קורס הוראה מתקנת למתקדמים במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס הוראה מתקנת למתקדמים במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס הוראה מתקנת למתקדמים במרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

 

שימו לב - המסלול אינו פעיל!

 

מורים ומורות רבים מתמודדים עם אתגרים בעת תחילת ההשתלבות בתפקידים בתחום ההוראה המתקנת. לא אחת חשים אנשי חינוך אלה כי הם נדרשים לכלים פרקטיים נוספים כדי להתמודד בהצלחה עם דילמות בכיתה כדי לתת מענה מקיף ומלא לתלמידים שלהם. כמו כן, מורים רבים מעוניינים להכיר עדכונים וחידושים בתחום ההוראה המתקנת כדי להציע את הפתרונות המתקדמים ביותר לתלמידיהם ולפתח בקרבם מוטיבציה ללמוד ולהצליח.


במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ מתקיים קורס הוראה מתקנת למתקדמים. במסלול זה יכולים ללמוד מורים בוגרי קורס הוראה מתקנת שברצונם להכיר אסטרטגיות הוראה חדשניות ולהרחיב את סל הכלים המקצועי. תכנית זו נוגעת בשלל שאלות שעשויות לעלות בקרב אנשי מקצוע בתחום ומספקת מענה לצורך של המורים להמשך התמחות והנחייה מקצועית בעת העבודה עם ילדים בבתי ספר.

 


תכנית הלימודים


במהלך קורס זה המשתתפים לומדים על תכנים חדשניים בתחום ההוראה המתקנת והם מתוודעים לשלל אתגרים שמלווים מורים ומורות בשטח. הם מתוודעים לפתרונות מתקדמים להוראה של הבנת הנקרא והבעה בכתב וכך סוקרים דרכים בעזרתן ניתן לסייע לתלמידים להפיק משמעות מטקסטים כתובים ולהעביר ידע באופן בהיר ומאורגן בכתב.


בהמשך התכנית, נלמדות אסטרטגיות למידה ייעודיות לבני נוער, לרבות שיטות לניהול יעיל של זמנים ולהתמודדות עם חרדת מבחנים. המשתתפים לומדים גם כיצד ניתן לסייע לתלמידים לחזק את תחושת המסוגלות תוך בחינה של פתרונות למעקב אחרי התקדמות התלמידים ועמידתם במטרות ויעדים. נוסף על כך, במסגרת הקורס סוקרים פתרונות טכנולוגיים שיכולים לסייע לתלמידים בתחום הקריאה ובוחנים כיצד ניתן ליישם טכנולוגיות מסייעות אלה בעבודה השוטפת בכיתה.


מתכונת הלימוד


היקף קורס הוראה מתקנת למתקדמים הוא כ - 60 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים בשעות הבוקר והצהריים, אחת לשבוע.
תכנית זו מתקיימת בקבוצות קטנות של עד 15 משתתפים. המסלול מתקיים במתכונת עיונית וסדנאית כאחד ומשלב למידת עמיתים ודיונים כיתתיים. בכל אחד מן המפגשים המשתתפים מעלים דילמות ואתגרים מעולם ההוראה ודנים בתהליכים עדכניים בבתי הספר תוך ניתוח של מקרי בוחן ממערכת החינוך. לקראת סיומו של הקורס הם מציגים את התוצרים עליהם עבדו במהלך ההכשרה.


נושאי הלימוד

 

הנושאים הנלמדים במהלך קורס זה כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

 • מיומנויות הבעה בכתב
 • אבחון ותכניות התערבות
 • העלאת תחושת המסוגלות
 • אסטרטגית למידה למתבגרים
 • התמודדות עם חרדת מבחנים
 • המארג הבית ספרי והמשפחתי   
 • זיכרון וקשב
 • הבנת הנקרא
 • ארגון וניהול זמנים
 • טכנולוגיות מסייעות   
 • ועוד

 


סגל הוראה


מרצות הקורס הן שתי מומחיות בתחום לקויות הלמידה. האחת היא מומחית להערכת תפקודי קשב ולאבחון לקויות למידה אשר עובדת ביחידת הטיפול בהפרעות קשב וריכוז ADHD במרכז לשירות פסיכולוגי וכן מעבירה סדנאות בתחומי כישורי הלמידה ואסטרטגיות הלמידה; האחרת היא מאבחנת לקויות למידה אשר עוסקת גם בייעוץ במרכז הנגישות של המכללה האקדמית ספיר.

 


על מוסד הלימוד


המרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר, הממוקם בסמוך לשדרות, עורך מגוון של מסלולים ללימודי תעודה שדרכם יכולים אקדמאים ואנשי מקצוע לקדם את הכלים שברשותם. בקורסים נלמדים מושגים עדכניים שיש להם ביקוש בשוק העבודה, תוך שימת דגש על הפן הפרקטי של המקצוע. התחומים הנלמדים במרכז כוללים בין היתר ניהול, חשבונאות, מקצועות הטיפול והשיקום, חשמל ותעשייה.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד למורים ולאנשי חינוך בוגרי הקורס "מומחה בהוראה מתקנת" המתקיים במכללה האקדמית ספיר ובוגרי קורסים משיקים במוסדות אקדמיים אחרים, אשר ברצונם לפתח את סל הכלים המקצועי בתחום ההוראה המתקנת.


תעודה


המרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מעניק תעודת גמר למשתתפים שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם בקורס.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר