מכינה טכנולוגית באורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
מכינה טכנולוגית באורט ירושלים

מכינה טכנולוגית להנדסאים - אורט ירושלים


קבלה ללימודי הנדסאים מותנית בעמידה בתנאים שמציבים במה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, שהוא הגוף האחראי על הסמכת הנדסאים בארץ. תנאי הקבלה כוללים בדרך כלל דרישה לרף ציונים מסוים בבחינות הבגרות. עם זאת, גם מי שאינם מחזיקים בציוני הבגרויות הנחוצים יכולים להתקבל ללימודים וזאת על סמך סיום בהצלחה של מכינה טכנולוגית להנדסאים, הידועה גם בשם מכינת קדם הנדסאים.


מועמדים ללימודי הנדסאים שהם תושבי ירושלים, המעוניינים לשפר את סיכויי קבלתם יכולים ללמוד בתכנית המכינה הטכנולוגית המתקיימת במכללת אורט ירושלים. במסלול מכינה זה ניתן להשלים פערים ולעמוד בתנאי הקבלה הנדרשים ללימודי הנדסאים במכללה. במהלך המכינה ניתן לרכוש ידע טכנולוגי ומיומנויות במקצועות יסוד שונים, ידע זה יכול לשרת את הסטודנטים גם אחרי המכינה, במהלך הלימודים לדיפלומת ההנדסאים.


תכנית הלימודים


במהלך המכינה הטכנולוגית, לומדים הסטודנטים נושאים במקצועות הבסיס - מתמטיקה, אנגלית ועברית. תכנית זו מותאמים לדרישות מה"ט לגבי רף הקבלה ללימודי ההנדסאים. הסטודנטים לומדים מתמטיקה ברמה המקבילה ל - 3 יחידות לימוד לבגרות, אנגלית ברמה המקבילה לבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות ועברית ברמה המקבילה לבגרות בהבעה ברמת 2 יחידות לימוד. כמו כן, נלמדות מיומנויות למידה שיכולות לסייע לסטודנטים בהמשך דרכם הלימודית בתכניות ללימודי ההנדסאי.

 

מתכונת הלימוד


המכינה הטכנולוגית נפרשת בדרך כלל על פני שני סמסטרים ואורכה מספר חודשים. השיעורים מתקיימים בכמה ימים בשבוע, בשעות הערב, כך שהמכינה נוחה לשילוב עם עבודה. במכינה נכללים שיעורים פרונטליים, תרגולים וכן הכנות לקראת מבחני מה"ט המתקיימים בסיום המכינה.

 

 

על מוסד הלימוד


אורט ירושלים היא מכללה טכנולוגית שבה נלמדים מגוון מסלולים ללימודי הנדסאים, לעתודה טכנולוגית וללימודי תעודה. תכניות הלימוד במכללה מוכרות על ידי הגורמים הממשלתיים הרלבנטיים וכוללות הכנה לקראת הבחינות שעורכים אותם גופים לצורך קבלת הסמכה מתאימה. לימודי ההנדסאי נערכים בהתאם לתכניות מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. מרבית לימודי התעודה נערכים בהתאם לפיקוח של משרד העבודה והרווחה. במוסד הלימוד שואפים לספק לסטודנטים סל נרחב של כלים פרקטיים להשתלבות בתפקידים מבוקשים בתעשייה, וכך לתרום לפיתוח התעשייה הטכנולוגית באזור ירושלים וברחבי הארץ.


תנאי קבלה וקהל יעד


המכינה הטכנולוגית מיועדת למועמדים ללימודי הנדסאים שאינם עומדים בדרישות מה"ט לתנאי קבלה להנדסאים. המכינה יכולה להתאים הן למי שאין ברשותם בגרות במקצועות הנדרשים והן למי שברשותם בגרויות אלה אך הציונים שברשותם אינם עומדים בדרישות. סטודנטים במכינה יכולים ללמוד גם בחלק מן המקצועות הנדרשים להשלמת פערים, אם הם עומדים בחלק מן התנאים לקבלה ללימודים.


במסגרת תנאי הקבלה למכינה, על המועמדים להיות בוגרי 12 או 11 שנות לימוד מטעם מוסדות המוכרים על ידי משרד החינוך. מומלץ לפנות ישירות על מוסד הלימוד לקבלת תנאי הקבלה המדויקים למכינת קדם הנדסאים.

 

תעודה והמשך לימודים

 

בוגרי המכינה שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת מכינה טכנולוגית להנדסאים, אשר מוענקת על ידי מה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור כמה מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי מה"ט, במקצועות מתמטיקה, עברית ואנגלית.


עם סיום המכינה וקבלת הדיפלומה, יכולים הבוגרים להמשיך ללימודי ההנדסאים המתקיימים באורט ירושלים. לימודים אלה נערכים בכמה מגמות וביניהן:

 

 

  • הנדסאי בניין
  • הנדסאי תוכנה
  • הנדסאי חשמל
  • הנדסאי מכונות
  • הנדסאי עיצוב מדיה
  • הנדסאי אדריכלות נוף
  • הנדסאי תעשייה וניהול
  • הנדסאי הנדסה אזרחית
  • הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

 

חשוב להדגיש כי בוגרי המכינה הטכנולוגית נדרישם לעמוד בכל דרישות הקבלה ללימודי ההנדסאי, גם מעבר להשלמת המכינה. בחלק מן המגמות עליהם לעמוד בחובות נוספים, לפי דרישות מה"ט ומוסד הלימוד. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המדויק אודות קבלה ללימודים.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים