תכנית למנהלים בלימודי תרבות, יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תכנית למנהלים בלימודי תרבות, יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר

תכנית למנהלים בלימודי תרבות, יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר

 

בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות וטשטוש ההפרדה בין תרבות "גבוהה" ל"נמוכה", בעשורים האחרונים חלה הנגשה של תחום התרבות לשלל אוכלוסיות, והרחבה של מרחב האפשרויות ביצירה ובעשייה התרבותיות. בישראל הדבר מתבטא ביוזמות תרבותיות חדשניות, וביניהן פסטיבלי קולנוע, מחול, תאטרון, מוזיקה, ועוד.


לימודי תרבות מקנים את הבסיס התיאורטי, הביקורתי והפרשני של תחומי התרבות, ומאפשרים לקבל תמונה רחבה ומקיפה של ההתפתחות וההיסטוריה של תחום זה.


מי שמגיעים מתחומי היזמות והניהול התרבותיים, יכולים לקבל הן היכרות תיאורטית והן כלים מעשיים לשם העמקת ההבנה המקצועית שלהם בעולם התרבות, באמצעות השתתפות בתכנית למנהלים בלימודי תרבות, יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר.
התכנית משלבת בין לימודי תרבות לתואר ראשון ובין לימודי תעודה בניהול תרבות.

 

תכנית הלימודים


במהלך תכנית הלימודים, הסטודנטים רוכשים היכרות עם הגורמים החברתיים, הכלכליים, האמנותיים והפוליטיים שמעצבים את התרבות באזורנו וכן ברחבי העולם. כמו כן, הם לומדים על יחסי הגומלין שקיימים בין יצרנים, תוצרים וצרכנים של התרבות, וסוקרים את התפקיד שהתרבות משחקת בעיצוב זהויות קולקטיביות ואינדיבידואליות.


חלק מהתכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים תיאוריות ביקורתיות, שלמידתן מאפשרת לסטודנטים לקבל את הכלים לפרשנות, ניתוח, והבנה מחקרית של תוצרי תרבות, על ענפיה השונים: ספרות, קולנוע, טלוויזיה, מוזיקה, אמנות, מדיה דיגיטלית, ועוד.
מעבר לכך, במסגרת הלימודים הסטודנטים מכירים לעומק את ההיבטים הניהוליים והיזמיים של התרבות, כולל ניהול מוסדות תרבות, ניהול אמנותי, פיתוח אסטרטגיות וחזון למוסדות תרבותיים, והפקה בפועל של אירועים תרבותיים ויוזמות.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים, ונערכים במהלך יומיים בשבוע – פעם אחת באמצע השבוע בקמפוס המכללה האקדמית ספיר, ופעם אחת ביום שישי בקמפוס בתל אביב.


תכנית הלימודים כוללת לימודים אקדמיים, שמתקיימים בקמפוס בספיר, ולימודים מעשיים לתעודה שמתקיימים בקמפוס בתל אביב. הלימודים המעשיים מתבצעים תוך השתתפות בסדנאות, עריכת פרויקטים אישיים וקבוצתיים, ועוד.


בשנה השלישית ללימודיהם, הסטודנטית מבצעים פרויקט גמר על פי תחומי העניין שלהם, ומקבלים ליווי והנחיה אישיים מסגל המרצים.


קיימת חובת עמידה ברמת אנגלית, והסטודנטים נדרשים לקחת חלק בקורסים באנגלית בהתאם לרמה אליה הם מסווגים לפני תחילת לימודיהם. הקורסים בשפה האנגלית נלמדים בנפרד משאר הקורסים של התואר, והרישום אליהם מתבצע בנפרד, מול המחלקה לאנגלית.


נושאי הלימוד

 

 • ניו מדיה
 • יצירת תוכן
 • שיווק דיגיטלי
 • בניית חזון מוסדי
 • יזמות תרבותית וחברתית
 • הובלה וניהול מוסדות תרבות
 • כיצד לתכנן אסטרטגיה כלכלית
 • הערכת ומדידת מוסדות תרבות
 • תיאוריה, פרשנות וביקורת תרבות
 • יצרני, תוצרי וצרכני תרבות: יחסי גומלין
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית ספיר היא מוסד לימודים להשכלה גבוהה אשר ממוקם בנגב הצפוני, ליד העיר שדרות. בספיר ניתן ללמוד לתארים ראשונים ושניים בתחומי המדעים, המשפטים, ההנדסה, הכלכלה והחשבונאות, הלוגיסטיקה, אמנויות הקול והמסך, התקשורת, השיווק הטכנולוגי, ועוד.


במסגרת המכללה פועלים גם מרכזים ובתי ספר, בהם ניתן להשתתף במסלולי לימוד לתעודה כגון המרכז הטכנולוגי להנדסאים, המרכז ללימודי חוץ והמשך, בית הספר לאמנות, ומרכזים נוספים.


תנאי קבלה

 

התכנית מיועדת למי שיש להם ניסיון מקצועי מוכח של 5 שנים לפחות, בניהול או ביזמות בענפי התרבות השונים.

 

על מנת להתקבל לתכנית, יש להציג תעודת בגרות שממוצעה 80 או יותר ובה לפחות 4 יחידות אנגלית בציון של 56 לכל הפחות. לחילופין, ניתן להציג ציון מבחן פסיכומטרי של 530 או יותר.

 

כמו כן, יש להציג ציון של מבחן אמי"ר או ציון בפסיכומטרי על מנת לסווג את רמת האנגלית של כל מועמד.

 

קיים מסלול קבלה למי שגילם מעל 30 ולהם אין זכאות לתעודת בגרות, באמצעות מעבר מכינת שלושים פלוס בציון 80 או יותר.

מועמדים שעומדים בתנאים אלו, נדרשים לעבור גם ראיון קבלה אישי, כדי לבחון את התאמתם לתכנית. מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה, יכולים לפנות לוועדת קבלה מחלקתית.

 

תעודה


מי שמסיימים את התכנית למנהלים בהצלחה, זכאים לתואר ראשון B.A בתרבות, יצירה והפקה מטעם המכללה האקדמית ספיר, וכן לתעודה בניהול תרבות מטעם המרכז ללימודי חוץ והמשך בספיר.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר