני שיכולים להוביל תהליכי שינוי וליישם פרקטיקות מתקדמות דרכם ניתן להגדיל את ערך המשאב האנושי.

 


תכנית הלימודים


ההתמחות מתמקדת בתפקיד האסטרטגי של מנהלי משאבי אנוש ובדרכים בהן אפשר לרתום תהליכים מסורתיים בתחום משאבי האנוש להטמעת תהליכים לפיתוח של שינוי ארגוני. הסטודנטים מתמקדים בתהליכי גיוס ומיון עובדים, בקידום ובפיתוח של עובדים. כמו כן, הם דנים ביחסי עבודה ובשינויים המתחוללים בישראל בהיבט זה לאחרונה. נוסף על כף, הם לומדים על נחיצותה של מערכת הערכת הביצועים והמשוב בארגון ושל מערכי התגמול והשכר.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית הוא כשנתיים והיא נלמדת במסלול ללא תזה בלבד. שיעורים מתקיימים ביומיים במהלך השבוע, כאשר בכל שנה נערכים שני סמסטרים.


לאורך התכנית הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה, בקורסים של ההתמחות בניהול משאבי אנוש ובסדנאות שונות לפיתוח צוותים ודינמיקה. במסגרת ההתמחות הסטודנטים גם לוקחים חלק בפרקטיקום בהיקף של כ - 150 שעות. הפרקטיקום משלב לימוד בכיתה עם עבודה מעשית בשדה ובמהלכו מתמודדים עם אתגרים ארגוניים שונים בעבודה מול חברות אמיתיות.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במסגרת ההתמחות כוללים בין היתר:

 

  • מגמות ביחסי עבודה
  • ניהול כישרונות בארגון
  • מערכות למידה בארגון
  • ניהול מעברים ארגוניים
  • הערכת ביצועים ותגמול
  • מערכות פנסיה ושכר בישראל    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית ספיר מאפשרת ללמוד בשלל תכניות לתואר שני. המסלולים מאפשרים לעובדים לקדם את הכישורים המקצועיים שלהם ובמקביל לחקור ולהכיר מקרוב היבטים מתקדמים של שוק העבודה. המסלולים לתארים מתקדמים של המכללה כוללים בין היתר תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית, תואר שני בקולנוע וטלוויזיה ותואר שני בעבודה סוציאלית.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון במדעי ההתנהגות, במנהל עסקים, בניהול ובתחומים נוספים במדעי החברה שברשותם ציון של לפחות 80. בוגרי לימודי מדעים והנדסה נדרשים לממוצע 75 ומעלה. בוגרים שאינם בעלי רקע בניהול משאבי אנוש צריכים לבצע השלמות מתאימות. הקבלה לתכנית מתבצעת בהתאם להחלטת וועדת הקבלה של התכנית.

 


תעודה


לבוגרים ניתן תואר שני MA בניהול ופיתוח המשאב האנושי על ידי המכללה האקדמית ספיר, יש לציין כי הענקת התואר מותנית באישור של המל"ג.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר