קורס מנחי מיינדפולנס לילדים ולנוער - המכללה האקדמית ספיר, לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס מנחי מיינדפולנס לילדים ולנוער - המכללה האקדמית ספיר, לימודי חוץ

קורס מנחי מיינדפולנס לילדים ולנוער במרכז ללימודי חוץ והמשך  - המכללה האקדמית ספיר


מיינדפולנס, או קשיבות, היא שיטת תרגול המבוססת על מדיטציה, שיכולה לסייע לאנשים רבים המתמודדים עם קשיים נפשיים, דילמות וסיטואציות מורכבות. תרגול מיינדפולנס יכול לעזור גם בעת עבודה עם ילדים ונוער, לשם פיתוח יכולות התמודדות עם קשיים, טיפוח משאבים אישיים וכישורי תקשורת בין אישית, ועוד. מסיבה זו, יותר ויותר אנשי מקצוע בתחומי החינוך והטיפול משתמשים במיינדפולנס בעת עבודתם, תוך התאמת התרגול למאפיינים הייחודיים של אוכלוסיות ילדים ונוער.


על מנת לרכוש את הידע המקצועי הנדרש לשילוב המיינדפולנס בעת העבודה החינוכית והטיפולית, ניתן להשתתף בקורס מנחי מיינדפולנס לילדים ולנוער במרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר.

 

מסלול זה מקנה כלים לתרגול ולהעברת טכניקות שונות לפיתוח מיינדפולנס.

 

תכנית הלימודים


תכנית הלימודים בקורס כוללת תכנים עיוניים ומעשיים לתרגול מיינדפולנס, על מנת לאפשר לסטודנטים לפתח יכולות הדרכה והנחיה בתחום. תכני הלימוד מתמקדים בפיתוח היכולות להעברת תרגולי מיינדפולנס לילדים ולנוער. בתחילת הקורס, הסטודנטים לומדים את עקרונות ויסודות המיינדפולנס, וכך מפתחים הבנה תיאורטית של שיטה זו, המגיעה מעולם המדיטציה.

 

לאחר שהם רוכשים שליטה בתרגול המיינדפולנס, הסטודנטים לומדים על דרכים שונות להדרכת התרגול עבור ילדים ונוער, כולל טכניקות יצירתיות, העושות שימוש במשחק ודמיון. הסטודנטים מקבלים כלים לשימוש במיינדפולנס על מנת להתמודד עם סיטואציות מורכבות בעת העבודה החינוכית מול הילדים, וכן בעת התקשורת עם הורים ועם צוותים חינוכיים.

 


מתכונת הלימודים


הקורס מחולק ל - 22 מפגשים, שאורך כל אחד מהם הוא 5 שעות אקדמיות. המפגשים נערכים פעם בשבוע בשעות הערב.


נוסף על כך, מתקיים במסגרת הקורס יום לימודים מרוכז שאורכו 9 שעות אקדמיות. 15 שעות נוספות מוקדשות להתנסות מעשית, מתוכן 10 שעות של עבודה בשטח, ו - 5 שעות צפייה.


סך כל שעות הקורס הוא 135 שעות אקדמיות. מעבר לתרגולים שנערכים במפגשים, נדרש מהמשתתפים לתרגל את השיטה באופן עצמי בבית.


נושאי הלימוד

  • עקרונות המיינדפולנס.
  • תרגילי מיינדפולנס לילדים ולנוער.
  • העברת מיינדפולנס לילדים ולנוער.
  • שימוש בטכניקות משחק ודמיון.
  • פיתוח יכולות הדרכת מיינדפולנס.
  • התמודדות עם סיטואציות באמצעות מיינדפולנס.
  • ועוד.


על סגל ההוראה


המרצה בקורס היא פסיכולוגית קלינית בעלת מומחיות בשילוב מיינדפולנס בטיפול, שפועלת גם כמנהלת מרכז מיינדופלנס וכמפתחת תכניות המשלבות את תרגול השיטה.


על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית ספיר ממוקמת ליד העיר שדרות, באזור הנגב הצפוני. במכללה ניתן להשתתף במגוון של תכניות לימודים לתואר ראשון ושני בתחומי הכלכלה, הקולנוע, מדעי המחשב, מנהל ומדיניות ציבורית, העבודה הסוציאלית, לימודי התרבות, התקשורת, ותחומים נוספים.


כמו כן, פועלים במסגרת המכללה מרכזים ובתי ספר שונים, וביניהם המרכז ללימודי הנדסאים, המרכז ללימודי חוץ והמשך, המרכז הקדם אקדמי ומכינות, ועוד.


הלימודים במכללה מתקיימים תוך דגש על הפן היישומי והמעשי, ועל החיבור לשוק העבודה בארץ. מתקיימים שיתופי פעולה בין המכללה לבין גופים עסקיים וחברות במגזר הציבורי והפרטי, כולל פרויקטים ותכניות חונכות. נוסף על כך, נערכים בספיר ימי עיון, כנסים, השתלמויות, ואירועים ארציים כמו פסטיבלים לקולנוע או לאמנויות.


המרכז ללימודי חוץ והמשך בספיר פועל מאז שנות ה - 70 בהעברת הכשרות מקצועיות וקורסים לסטודנטים שמעוניינים להתקדם בקריירה, להעמיק את ידיעותיהם בתחומי עיסוקם, לבצע הסבה מקצועית, ולהעשיר את אופקיהם.


הסטודנטים יכולים להתמקצע בתחומים מגוונים במרכז ללימודי חוץ באמצעות השתתפות בקורסים בחינוך, בייעוץ והנחיה, בתרבות ויצירה, בתקשורת, חשמל ואלקטרוניקה, וקורסים בתרפיה ושיקום. קיימים גם קורסים והשתלמויות ייעודיים לפיתוח מקצועי עבור עובדי הוראה.

 

בין הקורסים שאותם מלמדים במכללה, ניתן למנות: הכשרת מנחי קבוצות, קואצ'ינג בגישה המשלבת יחד עם NLP, קורס מומחה להוראה מתקנת, קורס תרפיה בתנועה, קורס הידרותרפיה, ועוד.

 

תנאי הקבלה


הקורס מתאים למי שמגיעים מתחומי החינוך והטיפול: מורים, גננות ועובדי הוראה, רכזי חינוך, פסיכולוגים חינוכיים וקליניים, כמו גם עובדים סוציאליים ומטפלים באמנויות ובתנועה. על מנת להשתתף בקורס, יש לעבור ראיון קבלה אישי שבודק את התאמת המועמדים.


תעודה


מי שמסיימים את הקורס בהצלחה ועומדים בדרישותיו, זכאים לתעודת מדריכי מיינדפולנס לילדים ונוער.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר