תואר שני בניהול המשאב האנושי בהתמחות ייעוץ ופיתוח פנים ארגוני במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בניהול המשאב האנושי בהתמחות ייעוץ ופיתוח פנים ארגוני במכללה האקדמית ספיר

תואר שני בניהול ופיתוח המשאב האנושי בהתמחות ייעוץ ופיתוח פנים ארגוני במכללה האקדמית ספיר


לפתח את ההון האנושי


מחברות ממשלתיות ועד למלכ"רים ועמותות, כוחו האמיתי של כל עסק או ארגון טמון בהמון האנושי שממנו הוא בנוי. כאשר למשאב האנושי יש כוח להתמודד עם אתגרים ולהתפתח תוך כדי תנועה, הארגון יכול להגיע להישגים, לעמוד במטרות שהוא מציב לעצמו ולשגשג לטווח הרחוק.


במסגרת התואר השני בניהול ופיתוח המשאב האנושי במכללה האקדמית ספיר, הסטודנטים יכולים לבחור בתכנית ההתמחות בייעוץ ופיתוח פנים ארגוני - intra organizational development and consulting. בתכנית זו יכולים יועצים ארגוניים ועובדים לפתח ולהעמיק את המיומנויות הייעוציות שלהם ולבחון מקרוב דרכים להובלה של שינוי ארגוני.

 


תכנית הלימודים


ההתמחות בתואר השני מכשירה את הסטודנטים לתפקידי פיתוח ארגוני, ייעוץ וניהול. הם לומדים על שיטות לשינוי מסכמות ניהוליות ריאקטיביות לסכמות ניהוליות פרואקטיביות אשר מעודדות חדשנות ויצירת חזון בקרב ההנהלה והעובדים. כמו כן, הם דנים בתפקידים ובאתגרים שעומדים בפני יועצים ארגוניים בשוק של היום ובוחנים כיצד ניתן לעזור לארגונים להגיע אל היעדים שלהם בהתאם לסוג הסביבה בה הם פועלים ובאופן אתי ומקצועי. הם שמים דגש על תהליכי ייעוץ במגזר השלישי, כמו גם על פיתוח המיומנויות הבין אישיות במהלך המפגש הייעוצי.

 

מתכונת הלימוד


זוהי תכנית ללא תזה לתואר שני אשר נמשכת כשנתיים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים תיאורטיים של התכנית ושל ההתמחות וגם משתתפים בסדנאות לפיתוח צוותים ודינמיקה. כמו כן, הם נדרשים לבצע פרקטיקום בשטח, ובו הם מצטרפים ליחידה ארגונית ומסייעים ללקוחות בבעיות שונות.


נושאי הלימוד

 

  • פיתוח מיומנויות ייעוציות
  • מיומנויות מנהיגות וניהול
  • אתגרי ייעוץ במגזר השלישי
  • ייעוץ ופיתוח ארגוני מאקרו ומיקרו
  • התערבות והמשגה בעבודת הייעוץ   
  • סוציולוגיה ארגונית
  • ייעוץ במגזר הציבורי
  • מערכות מידע לניהול
  • דינמיקה ופיתוח צוותים   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


התכנית לתואר שני בניהול ופיתוח המשאב האנושי מאפשרת גם ללמוד בתכנית התמחות ניהול משאבי אנוש. במכללה האקדמית ספיר פועלות תכניות נוספות לתואר שני, כגון תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית, תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית בהתמחות ביטחון לאומי, תואר שני בעבודה סוציאלית ותואר שני בקולנוע וטלוויזיה.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לבוגרי תחומים כגון ניהול, מדעי ההתנהגות, מנהל עסקים ומדעי החברה שברצונם להתקדם בתחום הניהול ופיתוח של המשאב האנושי בארגונים. ממוצע הציונים הנדרש בתואר הראשון הוא לפחות 80, במקצועות מדעי החיים וההנדסה נדרש ממוצע 75 ומעלה. כמו כן יש צורך ברמת פטור אקדמי באנגלית. בוגרי לימודים שאינם מתחום משאבי האנוש צריכים לעמוד בלימוד השלמה בתחום ולסיים אותם בממוצע 80 ומעלה.

 


תעודה


בוגרים שמסיימים את התכנית בהצלחה זכאים לקבל תואר שני MA בניהול ופיתוח המשאב האנושי מטעם המכללה האקדמית ספיר. הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר