מכינה ייעודית סמסטריאלית במכללה האקדמית נתניה

שירות אישי - צור קשר
מכינה ייעודית סמסטריאלית במכללה האקדמית נתניה

מכינה קדם אקדמית ייעודית סמסטריאלית במכללה האקדמית נתניה


צעד נוסף בדרך אל האקדמיה


הלימודים באקדמיה הם המפתח לעבר תפקידים מבוקשים במשק, בין אם בעולם העסקי, בתחום הפיננסי, בזירת המשפט, בענפי הטכנולוגיה ובעוד שלל אפיקים. למי שאינם עומדים בדרישות הקבלה לתכניות הלימודים, ישנה אפשרות ללמוד במכינה קדם אקדמית, תכנית אשר שואפת להקנות את הידע והכלים להכנה ללימודים האקדמיים, להשלמת הפערים ולשיפור סיכויי הקבלה.


המכינה הייעודית הסמסטריאלית של המכללה האקדמית נתניה היא מסלול מכינה קדם אקדמית שמתאים לבעלי זכאות לבגרות מלאה, אשר אינם עומדים ברף הציונים הנדרש כדי להתקבל ללימודים במכללה האקדמית נתניה. המכינה מציעה הזדמנות לשפר את הסיכויים לקבלה לתכניות הלימודים והיא מהווה גשר אל עולם ההשכלה הגבוהה ומאפשרת להכיר היכרות מקדימה את האקדמיה. במכינה שמים דגש על הקנייה של כלים פרקטיים ואסטרטגיות למידה ועל הענקה של חוויה חיובית ללמידה.


מסלול המכינה פועל בתיאום עם תכניות התואר הראשון שנלמדות במכללה האקדמית נתניה והתכנים הנלמדים בה מכינים את הדרך לקראת קבלה לתואר הראשון בענפים השונים שמוצעים בה. במוסד הלימוד מכירים בחשיבות החברתית הרבה שיש לתכניות המכינה להכשרת בעלי המקצועות האקדמאים של המחר וכך מציעים סיוע ותמיכה לסטודנטים במהלך הלימודים במכינה. תכנית זו מוכרת על ידי משרד החינוך והיא פועלת בשיתוף עם משרד הביטחון - הקרן לקליטת חיילים משוחררים.


תכנית הלימודים


סטודנטים במכינה הסמסטריאלית לומדים נושאים חשובים להמשך דרכם האקדמית. מתקיימים קורסים במתמטיקה, באנגלית ובאוריינות אקדמית, במסגרתם הם מפתחים מיומנויות להתמודדות עם טקסטים אקדמיים שונים. כמו כן, נלמדים שני קורסים אקדמיים במהלך המכינה.


מתכונת הלימוד


מכינה זו נפרשת על פני סמסטר אחד, היא נפתחת בחודש אוקטובר או בחודש מרץ מדי שנה. הסטודנטים במכינה יכולים להיעזר המערך הייעוץ של המכינה, שמסייע להם במהלך לימודיהם. סטודנטים במסלול הייעודי יכולים לקבל פטורים מקורסים שונים שנלמדים בהמשך הדרך בתואר הראשון.


נוסף על כך, הסטודנטים יכולים להיעזר במלגות לימודים שונות, בהן מלגות מטעם משרד החינוך וממשרד הביטחון. מלגות אלה מתאימות לסטודנטים שהם בוגרי שירות בצה"ל או שירות לאומי שעומדים בתנאים. כמו כן, ישנה אפשרות לקבל מלגות ללימודים בתואר מטעם המכללה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית נתניה מציעה שלל תכניות ללימודים אקדמיים לתואר ראשון ולתואר שני, כאשר כיום לומדים בה למעלה מ - 4,000 סטודנטים בתכניות המגוונות המתקיימות בה. בין המסלולים לתואר ראשו שניתן למצוא במוסד זה, נכללים לימודי משפטים, לימודי מנהל עסקים, לימודי מדעי המחשב, לימודי ביטוח לתואר ראשון, תואר ראשון בתקשורת, לימודי בנקאות ושוק ההון לתואר ראשון, לימודי ניהול מערכות מידע ולימודי מדעי ההתנהגות. בין המסלולים לתואר שני, אפשר למצוא תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במשפטים, תואר שני בתקשורת, תואר שני בלימודי נדל"ן ותכניות נוספות.


תכניות הלימודים השונות של מוסד זה שואפות להעניק לסטודנטים ידע וכלים אקטואליים, אשר רלבנטיים לצורך קידום הכלכלה והמשק הישראליים. התכניות שמות דגש על כלים חדשניים ותהליכי שינוי שמתחוללים במשק וכך במהלך הלימודים, הסטודנטים לוקחים חלק בעבודה מעשית במסגרת של מעבדות, סדנאות ותרגולים מעשיים אשר מאפשרים להם להתנסות בפועל בתהליכים ובכלים חשובים לתעשייה ולמשק של היום.


תנאי קבלה וקהל היעד


במסגרת תנאי הקבלה למכינה במסלול זה, יכולים להתקבל מועמדים שהם בעלי בגרות מלאה, או מועמדים שחסרים 5 יחידות לימוד בבגרויות לכל היותר לזכאות. מתקבלים מועמדים בין הגילים 19 - 26 שנים, עליהם להציג גם ציון במבחן הפסיכומטרי או בבחינת מימ"ד.


במסגרת המכינה הייעודית, המועמדים בוחרים במסלול בהתאם לתכנית אותה הם מעוניינים ללמוד לתואר הראשון. מסלול המכינה ייעודי כלכלה מתאים למועמדים ללימודי מנהל עסקים, לימודי ניהול מערכות מידע, לימודי מדעי המחשב, לימודי ביטוח לתואר ראשון, תואר ראשון בתקשורת ולימודי בנקאות ושוק ההון לתואר ראשון. מסלול ייעודי חברה מיועד למי שמכוונים ללימודי מדעי ההתנהגות או ללימודי משפטים במכללה.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות במכינה הייעודית זכאים לקבל תעודת גמר מכינה, שמוענקת על ידי המכללה האקדמית נתניה. התעודה מהווה חלופה עבור הסטודנטים לתעודת הבגרות והיא מאפשרת קבלה אל תכניות הלימודים האקדמיות השונות של המכללה האקדמית נתניה. כדי להתקבל, בוגרי המכינה נדרשים גם להיבחן בבחינת מיון בשפה האנגלית לפי הנחיות המל"ג - מבחן אמי"ר או אמיר"ם.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית נתניה