תואר שני למנהלים במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תואר שני למנהלים במכללה האקדמית ספיר

תואר שני למנהלים - המכללה האקדמית ספיר


מנהלים משלל תחומים שמעוניינים לקדם ולפתח את מיומנויות הניהול יכולים ללמוד במבחר מסלולים לתואר שני למנהלים אשר נערכים במכללה האקדמית ספיר. תכניות תואר שני למנהלים הן מסלולים ייעודיים לבכירים בארגונים פרטיים וציבוריים והן מותאמות למנהלים הן מבחינת מתכונתם והן מבחינת הנושאים הנלמדים בהן. מטרתם העיקרית של מסלולי התואר השני למנהלים היא לסייע לסטודנטים מנהלים להרחיב את סל הכלים הניהולי וכך לצמוח ולהתפתח בעבודתם הנוכחית. תכניות אלה לרוב מתקיימות במתכונת ערב שנוחה לשילוב בלוח הזמנים של מנהלים. כמו כן, המסלולים יכולים לסייע למנהלים להרחיב את רשת הקשרים הניהולית דרך נטוורקינג ולמידת עמיתים, מה שיכול לעזור לטיפול ובניית הקריירה הניהולית.


בין המסלולים לתואר שני למנהלים שמתקיימים במכללה האקדמית ספיר:

 

  • תואר שני במינהל ומדיניות ציבורית - תואר שני במינהל ומדיניות ציבורית מתמקדת בטיפול של מנהיגות ציבורית והוא מקנה מיומנויות חיוניות להתמודדות עם אתגרים אקטואליים שעמם מתמודדים בכירים במדינה במגזר הציבורי והממשלתי. תכנית זו מכשירה בכירים לשירות הציבורי ולשלטון המקומי וכן בכירים למגזר השלישי ולארגונים ציבוריים שונים. בקבלה למסלול ישנה עדיפות לבעלי ניסיון פרקטי במגזר הציבורי שמעוניינים להשתלב בתכנית זו כדי למנף ולקדם את הקריירה הציבורית. במהלך התכנית לומדים על שלל תיאוריות, מחקרים וכלים לניתוח בתחום חקר הפוליטיקה. הסטודנטים עוסקים בסוגיות מדיניות, כלכליות ומדיניות מתקדמות ומתמקדים בהובלת שינויים ובהתמודדות עם דילמות אתיות שעמן מתמודדים בכירים במערכת הציבורית הישראלית. השיעורים בתכנית זו מתקיימים במתכונת ערב הנוחה למנהלים ולבכירים, הם נערכים באחד הערבים בשבוע וכן בימי שישי.

 

  • תואר שני בניהול ופיתוח המשאב האנושי - התואר השני בניהול ופיתוח המשאב האנושי מתקיים בשני מסלולי התמחות שאותם יכולים הסטודנטים לבחור בשנה השנייה, ניתן ללמוד בהתמחות ניהול משאבי אנוש Human Resource Management and Development, או בהתמחות ייעוץ ופיתוח פנים ארגוני Intra Organizational Consulting and Development. כל אחת מן ההתמחויות הללו מאפשרת להתמקד בהיבט פרקטי של ניהול ההון האנושי ולהעניק לסטודנטים כלים ליישום במקומות עבודתם. תכנית זו פותחה כחלק מן הדרישה ההולכת וגוברת מצד מנהלי משאבי אנוש להמשך התמחות בתחומי הייעוץ הפנים ארגוני ובניהול המשאב האנושי. התכנית מתבססת על שילוב בין ידע עיוני עדכני לבין יישומים פרקטיים להטמעה של תפיסות מקצועיות ברורות בתחום ניהול המשאב האנושי וייעוץ ארגוני. כמו כן, התכנית שואפת לפתח מנהלי משאבי אנוש בעלי תפישת חשיבה ביקורתית ותפישה הוליסטית לתחום, בעזרתם יועלו לפתח פתרונות יעילים ליישום במשק כדי לענות על צורכים ארגוניים קיימים.

 

  • תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית בהתמחות ביטחון לאומי, הגנת העורף וסייבר - תואר שני זה נערך בשיתוף עם המכון למחקר ביטחון לאומי. מטרתו המרכזית היא לטפח מנהיגים שמתמחים ביישום ותכנון של מדיניות ביטחון לאומי בארץ. במהלך התואר השני הסטודנטים יכולים להיחשף לכלים מחקריים מתקדמים מתחום מדעי המדינה, הכלכלה והניהול. כמו כן, במהלך המסלול נתן לפתח כישורי יזמות ומנהיגות דינמיים ומתקדמים ולעסוק בדילמות ערכיות מן התחום. הסטודנטים בתכנית זו לומדים על מושגים מובילים באסטרטגיה ודיפלומטיה ודנים בהשפעות של שינויים בסביבה הגלובלית על הביטחון הלאומי. הם מתמקדים בין היתר באסטרטגיות ביטחוניות של צה"ל וביחסי הצבא והחברה בישראל. כמו כן, נלמדים יחסי הגומלין שבין התקשורת לתחום הביטחון הלאומי. מסלול זה נפרש על פני כארבעה סמסטרים שמתקיימים ברצף וכוללים סמסטר קיץ. שיעורים נערכים בערב שבועי אחד וכן בבוקר יום שישי, במתכונת נוחה למנהלים ולסטודנטים עובדים.

 

  • תואר שני בלימודי תרבות - מטרת התכנית פיתוח מנהיגות אינטלקטואלית ומקצועית בתחום התרבות בארץ, דרך הכשרה המתבססת על שני נדבכים - לימודים עיוניים בתחום התרבות וכן לימודים בדגש מנהיגות ויזמות חברתית. הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר