מכינה טכנולוגית באורט הרמלין נתניה

שירות אישי - צור קשר
מכינה טכנולוגית באורט הרמלין נתניה

מכינה טכנולוגית להנדסאים - אורט הרמלין נתניה


כלים להנדסאי העתיד


מתכנון מבנים ותשתיות, דרך פיתוח תוכנות ואפליקציות מתקדמות ועד לעיצוב של קמפיינים שיווקיים דיגיטליים, להנדסאים יש תחומי אחריות נרחבים ומגוונים מאוד בתעשייה הישראלית. מטרתם של הלימודים הטכנולוגיים היא להכשיר אנשי מקצוע איכותיים ומיומנים, שיכולים לענות על דרישה לכוח אדם בענפי המשק השונים. הנדסאים פועלים בדרך כלל לצידם של מהנדסים ובכירים והם מתנהלים הן בשטח והן בסביבה משרדית. אלה הם תפקידים מאתגרים ודינמיים שמאפשרים לבטא את היצירתיות ולהשפיע על המשק והעולם העסקי.


הקבלה ללימודי ההנדסאים נעשית בהתאם להישגים של המועמדים בתעודת הבגרות, כאשר לרוב יש דרישה לבגרות מלאה או לבגרות חלקית ובה הישגים גבוהים בבגרויות במקצועות כגון אנגלית, הבעה עברית ומתמטיקה. עם זאת, מי שלא עומדים ברף זה יכולים להתקבל ללימודי הנדסאים באמצעות מסלול מכינה טכנולוגית. זוהי מכינה ייעודית שמטרתה לסייע למועמדים ללימודי הנדסאים.


במכללת אורט הרמלין נתניה מתקיימת מכינה טכנולוגית להנדסאים, שנערכת בחסות מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים ומשרד הכלכלה. מטרתה של המכינה היא לסייע למועמדים ללימודי הנדסאים שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים, לקבל ידע וכלים שיכולים לשפר את סיכויי קבלתם. צוות המכינה מנוסה בהכנה של סטודנטים לקראת מבחני מה"ט הממשלתיים ולהמשך דרכם בלימודים הטכנולוגיים. בעזרת המכינה הסטודנטים יכולים להשלים פערים ולחזק מיומנויות ויכולות למידה חשובות ולהגיע מוכנים יותר אל הלימודים בשלל מסלולים מבוקשים.


תכנית הלימודים


במהלך המכינה הטכנולוגית להנדסאים של מכללת אורט הרמלין נתניה, הסטודנטים לומדים מספר מקצועות יסוד שמהווים תשתית לתחום הטכנולוגי. הם לומדים מתמטיקה ברמה שמקבילה ל - 3 יחידות לימוד לבגרות, אנגלית ברמה המקבילה ל - 3 יחידות לימוד והבעה עברית ברמה המקבילה ל - 2 יחידות לימוד. נושאים אלה הנלמדים במכינה מקבילים תנאי הקבלה שנדרשים ללימודי הנדסאים, בהתאם לנהלי מה"ט בנושא זה.


נוסף על כך, הסטודנטים במכינה מתרגלים מיומנויות למידה שנדרשות מסטודנטים ללימודי הנדסאים. אסטרטגיות הלמידה שהם רוכשים במהלך המכינה יכולות לשרת אותם בהמשך דרכם כסטודנטים וכן כעובדים בתעשייה. המכינה גם כוללת הכנה ממוקדת לקראת מבחני הסמכה שעורך מה"ט לקראת הקבלה ללימודי הנדסאים.


מתכונת הלימוד


סטודנטים במכינה הטכנולוגית יכולים לבחור בין כמה מסלולי לימוד, בהתאם לצורכיהם ולרקע הקודם שברשותם. באפשרותם ללמוד במכינה מלאה שבה נלמדים שניים או שלושה מקצועות בסיס וכן קורס מיומנויות למידה; לחלופין הם יכולים ללמוד במכינה חלקית שבה לומדים מקצוע אחד לצורך השלמה של תנאי הקבלה למכללה במקביל לשנה א' של לימודי ההנדסאים, סטודנטים אלה מתקבלים ללימודים במעמד "על תנאי".


היקפה של המכינה המלאה הוא כשנה אקדמית אחת, שכוללת שני סמסטרים. סטודנטים לומדים בשלושה ערבים במהלך השבוע, כאשר ערב נוסף מוקדש לביצוע תרגולים במתמטיקה. סגל המכינה מסייע לסטודנטים להתמודד עם קשיים במהלך הלימודים ומעניק להם תמיכה והכוונה.


על מוסד הלימוד


מכללת אורט הרמלין היא מכללה טכנולוגית שממוקמת באזור התעשייה חדש ספיר בנתניה. מכללה זו משתייכת לרשת מכללות אורט הפזורות ברחבי הארץ, שפועלות להכשיר את דור העתיד של העובדים בתעשייה הטכנולוגית ובמשק הישראלי. מוסד הלימוד שם לו למטרה להכשיר הנדסאים איכותיים, יצירתיים ובעלי חשיבה חדשנית ופורצת דרך שיכולים להשתלב בתפקידי מפתח בתעשייה, במשק ובתחום הביטחון. נלמדים בה שלל מסלולים בתחומי החשמל, הבניין, המדיה והניהול.


בין המסלולים ללימודי הנדסאים שמתקיימים במכללה, אפשר למנות לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי עיצוב מדיה, לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי מכטרוניקה ותכניות נוספות המוכרות על ידי מה"ט.


תנאי קבלה


למכינה הטכנולוגית יכולים להתקבל מועמדים שלהם תעודה המאשרת על סיום 11 שנות לימוד. כמו כן, מתקבלים מועמדים שברשותם תעודת בגרות חלקית.


תעודה והמשך לימודים


עם סיום הלימודים במכינה, הסטודנטים ניגשים למספר מבחנים חיצוניים ממשלתיים שנערכים על ידי מה"ט. הבחינות בודקות את הידע בתחומי המתמטיקה, האנגלית והעברית. סטודנטים שעוברים את הבחינות בהצלחה, משלימים בהצלחה את כל המטלות במהלך המכינה ומקבלים ציון חיוני בבחינה פנימית בקורס "מיומנויות למידה" זכאים לקבל תעודת גמר מכינה שניתנת על ידי מה"ט. התעודה מאפשרת להם להמשיך ללימודי ההנדסאים במגמות השונות במכללה, בהתאם לתנאי הקבלה שנדרשים בכל מגמה.