קורס הוראה מתקנת במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס הוראה מתקנת במכללה האקדמית בוינגייט

קורס הוראה מותאמת במכללה האקדמית בוינגייט


מקושי להצלחה


תלמידים רבים במערכת החינוך אינם מצליחים להשתלב ולתפקד כראוי מבחינה לימודית עקב ליקויי למידה שונים. מסגרות חינוכיות עובדות במתכונת כיתתית שאינה מאפשרת לתלמידים מתקשים להתקדם בקצב הכולל של כלל הכיתה. תלמידים עם קשיים בלמידה בתחומים כמו חשבון, קריאה וכתיבה עשויים להתעכב משמעותית בהמשך לימודיהם, מבית הספר היסודי ועד לחינוך העל יסודי.


על כן, תחום ההוראה המתקנת נועד לספק לתלמידים עם בעיות למידה את הכלים הדרושים כדי לעמוד בנורמות הלימודיות של תלמידים בשכבת הגיל שלהם. אנשי מקצוע המתמחים בהוראה מותאמת אחראיים לקדם תלמידים עם קשיים במסגרות חינוכיות והם מסייעים להם להגיע לשיפור ניכר בהישגיהם בלימודים. המכללה האקדמית בוינגייט מציעה קורס הוראה מותאמת, מסלול זה מיועד לאנשי חינוך ומקנה הכשרה לאבחון דידקטי לצורך התערבות והוראה מתקנת בקריאה, בכתיבה ובחשבון בכיתות א' עד יב'.

 


תכנית הלימודים


מטרת הקורס היא הקניית הכלים הדרושים לאבחון ולטיפול בתלמידים עם ליקויי למידה בכתיבה, בקריאה ובחשבון. במסגרתו, התלמידים לומדים כיצד להכין תכנית התערבות במסגרת כיתתית ובלמידה פרטנית לתלמידים שעברו אבחון דידקטי. בהמשך, הם דנים בדרכים לבדיקת אפיוני שפה והתאמת תכנית המותאמת ליכולות ולצרכיי התלמיד. כמו כן, הם בוחנים טכניקות ודרכים להערכה חלופית לקידום תלמידים המתקשים בחשבון וכן גישות לשילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים בכיתות רגילות.


מתכונת הלימוד


הקורס נלמד בהיקף של 240 שעות לימוד ונמשך כשנה. השיעורים נערכים אחת לשבוע, בשעות הבוקר. הם משלבים למידה עיונית לצד תרגול מעשי נרחב בהיקף של 60 שעות, הכולל בין היתר התנסות מונחית באבחון דידקטי.

 


נושאי הלימוד

 

  • כישורים פסיכומוטוריים
  • שפה וחשיבה
  • הכנת תכניות התערבות
  • תפקודי קשב וניהול
  • אבחון פסיכולוגי ודידקטי
  • בניית תכנית טיפולית
  • כלים להערכת ליקויי למידה
  • כתיבת דוח אינטגרטיבי    
  • הערכת כישורי קריאה, כתיבה וחשבון    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט מציעה מגוון רחב של מסלולים בתחום ההוראה והטיפול. בין ההכשרות המוצעות ניתן למצוא קורס ניתוח יישומי של התנהגות; קורס אימון להתמודדות עם הפרעות קשב ותפקוד; קורס אסטרטגיות למידה וטיפול בהתנגדויות; קורס התמחות בהוראת החינוך הגופני בגני ילדים; קורס הכנת תכנית מותאמת להרחבת יכולת הכלה של תלמידים מתקשים; וקורס אסטרטגיות לקידום ולשילוב של תלמידים לקויי קשב ותפקוד.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לאנשי מקצוע בתחום החינוך, בעלי תעודת הוראה, למורים לחינוך מיוחד, בעלי תואר ראשון בתחום החינוך ובתחומים הקרובים לו וכן בעלי ניסיון בהוראה של כחמש שנים לפחות. המועמדים נדרשים בהצגת המלצת מנהל ובמעבר של ראיון אישי.


תעודה


לתלמידים העומדים בחובות הקורס מוענקת תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.


אפשרויות עבודה


הבוגרים יכולים להשתלב בתור מאבחנים דידקטיים בשלל מסגרות חינוכיות. הם רשאים להשתלב בתפקידים שונים, כגון אבחון לצורך תכניות התערבות או טיפול פרטני לקידום תלמידים עם ליקויי למידה בכל שכבות הגילאים.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט