תואר שני במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במכללה האקדמית ספיר

תואר שני במכללה האקדמית ספיר - מסלולים לתואר שני

 

לוקחים את הידע צעד קדימה

 

בענפים רבים במשק, תואר ראשון מהווה הכרח אך כבר אינו מהווה יתרון למועמדים למשרות נחשקות. במקרים אלה, מועמדים שמחזיקים בתואר שני יכולים לקבל יתרון על פני מועמדים אחרים, שכן התואר השני מעיד על ידע נרחב, כלים מחקריים ותפישת עולם מתקדמת שיכולה לתרום ליצירת שינוי בארגון או בחברה.

 

במכללה האקדמית ספיר פועלות תכניות מגוונות לתואר שני, אשר מציעות לאקדמאים להמשיך את השכלתם ולצבור ידע וכלים חשובים. תכניות הלימוד של המכללה שמות דגש על התאמה לצורכים של שוק העבודה המתפתח והעתידי. הן משלבות ידע תיאורטי ברמה אקדמית לצד הכשרה פרקטית בענפים נדרשים במגזר העסקי, בשוק הפיננסי, בתעשייה ובזירת המדיה.

מסלולי לימוד

 

  • תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית: תכנית התואר השני במנהל ומדיניות ציבורית שמה לה למטרה לטפח מנהיגים למגזר הציבורי שביכולתם להתמודד באחריות ובמקצועיות עם אתגרים עכשוויים ועתידיים במדינת ישראל. הסטודנטים מקבלים סל גלים שנשען על הגות, מחקר וכלים לניתוח ובמהלך המסלול הם חוקרים סוגיות בפוליטיקה, בכלכלה ובתורות ניהול. הם גם מתמקדים בכישורי מנהיגות ובדיון בדילמות אתיות ומוסריות.

 

 

  • תואר שני בקולנוע - הפקה ותיאוריה: התואר השני בקולנוע מתקיים במסלול עם או ללא תזה, הוא שם דגש על הקולנוע הישראלי, הקולנוע המזרח תיכוני ועל הקולנוע הרב תרבותי והגלובלי. המסלול מאפשר לבוגרי לימודי קולנוע להעמיק את הידע והכלים הקולנועיים שבידיהם ולשכלל עצמם כיוצרים, מבקרים וחוקרי קולנוע. כמו כן, הוא יכול להתאים למורים, לאמנים, לאנשי תקשורת ולפרסומאים שמעוניינים להעמיק בעולם הקולנוע ובתהליכים שמתחוללים בו.

 

  • תואר שני בניהול המשאב האנושי: במסגרת התואר השני בניהול משאבי אנוש אפשר לבחור בין מסלול התמחות בניהול משאבי אנוש לבין התמחות ייעוץ ופיתוח פנים ארגוני. תכנית זו מפתחת ומטמיעה תפיסות ניהוליות וזהות מקצועית שחיוניות לתפקידים מורכבים בייעוץ ארגוני ובניהול משאבי אנוש במשק של ימינו.

 

  • תואר שני בעבודה סוציאלית: תואר שני בעבודה סוציאלית של המכללה האקדמית ספיר מתקיים בהתמחות נוער וילד. התכנית שואפת לספק ידע עיוני ומיומנויות קליניות מעמיקות שנוגעות להתערבות בקרב ילדים ומתבגרים והיא משלבת עשייה פרקטית בעבודה הסוציאלית בשלל מסגרות קהילתיות וציבוריות.


מתכונת הלימוד

 

מרביתן של התכנית לתואר שני נפרשות על פני שנתיים. בחלק מן המחלקות אפשר לבחור בין מסלול מחקרי עם תזה לתכנית ללא תזה. ברוב המסלולים, השיעורים מרוכזים באחד הערבים בשבוע ובימי שישי, כדי להתאים ללוח הזמנים של סטודנטים עובדים.

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל למסלולי התואר השני יש צורך בתואר ראשון ממוסד מוכר, כאשר ממוצע הציונים הנדרש בלימודים משתנה ממסלול למסלול. ברוב המקרים הוא נע בין 80 - 85. חלק מן המחלקות דורשות ניסיון קודם בתחום הידע והצגת המלצות מגורמים מקצועיים מתאימים. כמו כן, נדרשת הצגת רמת פטור אוניברסיטאי בשפה האנגלית. כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי קבלה, מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר