מכינה טכנולוגית במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
מכינה טכנולוגית במכללה האקדמית ספיר

מכינה טכנולוגית להנדסאים - המכללה האקדמית ספיר


אבני הבניין להצלחה


מבין התפקידים החיוניים למשק הישראלי, להנדסאים מקום חשוב ומרכזי להתקדמותה של התעשייה ולפיתוחם של ארגונים וחברות. הנדסאים משתלבים במגוון רחב של ענפים, מתחום התוכנה וההייטק, דרך תעשיית המכונות והחשמל, ועד לארגונים עסקיים בתחום הפיננסי והתעשייתי.


המכללה האקדמית ספיר מאפשרת למועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי הנדסאים אך לא עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים ללימודים אלה, באופן מלא או חלקי, לקחת חלק במכינה טכנולוגית. המכינה הטכנולוגית מספקת מיומנויות למידה וידע חשובים ותעודת הגמר שלה מאפשר קבלה ללימודי ההנדסאים במגוון של מגמות (למועמדים שעומדים בכל התנאים לקבלה).


מסלולי לימוד וקהל יעד


המכינה הטכנולוגית של המכללה האקדמית ספיר מתקיימת במספר מסלולים, בהתאם לרקע הקודם איתו מגיעים המועמדים. אלה הן התכניות השונות במכינה שניתן לקחת בהן חלק:

 

 

  • מועמדים שהציון שלהם בבחינות הבגרות נמוך מ - 55 במקצועות הבאים: בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות ובגרות בעברית (ספרות, חיבור, הבעה או לשון) ברמת 3 יחידות לימוד. מועמדים אלה לומדים במכינה הטכנולוגית את כלל המקצועות - עברית, מתמטיקה, אנגלית ומיומנויות למידה.

 

 

  • מסלול המיועד למועמדים שחסרים ציון עובר במבחן בגרות אחד מבין המקצועות לעיל. מועמדים אלה נדרשים ללמוד את שני המקצועות שחסרים להם לתנאי הקבלה, מתוך שלושת המקצועות אנגלית, עברית ומתמטיקה. כמו כן, הם צריכים ללמוד את קורס מיומנויות הלמידה.

 

 

  • מועמדים שיש ברשותם ציון עובר ומעלה במבחן בגרות אחד מתוך שניים במקצועות מתמטיקה, אנגלית ועברית יכולים ללמוד את המקצוע החסר לתנאי הקבלה בלבד.

 

 

  • סטודנטים שמתקבלים לשנה א' ללימודי ההנדסאים במעמד "על תנאי", אשר חסר להם ציון עובר בבגרות במקצוע אחד בלבד (מבין המקצועות אנגלית, מתמטיקה ועברית) יכולים ללמוד במכינה הטכנולוגית במסלול מקביל ללימודי ההנדסאי, בו הם משלימים את המקצוע שחסר להם. יש לציין כי מסלול זה אפשרי רק כאשר מערכת השעות במכינה הטכנולוגית לא מתנגשת עם מערכת השעות של מגמת לימודי ההנדסאים.


תכנית הלימודים במכינה


במסגרת לימודיהם במכינה, הסטודנטים לומדים עקרונות מרכזיים בתחומים מתמטיקה, הבעה עברית ואנגלית. הם גם בונים מיומנויות ואסטרטגיות למידה שחשובים במהלך לימודי ההנדסאי. כמו כן, הם מקבלים הכנה למבחנים שונים שנערכים על ידי מה"ט לצורך המשך לתכניות ההנדסאים.


מתכונת הלימוד


מכינה זו מתקיימת במתכונת שנתית. שיעורים מתקיימים בארבעה ימים במהלך השבוע, בשעות אחר הצהריים ובערבים וכן נערכים מפגשים בימי שישי בבקרים. המכינה משלבת שיעורים עיוניים עם תרגולים פרקטיים וסדנאות שמכינות את הסטודנטים לקראת מבחני הקבלה של מה"ט ומסייעות להם לטפח כישורים לימודיים חשובים.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית ספיר עורכת תכניות לתואר ראשון ולתואר שני, וכן היא מפעילה מרכז טכנולוגי ללימודי הנדסאים, מרכז ללימודי חוץ וללימודי המשך שבו אפשר לקחת חלק במגוון קורסים, בית ספר לאמנות ומרכז קדם אקדמי שבו נערכות מכינות שונות.


במרכז הקדם אקדמי פועלות מכינות כגון מכינת 30+, מכינה למדעים מדוייקים, מכינה ייעודית למדעי החברה, מכינה ייעודית לבני המגזר הבדואי. מוסד לימוד זה, אשר ממוקם סמוך לעיר שדרות, מעודד את ערכי המצוינות האקדמית והחברתית בקרב הסטודנטים ומפעיל פרויקטים חברתיים ומיזמים מגוונים בקהילה. לרשותם של הסטודנטים במכללה מוצעות מלגות לימודים שונות, שניתנות לפי קריטריונים כגון הישגים לימודיים, רקע סוציו אקונומי או פעילות חברתית משמעותית.


תנאי קבלה


כדי להתקבל למכינה הטכנולוגית, המועמדים צריכים להציג תעודה שמעידה על השלמת 11 שנות לימוד לכל הפחות. המכינה מתאימה למועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי הנדסאים במכללה האקדמית ספיר אך לא עומדים בתנאי הקבלה ללימודים, בין אם באופן מלא או באופן חלקי, וברצונם להשלים את הפערים הנחוצים לקבלה.


תעודה והמשך לימודים


סטודנטים שמשלימים את המכינה בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר. אחרי סיומה, הם צריכים לגשת למבחני גמר במקצועות אותם הם לומדים במסגרת המכינה, מבחנים אלה נערכים במספר מועדים. מי שעוברים בהצלחה את כל המבחנים הנחוצים ועומדים באופן מלא בכל תנאי הקבלה הנותרים יכולים להמשיך את לימודיהם בתכניות לימודי ההנדסאי המגוונות שמתקיימות במכללה האקדמית ספיר. יש לציין כי סטודנטים במכינה הטכנולוגית שאינם מקבלים ציון עובר לפחות במקצועות הגמר השונים, אינם יכולים להמשיך ללימודי ההנדסאים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר