תואר ראשון ושני במינהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון ושני במינהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר

תואר ראשון ושני במנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר - מסלול ישיר לתואר שני

 

המערכת הפוליטית הישראלית היא דינמית ונחוצים בה מנהלים ועובדים שביכולתם לנווט בסביבות מורכבות ורב תחומיות, בהן נחוצות מיומנויות מדיניות, כלכליות, משפטיות וחברתיות. כדי להתמודד עם מצבים מורכבים ולהוביל פרויקטים להצלחה יש צורך בכישורים אנליטיים, יכולות ניתוח, כישורי ניהול במצבי אי וודאות והבנה מעמיקה של אירועים אקטואליים.


המעוניינים להכיר מקרוב את פעילות מוסדות השלטון והחברה יכולים ללמוד בתכנית לתואר ראשון ושני במינהל ומדיניות ציבורית המתקיימת במכללה האקדמית ספיר. זהו מסלול ישיר לתואר שני המיועד למצטיינים, במסגרתו הסטודנטים מתחילים בלימוד החובות לתואר המוסמך כבר במהלך התואר הראשון וכך מקצרים את משך הלימוד. התכנית מותאמת לדרישות השוק של היום ובמהלכה רוכשים מגוון כלים פרקטיים ומתוודעים להתפתחויות ושינויים עכשוויים. בסיום התכנית יכולים הבוגרים להשתמש בידע הנלמד כדי להשתלב במגוון ארגונים ציבוריים ופרטיים כגון רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, חברות עסקיות, ארגונים במגזר השלישי, גופים ביטחוניים, מוסדות השלטון המקומי ועוד.

 

תכנית הלימודים


תכנית הלימודים כוללת את הדרישות המלאות לתואר ראשון ולתואר שני בתחום המינהל והמדיניות הציבורית. במהלך התכנית הסטודנטים רוכשים ידע נרחב בניהול של מוסדות ציבוריים בישראל תוך היכרות עם תהליכים פוליטיים וכלכליים שונים מענפי מדעי החברה השונים. הם מפתחים כלים פרקטיים הנחוצים להשתלבות בשוק העבודה או להמשך באקדמיה.


בתואר הראשון הסטודנטים מכירים מגוון תהליכים פוליטיים, חברתיים, כלכליים ומשפטיים ורוכשים כלים לניתוח תופעות אלה בשוק. לימודי מינהל ומדיניות ציבורית עוסקים בתמורות והתפתחויות אקטואליות בחברה הישראלית והגלובלית.


בתואר השני במינהל ומדיניות ציבורית מעמיקים את הידע בתחום ומפתחים מיומנויות מחקר וניתוח. הסטודנטים עוסקים בתיאוריות בתחום המנהיגות וכן דנים בדילמות אתיות ומוסריות הרלוונטיות הרלוונטיות במינהל הציבורי.

 

מתכונת הלימוד


זהו מסלול ישיר לתואר שני שבו מתאפשר סיום תואר ראשון ותואר שני בארבע שנים בלבד.


במהלך הלימודים הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה עיוניים ומעשיים. הם משתתפים בסדנאות, סמינרים ודיונים וכן עורכים פרויקט מסכם שבו ניתן ליישם את החומר הנלמד.


במהלך התואר הראשון הם יכולים להיעזר במלגת שנה ראשונה חינם לחיילים משוחררים. מלגה זו מוענקת על ידי הקרן לחיילים משוחררים לזכאים העומדים בתנאים.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנכללים בתכנית כוללים בין היתר:

 

 

  • מחשבה מדינית
  • משילות מקומית
  • תקשורת פוליטית
  • תכנון מדיניות חוץ
  • רגולציה ושלטון מקומי
  • מדיניות כלכלית בישראל
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית ספיר מתקיימים מגוון מסלולים נוספים לתואר ראשון ושני. בין היתר נערכים לימודי כלכלה וניהול, לימודי לוגיסטיקה, לימודי משפטים, לימודי ניהול המשאב האנושי, לימודי ניהול תעשייתי ועוד. מתקיימים גם מסלולים ללימודים דו חוגיים כגון תואר בתקשורת ושיווק טכנולוגי, או מסלול המשלב בין תואר בתקשורת ולימודים רב תחומיים במדעי החברה והרוח.


בתכניות השונות הנערכות במכללה מושם דגש על הקנייה של כלים יישומיים להשתלבות בשוק העבודה של היום. במכללה מפעילים שיתופי פעולה עם מגוון של ארגונים ומוסדות במשק וכן עורכים פרויקטים ואירועים שונים בשיתוף הקהילה באזור הדרום.

 

תנאי קבלה


זהו מסלול לסטודנטים מצטיינים שאליו יכולים להתקבל סטודנטים בעלי הישגים גבוהים במיוחד ללימודי מינהל ומדיניות ציבורית. הקבלה למסלול הישיר נעשית במהלך שנה ב' של התואר הראשון.


מי שממוצע הציונים שלהם בסיום השנה השנייה לתואר הראשון הוא לפחות 88 ועוברים גם ראיון קבלה יכולים להתחיל ללמוד את הקורסים לתואר השני במקביל לשנת הלימודים השלישית לתואר הראשון. באופן זה הם יכולים לקצר את משך הלימוד להשלמת שני התארים. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה ללימודים.


תעודה


סטודנטים המסיימים בהצלחה את התכנית זכאים לקבל תואר ראשון BA במנהל ומדיניות ציבורית ותואר שני MA במינהל ומדיניות ציבורית, המוענקים על ידי המכללה האקדמית ספיר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר