לימודי ניהול תעשייתי בהתמחות ניהול הייצור במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
לימודי ניהול תעשייתי בהתמחות ניהול הייצור במכללה האקדמית ספיר

לימודי ניהול תעשייתי לתואר ראשון בהתמחות ניהול הייצור במכללה האקדמית ספיר


מייצרים הצלחה בשוק


במהלך פעילותן השוטפת, חברות שואפות למצוא פתרונות חדשניים בתחום הייצור, שיכולים לצמצם בעלויות ולהגדיל את הרווחים. טכנולוגיות פורצות דרך שמוטמעות בתעשייה בימינו מסייעות למנהלים בתחום לקדם את ביצועי החברות שלהם ולהנהיג ייצור יעיל, בטוח ואיכותי יותר. פתרונות ייצור אלה דרושים במגוון של מגזרים וענפים במשק, מתחום המזון, הבנייה והשירותים ועד לענפי הפארמה וההייטק.


במחלקה ללימודי ניהול תעשייתי של המכללה האקדמית ספיר שואפים לספק ידע וכלים לסטודנטים כדי להכשירם לתפקידי מפתח בארגונים יצרניים, בארגונים עסקיים ובתחום ניהול הייצור של ארגוני שירות. מי שמעוניינים לרכוש ידע בתחום הייצור יכולים ללמוד בתכנית ללימודי ניהול תעשייתי בהתמחות ניהול הייצור. התכנית מכינה את תלמידיה לקראת השתלבות במגוון תפקידים בתעשייה, כגון מנהלי ייצור, מנהלי תפעול, מנהלי לוגיסטיקה ואנשי תפ"י.

 


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים במגמת ניהול הייצור, הסטודנטים רוכשים ידע וכלים מעמיקים בתחום התפעול והייצור. הם לומדים על תהליכים הניהול של מערכות לוגיסטיות ועל דרכים לניהול מוצלח ויעיל של שרשראות אספקה. כמו כן, הם לומדים כיצד לייעל תהליכים ולשפר את שיטות העבודה במפעלים ובארגונים, תוך התחשבות בסוגיות כגון ארגונומיה ואוטומציה.


מתכונת הלימוד


זוהי כאמור אחת משלוש מגמות ההתמחות בהן יכולים הסטודנטים לבחור. הבחירה במגמה מתרחשת בסמסטר השני של שנת הלימודים השנייה.


הסטודנטים יכולים לבחור בין שתי תבניות לימודים למערכת שעות מלאה או חלקית. אורכן של שתי התכניות הוא שלוש שנים. בתבנית המלאה לומדים שלושה ימים מלאים בשבוע ואילו בתכנית החלקית לומדים יומיים מלאים בשבוע ומשלבים גם לימודים בסמסטרי קיץ. מסלול זה מתאים במיוחד לסטודנטים שמעוניינים לשלב לימודים ועבודה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במסגרת ההתמחות אפשר למנות:

 

 • סוגיות בארגונומיה
 • אוטומציה תעשייתית
 • ניהול שרשרת אספקה
 • שיטות ניהול מודרניות
 • תכנון וייצור בעזרת מחשב
 • ERP ומערכות מידע ארגוניות   
 • דיני תאגידים
 • משפט ועבודה
 • גרפיקה הנדסית
 • בטיחות תעשייתית
 • תקשורת בארגונים     
 •  ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי ניהול תעשייתי, הסטודנטים יכולים לבחור במגמות התמחות נוספות, בהן מגמת ניהול תהליכי מידע, מגמת ניהול חקלאי ומגמת ניהול ביוטכנולוגיה. במכללה אפשר ללמוד בעוד שלל תכניות, בין היתר לימודי שיווק טכנולוגי, לימודי ניהול משאבי אנוש, לימודי כלכלה יישומית וניהול, לימודי משפטים, לימודי מנהל ומדיניות ציבורית, לימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון, תואר ראשון בתקשורת ומסלול לימודים רב תחומיים.


תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודים כוללים:

 • בגרות מלאה בממוצע 80 ומעלה
 • ציון 65 ומעלה ברמת 4 יחידות לימוד לבגרות / קורס מבוא למתמטיקה

 

יש צורך בציון סיווג רמת האנגלית - במבחן אמי"ר או פסיכומטרי.


קבלה על תנאי


במקרים חריגים, וועדת הקבלה מאשרת לסטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה להתקבל במעמד סטודנטים על תנאי. אותם סטודנטים נדרשים להישגים לימודיים גבוהים משאר הסטודנטים במחלקה כדי לעבור למעמד סטודנטים מן המניין בסיום שנה א'.


מועמדים מעל גיל 30 שאין בידיהם תעודת בגרות נדרשים ללמוד במכינת 30 פלוס במכללה האקדמית ספיר, בהיקף 180 שעות לימוד. הלימודים מהווים תחליף להצגת תעודת הבגרות. בסיום המכינה מתקבלים הבוגרים למחלקה במעמד סטודנטים מן המניין, בסמסטר הראשון ללימודים עליהם ללמוד את קורס הקדם "מבוא למתמטיקה" ולהשלימו בציון 70 לפחות.


מבוא למתמטיקה


מועמדים עם פחות מ - 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 65 מתקבלים למחלקה במעמד על תנאי ועליהם ללמוד את קורס הקדם "מבוא למתמטיקה" במהלך חודשי הקיץ או הסמסטר הראשון לתואר. יש לסיים את הקורס בציון 70 ומעלה.


בעלי דיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול


מועמדים עם דיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול מקבלים פטור של עד 30 נק"ז. מועמדים עם דיפלומת הנדסאי בענף אחר זכאים, בהתאם למקצועות הרלוונטיים הנלמדים, לפטור עד 21 נק"ז. תוקפה של התעודה עד שש שנים אקדמית או לפי קביעת המל"ג מעת לעת.


* מספר המתקבלים במעמד חריגים מדי שנה לא יעלה על 10% מכלל הסטודנטים המתקבלים.
 

תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בכל הדרישות בתכנית ניתן תואר ראשון בניהול תעשייתי BA מטעם המכללה האקדמית ספיר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר