לימודי תרבות יצירה והפקה בהתמחות כתיבה במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
לימודי תרבות יצירה והפקה בהתמחות כתיבה במכללה האקדמית ספיר

לימודי תרבות הפקה ויצירה עם התמחות כתיבה ועריכה במכללה האקדמית ספיר

 

נפתחה ההרשמה לסמסטר אביב


בראש מוספי התרבות


מוספי התרבות שינו את פניהם לאורך השנים, לאור שינויים טכנולוגיים שהשפיעו רבות על תעשיית התקשורת. מהעיתונות המודפסת והרדיו, התפשטה כתיבת התרבות גם למגוון רחב של פלטפורמות דיגיטליות, שמאפשרות להיחשף לכתיבה איכותית ורב גונית בשלל נושאים גם דרך הרשת.


במסגרת לימודי תרבות, יצירה והפקה של המכללה האקדמית ספיר ניתן לבחור במסלול התמחות בכתיבה ועריכה. תכנית זו מעניקה לסטודנטים כלים להשתלבות בהוצאות לאור, בעיתונות ובמדיה דיגיטלית. במהלך התכנית מכירים שלל סוגי מדיה וגם מתנסים בפועל בכתיבה ובביקורת בבמות שונות, לצד כישורים ביחסי ציבור וביזמות בעולם התרבות.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית התמחות זו רוכשים מגוון מיומנויות כתיבה, עריכת תוכן והפקת תוכן עבור הוצאות לאור, עיתונות דיגיטלית וכתובה, רדיו וכתבי עת שונים. הם מכירים לעומק את מגוון סוגי המדיה ואת הכללים שייחודיים לכל אחד מהם. כמו כן, הם סוקרים את תהליך ההפקה של מוספי תרבות במדיה מקוונת ומודפסת. נוסף על כך, הם לומדים על סוגיות ביחסי ציבור, בשיווק וביזמות שיכולים לסייע להם להתקדם בתחומי התקשורת וההוצאה לאור.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא כשלוש שנים. התכנית כוללת שיעורים עיוניים וגם סדנאות מעשיות, בהן הסטודנטים מתנסים בכתיבה ובעריכה של טקסטים שונים. כמו כן מתקיימים תרגולים מעשיים בכתיבה יוצרת. הלימודים כוללים גם פרויקטים וסדנאות בהן מתרגלים מיומנויות יזמות בעולם התרבות.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת מסלול כתיבה ועריכה נכללים:

 

  • מכרוניקה למגזין
  • עריכת מוסף תרבות
  • אתרי תרבות באינטרנט
  • עריכה והתקנת טקסטים    
  • בניית סיפור
  • כתיבה יוצרת    
  • ועוד

 


על מוסד הלימוד


התכנית ללימודי תרבות של המכללה שואפת להכשיר את הסטודנטים לקריירה בזירת התרבות הישראלית. הסטודנטים יכולים לבחור במסלולים נוספים במחלקה, כגון מסלול ניהול תרבות, מסלול שימור תרבות וארכיונאות, תכנית למוזיקאים ותכנית למנהלים בניהול תרבות. במכללה אפשר ללמוד גם במסלולים כגון לימודי אמנויות המסך, תואר ראשון בתקשורת, לימודי שיווק טכנולוגי, לימודי ניהול המשאב האנושי ומסלולים רבים נוספים. ניתן להמשיך גם לתכניות שונות לתואר שני, או ללמוד בתכניות ההכשרה המקצועית השונות שמציעה היחידה ללימודי תעודה של המכללה.


תנאי קבלה


ללימודי תרבות יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תעודת בגרות מלאה בממוצע 80 לפחות, או ציון של לפחות 530 בפסיכומטרי. עד לתחילת הלימודים דרוש ציון בפסיכומטרי או במבחן אמי"ר לסיווג של רמת האנגלית. מועמדים בגיל 30 ומעלה שאין ברשותם תעודת בגרות חייבים לעבור מכינת 30+ בממוצע ציונים של 80 ומעלה. כל המועמדים מוזמנים גם לראיון בפני וועדת קבלה.


תעודה


לבוגרים אשר עומדים בכל החובות במהלך הלימודים ומסיימים אותם בהצלחה ניתן תואר ראשון BA בתרבות יצירה והפקה מטעם המכללה האקדמית ספיר.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר