לימודי תרבות יצירה והפקה בהתמחות ניהול תרבות במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
לימודי תרבות יצירה והפקה בהתמחות ניהול תרבות במכללה האקדמית ספיר

לימודי תרבות יצירה והפקה עם התמחות בניהול תרבות במכללה האקדמית ספיר

 

נפתחה ההרשמה ללימודים בסמסטר אביב


מפריחים את התרבות בנגב


ענף ניהול התרבות מתמקד בפיתוח של יוזמות ופרויקטים ייחודיים, מפסטיבלי מוזיקה ועד להצגות תיאטרון, מהקמתם של מתנס"ים ומרכזים לקידום ילדים ונוער ועד לביסוס מיזמי אמנות של אמנים מקומיים. כדי להפעיל זירת תרבות תוססת וייחודית חשוב להכיר לא רק את האפשרויות האמנותיות השונות אלא גם את הצורכים והמאפיינים של האוכלוסיות השונות באזור ואת התהליכים החברתיים שמתחוללים בו.


הסטודנטים בתכנית ללימודי תרבות יצירה והפקה של המכללה האקדמית ספיר יכולים לבחור בתכנית התמחות מעשית ובה להתמקד במיומנויות פרקטיות בתחום התרבות. בין המסלולים המוצעים נמצאת גם ההתמחות בניהול תרבות, ששואפת להעניק לסטודנטים כלים לייזום, להפקה ולניהול בפועל של תחום התרבות. התכנית כוללת שיתופי פעולה עם רשויות, גופים ואישים מרכזיים בזירת התרבות ברחבי הארץ ובאזור הדרום בפרט.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות ניהול תרבות רוכשים מגוון של כלים ניהוליים ליישום בתחום התרבות הישראלי, הם לומדים על תהליכים כגון בנייה של תכניות שיווקית וניהול של תקציבים, יחסי ציבור, ניהול של צוותים וקידום של יוזמות חברתיות ועסקיות. דרך הלימודים הם נחשפים למוסדות התרבות בארץ ולאופן פעולתם, כך הם גם מפתחים מיומנויות יזמות, ניהול ושיווק תרבות לצד כתיבה ביקורתית על תרבות דרכה ניתן לזהות כוחות אידיאולוגיים וחברתיים שפועלים בשדה החברתי היום. הם גם בוחנים ייזום של פרויקטים בתיאטרון, באגפי התרבות הציבוריים, בפסטיבלים מקומיים וארציים ובתחום הקולנוע.


מתכונת הלימוד


את ההתמחות בניהול תרבות יכולים הסטודנטים לבחור בשנה השנייה ללימודי תרבות הפקה ויצירה, שאורכם הוא כשלוש שנים. התכנית כוללת קורסים עיוניים, שיעורי בחירה וכן סדנאות מעשיות שונות שבהן מתנסים הסטודנטים בעבודה עם גופי תרבות ופסטיבלים בתחומים כגון ספרות, מוזיקה, תיאטרון ואמנות חזותית. במסגרת המסלול המעשי בניהול תרבות, הם עובדים על פרויקט גמר ובו הם מפיקים ומנהלים פסטיבל תרבות באזור הדרום.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שלומדים הסטודנטים במהלך התכנית נכללים:

 

  • עיר, תרבות וקהילה
  • הפקת אירועי תרבות
  • הקצאת תקציבי תרבות
  • תיאוריות בחקר התרבות    
  • ניהול אמנותי
  • מוסדות תרבות
  • כלים בניהול תרבות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


התכנית ללימודי תרבות, יצירה והפקה מציעה גם מסלולי התמחות מעשית נוספים, אלה כוללים מסול כתיבה ועריכה, תכנית ייעודית למוזיקאים ותכנית לשימור תרבות וארכיונאות. נוסף על כך, במכללה אפשר ללמוד בשלל מסלולים לתואר הראשון ולתואר השני, וכן בתכניות ללימודי תעודה. בין מסלולי התואר הראשון אפשר למנות לימודי קולנוע, לימודי טלוויזיה, לימודי שיווק טכנולוגי, לימודי ניהול המשאב האנושי, לימודים רב תחומיים ומסלולים נוספים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית נדרשים להיות בעלי ציון 530 ומעלה בפסיכומטרי, או ממוצע בגרות 80 ומעלה. יש צורך בציון של חלק האנגלית בפסיכומטרי או במבחן אמי"ר לסיווג של רמת האנגלית. כמו כן, המועמדים מוזמנים לראיון בפני וועדה. מועמדים שגילם מעל 30 יכולים לעבור מכינה 30+ אותה יש לסיים בציון 80 ומעלה.


תעודה


לבוגרי התכנית ניתן תואר ראשון BA בתרבות, יצירה והפקה מטעם המכללה האקדמית ספיר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר