קורס ריפוי בתנועה במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס ריפוי בתנועה במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס ריפוי בתנועה במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ


גישת הריפוי בתנועה מתמקדת בשימוש ביכולות התנועה הטבעיות של הגוף כדי להקל על מגוון קשיים רגשיים ופיזיים. המטפלים והמדריכים בגישה זו מסייעים למטופלים לפתח ולהכיר מקרוב את יכולות התנועה שלהם דרך כלים בתנועה וכן במדיטציה והרפייה. שיטה זו מאפשרת לסייע לקבוצות וליחידים המתמודדים עם מגוון רחב של קשיים וחסמים.


במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר מתקיים קורס ריפוי בתנועה, אשר מאפשר למורים, למטפלים ולאנשי מקצוע בתחומי הרווחה והבריאות להכיר גישה לסיוע למטופליהם בכוחה של התנועה. בוגרי הכשרה מקצועית זו יכולים לפתח ולקדם יוזמות בתנועה במסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות, בקרב אוכלוסיות כגון קשישים, אנשים עם צרכים מיוחדים, ילדים ועוד. הם יכולים להשתלב בצוותים טיפוליים ולקחת חלק בסיוע המוענק למגוון אוכלוסיות אלה.

 

בקורס זה מקנים ידע עיוני ומעשי לתהליכי למידה וריפוי ליחידים ולקבוצות בעזרת תנועה


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים חוקרים לעומק את התנועה ומגוון היבטים שנוגעים אליה לרבות מניעיה, הקשר שבין התנועה למחשבה וכן השפעותיה של התנועה על הבריאות ועל החוסן הפיזי והנפשי.


המשתתפים לומדים כיצד לסייע לקבוצות ולפרטים לעבור תהליכים אישיים ופנימיים בעזרת התנועה, דרכם יוכלו לפתח משאבים פנימיים ולהתגבר על חסמים שונים. הם מקבלים כלים שאותם ניתן לשלב בעבודה טיפולית או חינוכית קיימת, כדי להעשיר את המענה המוענק למטופלים ולתלמידים. נוסף על כך הם מפתחים עצמם מבחינה מקצועית ומגבשים זהות מקצועית בריאה יותר בכוח התנועה.

 


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני כשנתיים. היא כוללת כ - 224 שעות אקדמיות בשנה. בשנת הלימודים הראשונה, שיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר והצהריים.


השיעורים השבועיים משלבים התנסות מעשית בתנועה ותרגולים לעיבוד חומרים לצד שיעורים עיוניים שבהם לומדים אודות הפילוסופיה של התנועה, כלים לחקירה ולהוראה ויכולות ריפוי של הגוף. המשתתפים גם מתרגלים את החומר הנלמד בהתנסות עצמית בסטודיו פתוח. בשנה השלישית בתכנית מתקיימת התמחות מעשית. במהלך התמחות המשתתפים מתנסים בעבודה עם אוכלוסיות מוחלשות ומתרגלים הוראה בקבוצות בליווי מקצועי. אחרי תום הקורס נערך פרקטיקום בליווי אנשי מקצוע אשר משלב התנסות בשטח, התנסות זו מתמקדת בהקניית כלים וניסיון פרקטי בדרך לקריירה כמטפלים בתנועה.


נושאי הלימוד

 

 • תנועה קורדינטיבית
 • תהליכי יצירה בתנועה
 • פילוסופיה של התנועה
 • תנועה מרפאת וטבעית
 • עבודת תנועה עם פרטנר
 • הדרכת קבוצות שיקומיות   
 • אימפרוביזציה
 • תנועת התודעה
 • טכניקות תנועה
 • תנועת גוף נפש
 • מדיטציה בתנועה   
 • ועוד


סגל הוראה


סגל ההוראה של הקורס כולל מרצים מנוסים מתחום התנועה והריפוי בתנועה. מנהלת התכנית היא רקדנית וכוריאוגרפית אשר הקימה להקמת מחול ותיקה וכן בית ספר למחול ולריפוי בתנועה. יצירותיה הועלו ברחבי הארץ וגם בעולם וזכו בפרסים שונים.


על מוסד הלימוד


המרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר עורך קורסי נוספים בתחום הטיפול והשיקום, בהם קורס תזונה טבעית וייעוץ לאורח חיים בריא, קורס רפלקסולוגיה, קורס כלבנות טיפולית ואילוף כלבים, קורס הידרותרפיה וקורסים נוספים.


המרכז מציע עוד מגוון קורסים בתחומים נוספים. מטרתם העיקרית של הקורסים הללו היא להקנות לעובדים את הידע והכלים הנדרשים לקידום מקצועי ולפיתוח מיומנויות עבודה חדשניות ונחוצות. כמו כן, קורסים אלה יכולים להתאים גם לאקדמאים ואנשי מקצוע שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחומים שיש להם ביקוש בשוק העבודה של היום.


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה לאנשי חינוך, למטפלים, לאמנים, לפסיכולוגים, לעובדים סוציאליים, לרופאים ולאנשי רוח שמעוניינים לרכוש כלים בתחום הריפוי בתנועה ליישום בעבודתם. במסגרת תנאי הקבלה לקורס על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, כמו כן עליהם להשתתף בשיעור היכרות ובהתנסות תנועתית במרכז "אדמה" שבשדרות. מתקיים גם ראיון אישי בפני וועדת קבלה לבדיקת ההתאמה של המועמדים לתכנית.


תעודה
 

בוגרי הקורס זכאים לשתי תעודות. בסיום השנה הראשונה מקבלים תעודת "בוגר לימודי בסיס בריפוי בתנועה". בסיום השנה השנייה מקלים תעודת "בוגר מוסמך בריפוי בתנועה", התעודות מוענקות על ידי המכללה האקדמית ספיר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר